Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mirabelki i Mirki,
piszę do Was w sprawie kolejnego przykładu jak to w Polsce możemy być traktowani jako klienci drugiej kategorii na tle reszty Europy.

Wybieram się na jeden z koncertów na Stadionie Narodowym #metallica . Niedługo przed koncertem dostałem mail z kilkoma informacjami i takim zapisem:

Na terenie imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia plecaków, torebek i wszelkiego rodzaju bagażu niezależnie od ich rozmiaru.

Zapis jest tak skonstruowany, że praktycznie dowolny element, w którym można trzymać coś innego niż ręce, będzie wpadał w kategorie do przymusowego oddania do szatni. Cena takiej przyjemności to 50 zł, prawdopodobnie bez gwarancji, że rzeczy pozostawione w torbach, plecakach czy innych bagażach dowolnych rozmiarów będą bezpieczne.
Za koncert odpowiada firma #livenation (https://www.facebook.com/LiveNationPL). Gdy osoby wybierające się na koncert próbowały dowiedzieć się czegokolwiek na temat na oficjalnych fanpage'ach tej firmy, to dostawały albo formatkę, albo zablokowano możliwość komentowania.

- Zablokowane komentarze #1:
Harmonogram

- Zablokowane komentarze #2 (wyłączona dyskusja):
Strona wydarzenia

- Komentarze z dyskusją na ten temat:
Dyskusja

Dołączam zrzut z formatką, którą jakiś automat/bot wysyła jako odpowiedź w załączniku.

Co ciekawe, niektórzy Internauci informują, że takie zapisy nie występują w innych krajach, gdzie trwa trasa koncertowa zespołu Metallica w ramach tej samej trasy koncertowej. Z tego co zrozumiałem, za całą trasę odpowiada Live Nation, więc ciężko tutaj powiedzieć, że różne firmy mają różną politykę. I podobno taki zapis występuje tylko w Polsce.

Prosiłbym Was, drodzy użytkownicy Wykopu o pomoc w nagłośnieniu tego zjawiska. Dla mnie to jest trochę #afera. Spróbujmy zawalczyć o to, żebyśmy nie byli traktowani jako klienci drugiej kategorii, których można na każdym kroku doić z pieniędzy.
#wykopefekt #koncert
GandalfThePro - Dobry wieczór Mirabelki i Mirki,
piszę do Was w sprawie kolejnego prz...

źródło: odpowiedz_live_nation

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • 5
@xdTM utworzyłem znalezisko. Zobaczymy czy to "złapie" uwagę. Już dziś jest pierwszy koncert, a uczestnicy nie mają klarownej odpowiedzi co mogą zabrać, żeby ekstra nie płacić. Dlatego też do rana nie czekałem z tym wpisem
  • Odpowiedz
@GandalfThePro

Byłem w czerwcu na Stingu i Toolu w PL, w obu przypadkach bramkarze/ki podpowiedzieli sami z siebieprzy rozmowie, że od lipca ma być ta zmiana właśnie -- skandaliczny limit na wnoszony bagaż, i zdaje się to nie zależy tylko od livenation.
  • Odpowiedz
@GandalfThePro: też dostałem wczoraj maila i nie wierzyłem co czytam. Wyobrażam sobie skalę problemu i zamieszanie przy wejściach, bo dużo ludzi tego zwyczajnie nie odczyta dzień przed koncertem.
Jak już wpadają na takie genialne pomysły to niech zakażą jeszcze wnoszenia telefonów. Będzie koncert jak 20 lat temu. A nie, sorry, wtedy można było ćwiartkę pod pazuchą mieć.
  • Odpowiedz
@GandalfThePro: wołaj na rozwój sytuacji, koncerty, zwłaszcza klimaty ostrzejszej muzyki to klimat bardzo bliski memu sercu i temat mnie ciekawi. Sam zawsze wchodziłem na koncert z nerką - właśnie na kasę, dokumenty czy jakieś niezbędne pierdoły i nigdy nie było z tym żadnego problemu, a impreza na której najintensywniej mnie przeszukiwano wchodząc był ... Opener (chyba z 6 lat temu jak depeche mode grało, nie wiem czy nadal tak intensywnie
  • Odpowiedz
Prosiłbym Was, drodzy użytkownicy Wykopu o pomoc w nagłośnieniu tego zjawiska. Dla mnie to jest trochę #afera. Spróbujmy zawalczyć o to, żebyśmy nie byli traktowani jako klienci drugiej kategorii, których można na każdym kroku doić z pieniędzy.


@GandalfThePro: a po co krecic afere? Przeciez to i tak gowno da, wszystkie owieczki karnie pojda na koncert, potem wykupia w przedsprzedazy wszystkie bilety na kolejny i na kolejny i
  • Odpowiedz
  • 61
Najśmieszniejsze w tym, jest to, że na koncert, gdzie płacisz za bilet min. kilkaset złotych, więc przychodzą na niego fani, tego zespołu, żeby posłuchać muzyki, a nie robić burdy, są takie obostrzenia. A na byle darmowy koncert, gwiazd muzyki disco polo, z okazji dni Piździszewa Wielkiego, możesz wnieść, nóż, kaset itp., bo na bramce stoi sąsiad lub kolega z OSP, i wszyscy liczą, że przyjdzie ekipa z Piździszewa Małego, i będzie okazja
  • Odpowiedz
  • 48
@GandalfThePro identyczna sytuacja była na Rodzie Stewarcie w Łodzi ze 3 tyg. temu. Kuriozum, kobieta nie może mieć torebki ze sobą, nawet najmniejszej, wszystko trzeba zostawić w tym depozycie za 50pln. Ja na przykład nie chciałbym zostawiać portfela, dokumentów albo kluczy do domu w czymś takim. Fajnie by było jakby udało się to naglośnić bo jesteśmy j*ebani jak się da z każdej strony. Nie dość że bilety droższe niż na zachodzie
  • Odpowiedz
  • 13
Nie iść, nie zgodzić się - zerwać umowę.
Zakaz wprowadzony po to aby jeszcze więcej wycisnąć z uczestników.
  • Odpowiedz
  • 19
@PurpleHaze:

a po co krecic afere? Przeciez to i tak gowno da, wszystkie owieczki karnie pojda na koncert, potem wykupia w przedsprzedazy wszystkie bilety na kolejny i na kolejny i jeszcze dalej.


Zgadzam się, że jedyną opcją jest bojkot konsumencki. Na przykład omijam szerokim łukiem Męskie Granie z całą polityką kupowania kota w worku. Jednak w tym wypadku nie ma za dużo alternatyw, tylko wyjazd na koncert wybranego zespołu za granicę. Przy zakupie biletów dwa lata temu, nie kojarzę tego zapisu, także nie zgodziłem się z góry na takie
  • Odpowiedz
  • 8
@GandalfThePro: również zweryfikowałem, czy faktycznie w innych krajach reguły są mniej restrykcyjne.

Polska: Regulamin PL

3.3 Zabronione jest również wnoszenie na teren imprezy plecaków, torebek i wszelkiego rodzaju bagażu niezależnie od ich rozmiaru, wskaźników laserowych, wszelkich napojów alkoholowych oraz środków odurzających, a także butelek z napojami niezależnie od ich rozmiaru i materiału z którego są
  • Odpowiedz