Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mirabelki i Mirki,
piszę do Was w sprawie kolejnego przykładu jak to w Polsce możemy być traktowani jako klienci drugiej kategorii na tle reszty Europy.

Wybieram się na jeden z koncertów na Stadionie Narodowym #metallica . Niedługo przed koncertem dostałem mail z kilkoma informacjami i takim zapisem:

Na terenie imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia plecaków, torebek i wszelkiego rodzaju bagażu niezależnie od ich rozmiaru.

Zapis jest tak skonstruowany, że praktycznie dowolny element, w którym można trzymać coś innego niż ręce, będzie wpadał w kategorie do przymusowego oddania do szatni. Cena takiej przyjemności to 50 zł, prawdopodobnie bez gwarancji, że rzeczy pozostawione w torbach, plecakach czy innych bagażach dowolnych rozmiarów będą bezpieczne.
Za koncert odpowiada firma #livenation (https://www.facebook.com/LiveNationPL). Gdy osoby wybierające się na koncert próbowały dowiedzieć się czegokolwiek na temat na oficjalnych fanpage'ach tej firmy, to dostawały albo formatkę, albo zablokowano możliwość komentowania.

- Zablokowane komentarze #1:
Harmonogram

- Zablokowane komentarze #2 (wyłączona dyskusja):
Strona wydarzenia

- Komentarze z dyskusją na ten temat:
Dyskusja

Dołączam zrzut z formatką, którą jakiś automat/bot wysyła jako odpowiedź w załączniku.

Co ciekawe, niektórzy Internauci informują, że takie zapisy nie występują w innych krajach, gdzie trwa trasa koncertowa zespołu Metallica w ramach tej samej trasy koncertowej. Z tego co zrozumiałem, za całą trasę odpowiada Live Nation, więc ciężko tutaj powiedzieć, że różne firmy mają różną politykę. I podobno taki zapis występuje tylko w Polsce.

Prosiłbym Was, drodzy użytkownicy Wykopu o pomoc w nagłośnieniu tego zjawiska. Dla mnie to jest trochę #afera. Spróbujmy zawalczyć o to, żebyśmy nie byli traktowani jako klienci drugiej kategorii, których można na każdym kroku doić z pieniędzy.
#wykopefekt #koncert
GandalfThePro - Dobry wieczór Mirabelki i Mirki,
piszę do Was w sprawie kolejnego prz...

źródło: odpowiedz_live_nation

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@GandalfThePro: Ten zapis był testowany już na kilku koncertach w 2022 zaraz po pandemii bo miałem nieprzyjemność oddawać na depo za 50zł mały plecak; chyba to były torwar, arena w łodzi i expo. Jak widać wszystko wypadło pomyślnie i zwęszyli okazję by wrzucić to na stałe w regulamin ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@j3sion ja się wybieram z przyjacielem i mi to nie przeszkadza. Oprócz telefonu, kluczy, karty nic więcej nie potrzebne. Wszystko zmieści się w kieszeni. Nie mam 20 lat, żeby przemycać chipsy i colę w plecaku bo „okradają” mnie w strefie gastro.
  • Odpowiedz
Jeszcze mógł Lars beret na drobne położyć pod wejściem.


@mamabijeatataniezyje: heh śmiechłem nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°) dziady przećpały tyle hajsu przez swój prime time, że teraz liczą każdy grosik i trzeba wydoić fanów na maxa.
  • Odpowiedz
  • 0
@GandalfThePro proponuje przymocowac do ubrań - nie moga kazac Ci sie rozebrac

Druga propozycja to przedmiot religijny stanowaiacy czesc ubioru - nie moga Cie dyskryminowac
  • Odpowiedz
@GandalfThePro byłam w poniedziałek na dużym koncercie zorganizowanym przez live nation w Sztokholmie - też zakaz jakichkolwiek torebek etc. Jedyne co mogłeś mieć to pustą butelkę, telefon i jakieś inne pierdoły.
Była dostępna też szatnia, która kosztowała 100 koron szwedzkich (więc taniej niż w Polsce bo wychodzi około 37 zł ( )), ale nie spotkałam się, żeby na bramkach kazali Ci iść do szatni.

Tyle
  • Odpowiedz
@GandalfThePro: gurde, te koncerty to jest takie dojenie ludzi, że już się odechciewa na cokolwiek chodzić. Nie dość że bilety drogie, to jeszcze niczego nie można wnosić, bo niby zagrożenie. Może być upał 30 stopni, a oni nie pozwolą wnieść małej butelki wody. Wiadomo, że nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o potęgowanie zysku ze sprzedaży piwa czy innego gówna. Czemu niby nerki czy torebki nie można wnieść? Przecież gdzieś ludzie
  • Odpowiedz