Wpis z mikrobloga

Mam 32 lata. To wiek, w którym rozpoczyna się starzenie, ale organizm fizycznie jest jeszcze długo całkiem sprawny. Wydaje mi się jednak, że mentalnie zupełnie swobodnie ogarniam dzisiejszy internetowy świat, bo wiem kim w świecie internetowym jest ishowspeed i dlaczego stado zombie z telefonami za nim biegnie. Widziałem go już w internecie. Podobnie wiem, kim są bohaterowie przeróżnych afer influencerskich pojawiających się tu, na Wykopie, YouTube lub w innych miejscach. A przecież spędzam w internecie niewiele czasu, w porównaniu do niektórych użytkowników.

Odnoszę wrażenie, że żyję pełnią życia, stale się rozwijam, mam czas na pielęgnowanie swoich pasji, poświęcanie czasu dla rodziny, a mimo to i tak orientuje się swobodnie w internetowych trendach.

Zabawnie obserwować tych wszystkich wykopowych freethinkerów, którzy dziadzieją w tempie swoich rodziców, lub innych tzw. „dorosłych”, którzy nie ogarniają internetowego humoru, trendów lub nowoczesnych technologii. Dziwi mnie, że w dobie łatwego dostępu do informacji, wielu freethinkerów hełpi się tym, że nie wie, kim jest jakaś internetowa gwiazdeczka, a reszta freethinkerów poklepuje ich po plecach.

Dziś zdałem sobie sprawę, że nigdy nie chciałbym zostać takim bucem jak oni.

Zastanawiam się, co będzie w wieku czterdziestu lub pięćdziesięciu lat przy zachowaniu obecnego tempa rozwoju i przepływu informacji.

Ja zapewnę dalej będę rozumiał internetowe trendy i potrafił zrozumieć, dlaczego dla młodych ludzi mogą być one atrakcyjne, zabawne czy ciekawe, a freethinkerzy nadal będą ignorantami zamkniętymi w swoich banieczkach, z pozornym poczuciem bycia lepszym od innych.

Ten wysryw podsumować mogę jedynie słowami: żyj i daj żyć innym.

#polska #wykop30plus #gorzkiezale #youtube
Wojciech_Skupien - Mam 32 lata. To wiek, w którym rozpoczyna się starzenie, ale organ...

źródło: 7790013d6b6691e46908bca75f658726d6be089c97bda7fbc7bb3226a1299aa7

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien:

Tak, tylko zauważ że ty zapewne od dzieciaka jesteś WYCHOWANY NA INTERNECIE a się porównujesz do ludzi dla których internet nie był czymś oczywistym i dla nich tym domyślnym medium pozostał TV.

Zapewne miałeś kilkanaście lat jak pierwszy raz dostałeś modem, mózg był plastyczny, nie miałeś całej siatki
  • Odpowiedz
tylko to nie jest random z internetu tylko jednak koleś w top na świecie. Nie trzeba grać w piłkę ani jej oglądać żeby kojarzyć kto to Messi czy Ronaldo


@ElonMuskKochamCie: no ok a kojarzysz kim jest Danny Carey (zapewne nie, jak się nie interesujesz taką muzyką) albo kim jest VaatiVidya (zapewne nie jak nie grasz w gry od From Software)

A każdą z tych osób zna i śledzi MILIONY.

Tylko
  • Odpowiedz
Chciałem wyrazić opinię, że nawet jeśli mi się coś nie podoba, to nie kreuję się jak większość wykopków na alfę i omegę, by kogoś oceniać za czyjeś upodobania czy preferencje odnośnie treści pochłanianych w internecie.

@Wojciech_Skupien:
Czy trzeba być alfą i omegą żeby ocenić niską wartość jakichś patostreamów (zarówno tych sprzed 30 lat jak Jerry Springer Show czy współczesnych danieli magicalów i innych Kononowiczów)?

Zabawnie obserwować tych wszystkich wykopowych freethinkerów,
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: problem jest jeden: technologia a jakiś koleś to dwie różne rzeczy. Interesuje cię kto wynalazł geomaty bentonitowe czy raczej korzystasz z tego, że istnieją i jak działają? Obaj raczej wtrącili to o technologii nie wiadomo po co.
@ElonMuskKochamCie szczerze mówiąc nigdy mnie nie interesowało kto kim jest, tylko raczej to co zostało zmienione i jaki ma to coś wpływ na codzienne życie/rozwój nauki/politykę. Może być nawet papieżem albo
  • Odpowiedz
skoro masz patent na to jak nadążać i rozumieć dlaczego młodzi chełpią się tym co jest debilne/patologiczne/zacofane to dlaczego nas nie oświecisz?


@Wojciech_Skupien: dlaczego unikasz odpowiedzi?
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: ja widzę że użytkownicy wykopu ostatnio zmienili się że śmiania się z poprzedniego pokolenia które ich wyzywali że "dzisiejsza młodzież jest do niczego" w takich samych Januszu którzy mówią że "dzisiejsza młodzież jest do niczego"
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien czyli "mam 32 lata, a interesuje się pseudogwiazdami dla nastolatków, które inteligencją nie grzeszą i jak bym mógł to bym biegał z telefonem w ręku za murzynem po Warszawie" super naprawdę jest się czym chwalić. xD
W tym czasie osoby w tym wieku które nie wiedzą co to za murzyn na zdjęciu najpewniej rozwijają swoje pasje dorosłego człowieka takie przykładowo muzyka, motoryzacja itd. lub spędzają urlop z rodziną nie marnując
  • Odpowiedz
  • 1
@Wojciech_Skupien Jestem w Twoim wieku, nie znam ishowspeed czy pewnie większości współczesnych influencerów. Obejrzałem urywki jego wizyty w Polsce, uśmiechnąłem się pod nosem bo content choć głupawy, to całkiem w swoim prostactwie zabawny. Gość ma niesamowity talent do darcia mordy i rzucania tymi tekstami na bieżąco i nie dziwi mnie jego popularność wśród młodszych ode mnie o 10-15 lat osób. Oglądać tego nie będę, ale ksywkę zapamiętam.

Chciałem napisać nawet wpis
  • Odpowiedz
Widzę że w wielu z was wywołałem negatywne emocje, ale spróbujmy zachować szacunek dla innych.
Każdy ma swoje zainteresowania i pasje, które mogą być różne.
To, co dla jednej osoby wydaje się błahe, dla innej może być ważne.
Ważne jest, aby nie oceniać innych na podstawie ich hobby czy sposobu spędzania czasu.
Każdy ma prawo do swoich wyborów i warto pamiętać o wzajemnym szacunku.

Możecie również oczywiście dalej rozbijać obozowiska po dwóch
  • Odpowiedz
wiem kim w świecie internetowym jest ishowspeed i dlaczego stado zombie z telefonami za nim biegnie. Widziałem go już w internecie. Podobnie wiem, kim są bohaterowie przeróżnych afer influencerskich


@Wojciech_Skupien: No niesamowite.A wiesz może w takim razie czyj pies nasrał wczoraj na chodniku koło parku na Żoliborzu?
  • Odpowiedz
skoro masz patent na to jak nadążać i rozumieć dlaczego młodzi chełpią się tym co jest debilne/patologiczne/zacofane to dlaczego nas nie oświecisz?


@Wojciech_Skupien: no slucham, trzeci raz zadaje pytanie i nie widze odpowiedzi
  • Odpowiedz