Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mirabelki i Mirki,
piszę do Was w sprawie kolejnego przykładu jak to w Polsce możemy być traktowani jako klienci drugiej kategorii na tle reszty Europy.

Wybieram się na jeden z koncertów na Stadionie Narodowym #metallica . Niedługo przed koncertem dostałem mail z kilkoma informacjami i takim zapisem:

Na terenie imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia plecaków, torebek i wszelkiego rodzaju bagażu niezależnie od ich rozmiaru.

Zapis jest tak skonstruowany, że praktycznie dowolny element, w którym można trzymać coś innego niż ręce, będzie wpadał w kategorie do przymusowego oddania do szatni. Cena takiej przyjemności to 50 zł, prawdopodobnie bez gwarancji, że rzeczy pozostawione w torbach, plecakach czy innych bagażach dowolnych rozmiarów będą bezpieczne.
Za koncert odpowiada firma #livenation (https://www.facebook.com/LiveNationPL). Gdy osoby wybierające się na koncert próbowały dowiedzieć się czegokolwiek na temat na oficjalnych fanpage'ach tej firmy, to dostawały albo formatkę, albo zablokowano możliwość komentowania.

- Zablokowane komentarze #1:
Harmonogram

- Zablokowane komentarze #2 (wyłączona dyskusja):
Strona wydarzenia

- Komentarze z dyskusją na ten temat:
Dyskusja

Dołączam zrzut z formatką, którą jakiś automat/bot wysyła jako odpowiedź w załączniku.

Co ciekawe, niektórzy Internauci informują, że takie zapisy nie występują w innych krajach, gdzie trwa trasa koncertowa zespołu Metallica w ramach tej samej trasy koncertowej. Z tego co zrozumiałem, za całą trasę odpowiada Live Nation, więc ciężko tutaj powiedzieć, że różne firmy mają różną politykę. I podobno taki zapis występuje tylko w Polsce.

Prosiłbym Was, drodzy użytkownicy Wykopu o pomoc w nagłośnieniu tego zjawiska. Dla mnie to jest trochę #afera. Spróbujmy zawalczyć o to, żebyśmy nie byli traktowani jako klienci drugiej kategorii, których można na każdym kroku doić z pieniędzy.
#wykopefekt #koncert
GandalfThePro - Dobry wieczór Mirabelki i Mirki,
piszę do Was w sprawie kolejnego prz...

źródło: odpowiedz_live_nation

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@GandalfThePro: Live Nation to gówno firma, którą tą polityką z łupieniem na szatnie w Poznaniu o mało nie doprowadziła do tragedii po koncercie The Prodigy w MTP - gdzie tłum został ściśnięty w wąskiej przestrzeni i trzymany przez prawie 2h po koncercie, zanim obsługa dała radę wydać ubiór. Skończyło się na interwencji medycznych ponieważ poszły omdlenia. Tam już dawno powinien w nich wjechać prokurator z UOKIKiem na czele.
  • Odpowiedz
@GandalfThePro: jak oglądałeś koncerty z Rock Am Ring, Quebec i San Diego, daruj sobie Metallikę. Nie ma tam nic nowego. Ja byłem raz i #!$%@?ę to. Piwo tylko 0%, w #!$%@? drogi merch, koncert taki sam jak na dziesiątkach nagrań, zero WOW, jeszcze #!$%@? głosowanie SMS podczas koncertu, który utwór mają zagrać xD
Jeszcze mógł Lars beret na drobne położyć pod wejściem.
Wolę na luzie zobaczyć Overkill na SDL w
  • Odpowiedz
Byłem na tej samej serii koncertów pod Wiedniem miesiąc temu (ten sam lineup) i przed głównym wejściem stali wyznaczeni ludzie informujący wszystkich wchodzących o obowiązku zostawienia w szatni wszystkich plecaków/toreb które są większe od rozmiaru A4 - mieli nawet przygotowane tabliczki rozmiaru A4 żeby sprawdzać i informować czy dana rzecz się nadaje do wniesienia, czy nie. Różnica taka że zostawienie rzeczy w depozycie nie kosztowało nic - jedynie odstanie w kolejce, co
  • Odpowiedz
@GandalfThePro jeszcze możesz do miejskiego rzecznika praw konsumenckich. Nie zaszkodzi podesłać tematu do lokalnej prasy i mediów cyfrowych. To są jakieś jaja, Przecież idąc na koncert zabiera się klucze do domu, samochodu jeśli się ma, jakieś chusteczki higieniczne, portfel alho chociaż gotówkę, kaj to trzymać?
  • Odpowiedz
@GandalfThePro: szedłem na Stinga jakiś czas temu i też dostałem taką informację. Co ciekawe, jak kupowałem bilety to nigdzie tej informacji nie było. Na miejscu okazało się, że sporo osób wpuszczali nawet z plecakami... Dla mnie to totalna bzdura i wspieram bojkot! Wrzuć link do znaleziska, poniesie się szerzej.
  • Odpowiedz
@GandalfThePro: bzdury #!$%@?. Na koncercie w Berlinie byłem i też był taki sam zapis w regulaminie. Ludzie wchodzili z plecakami i torebkami. Wiadomo, z wodą zakręcona nie wpuścili, ale tak to luz.
  • Odpowiedz
@zerthimon: regulamin dla Niemiec mówi, że możesz tam wnosić plecaki do jakiś konkretnych wymiarów. Regulamin dla Polski mówi, że dowolnego rozmiaru plecak czy torba musi zostać zdeponowany. Ludzie zakupili bilety kilka lat temu na niektóre koncerty, a ta niekorzystna zmiana w regulaminie jest od końca maja. I jak pisali już ludzie w innych komentarzach, zależnie jak się trafiło w Polsce na ochronę przed koncertem z tymi zapisami, to czasem przymykali
  • Odpowiedz
@cabeiu:

Metallica By Request Tour (...) An interactive tour, concertgoers could vote, via internet, which songs Metallica would include on each night's setlist and, at the concert, via SMS, to a song in the encore. Metallica debuted a new song, called "Lords of Summer".
  • Odpowiedz
Najśmieszniejsze w tym, jest to, że na koncert, gdzie płacisz za bilet min. kilkaset złotych, więc przychodzą na niego fani, tego zespołu, żeby posłuchać muzyki, a nie robić burdy, są takie obostrzenia. A na byle darmowy koncert, gwiazd muzyki disco polo, z okazji dni Piździszewa Wielkiego, możesz wnieść, nóż, kaset itp., bo na bramce stoi sąsiad lub kolega z OSP, i wszyscy liczą, że przyjdzie ekipa z Piździszewa Małego, i będzie okazja
  • Odpowiedz
Od wielu lat Live Nation leci sobie w kulki. A to z horrendalnymi cenaminie tylko biletów, a to z wpadkami organizacyjnymi czy sławnymi golden circle na pół stadionu. Gorzej, że i inni duzi organizatorzy (za wyjątkiem może Mystica) coraz częście odwalają podobne akcje.
  • Odpowiedz
@GandalfThePro: taki sam zapis miałem na bilecie z Ticketmaster z koncertu Thievery Corporation sprzed kilku dni (też live nation). Torebki podręczne normalnie można było wnieść do Stodoły. Kobitki miały.
  • Odpowiedz