Wpis z mikrobloga

@grzesiecki: za zaoszczędzone pieniądze kup coś dla siebie.

Kiedyś pytam faceta skąd nauczył się tyłu fachów w tym murowania. Jak był kawalerem to chciał motocykl. Ojciec mu powiedział że. U nie da bo musi stodole wymurować. Ten zaproponował że sam to zrobi ale kasę niech mu da na motocykl. Motocykl kupił, postawił na środku stodoły i uczył się murować patrząc na nowy zakup
  • Odpowiedz
@grzesiecki: też jakiś czas temu robiłem i jedyne czego żałuję, to że nie wylałem wylewki samopoziomującej, bo mi się wydawało, że jest równo, a nie było. Ale z tych wszystkich takich prac domowo-budowlanych to chyba układanie kafelek najmilej wspominam. W miarę łatwo, instant gratification, a i jeszcze jak chce się to podzielić na etapy to jest to dość proste.
  • Odpowiedz
@grzesiecki: zawsze mnie to zastanawia skąd ludzie wiedzą jak mocno docisnąc panel, a co jak dociśniesz za mocno i okaże się że w innym miejscu jest wyżej troszeczke ?
  • Odpowiedz
@grzesiecki: elegancko, jakbym miał swoją chaupę tez bym sobie układał. a u Ciebie to jakaś kotłownia czy coś to tam nie musi być ładnie. No i dobry sposób aby zaoszczędzić trochę grosza. może wyjdzie ok to ułożysz jeszcze gdzie indziej
  • Odpowiedz
@KaiserBrotchen: te klipsy to służą do poziomowania, a nie jako zamiennik krzyżyków. No i patrząc na te płytki co kładzie, to chyba wydałby 2 razy więcej na te klipsy niż płytki. To wygląda na pomieszczenie mocno technicznie, mega równo nie musi być, ważne żeby się trzymało.
  • Odpowiedz
@KaiserBrotchen: imo takie dynksy lepsze, ładnie płytki dociągają. Idzie nimi nawet też troche podratować "banany". Można wieloktornie używać po wyczyszczeniu, polecam wyciągać na drugi dzień ponieważ jak klej zaschnie to cieżko je wydostać.
Tom30n - @KaiserBrotchen: imo takie dynksy lepsze, ładnie płytki dociągają. Idzie nim...

źródło: do_poziomowania

Pobierz
  • Odpowiedz
@Katiee: kontrolujesz poziomica, jeśli masz wcześniej samopoziom wylany to na czuja zrobisz prosto przy 5 płytce bo to wyczujesz, taki automat wchodzi.

@grzesiecki
Szkoda ze przy pomieszczeniu technicznym jeśli masz urządzenia wodne, a była możliwość nie zrobiłeś koperty z odpływem. W razie W. Ale i tak ładnie poszło.

Taki pro tip, jeśli masz fugę ok 2mm, a masz zaschnięty klej przy czyszczeniu do fugowania. Użyj ręcznie tarczy z katowki
  • Odpowiedz
@Blon: chyba nie do konca o to mo chodzi, gdybym układała to pewnie każda płytkę bym sprawdzała poziomnicą + system poziomowania płytek, ale mam taką obawę że mimo równego podłoża, pierwszą płytkę np za wysoko położę i potem ciężko bedzie mi inne tak dopasować do jej poziomu. Czy od razu po położeniu można ją np zerwać aby dodac więcej kleju lub np mniej ?
  • Odpowiedz