Wpis z mikrobloga

tez to zauwazyliscie, ze jak ktos nagle jest AI Expert, LLM Enthusiast, Exploring NLP to wczesniej w wiekszosci przypadkow zajmowal sie frontasiowaniem, albo innym gownem totalnie niepowiazanym, vide dowolne lebki na linkedinie, albo ten smieszny kurs AI Devs, ktory prowadza frontaś, sprzedawca łopat dla poczatkujacych w szkoleniach sekuriti xD, i ten brodacz co jest expertem od wszystkiego IT xD

#ai #it #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #frontend #frontasie #bekazpodludzi
  • 40
  • Odpowiedz
@katopa: schemat jest taki sam. Zakładasz sobie jakiś kanał na youtubie (kiedyś bloga) i tworzysz kontent. Kontent to najczęściej copy pasta tego co jest na zachodzie.

Tworzysz sobie jakiś darmowy pdf albo krótki kurs ale który wymaga dodania to listy mailingowej.

Jak masz wystarczająco duże zasięgi to tworzysz sobie kurs. Kurs powinien dotyczyć obecnego hypu. Robisz żeby kurs był bardzo drogi żeby mieć wysokie zyski nawet przy niskim wolumenie.

Powiedzmy
  • Odpowiedz
@katopa: Takie komentarze wciąż śmieszą tak samo. A później ten front tworzony przez backendowców przekonanych o swej wyższości, to się nadaje co najwyżej do tego, żeby o nim w żartach poopowiadać.
  • Odpowiedz
@szalonyprogrammer1188:

No właśnie dlatego też sam się dziwię opiniom na temat tego szkolenia bo jest 90% szansy, że narzędzia, które tam przedstawiają nie będą standardem rynkowym i ludzie i tak nie będą tego używać.

Ja się nie dziwie. Takich kursów używają osoby które nie mają żadnego pojęcia o ai więc jak mogą wiedzieć czy coś jest dobre czy nie. Poza tym 50% osób nawet nie kończy tego 50 godzinnego kursu
  • Odpowiedz
  • 0
@Veni: ale tu mowimy o bakusiu co sie pouczyl tego angulara czy reacta, a nie o fullstacku ktory od wielkiego dzwonu umie wbic ng serve w konsoli, kiedy musi zamknac visual studio/intellij i pokodzic cos tam w vscodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@FTNewbie: tak, ale oni chca miec blizej dewow od embedded do miejsca w ktorym produkuja podzespoly - w przypadku klepania kodu to juz jest troche kompromisow, bo stakeholder z wiedza biznesowa to bedzie wiekszosc czasu zachodnia europa lub usa i musza byc w miare regularnie w kontakcie z ba/devami, jeszcze jako tako sie kalkuluje zeby polaczkom zaplacic troche wiecej i miec troche wiekszy komfort pracy
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: nie jestem optymistą widać jakie zasięgi mają tech influencerzy a nie mają jakiś super dużych i chwalą się ile sprzedali kursów.

Na początku chciałem wrzucić jeden procent ale po przemyśleniu liczby mi się nie zgadzają i dlatego dalem więcej

To też specyfika tej branży tak myślę, wiele osób ma kasę i wiele osób wierzy że trzeba dużo zapłacić by wejść w dany temat. Plus istnieje przekonanie że jak kurs
  • Odpowiedz
tez to zauwazyliscie, ze jak ktos nagle jest AI Expert, LLM Enthusiast, Exploring NLP to wczesniej w wiekszosci przypadkow zajmowal sie frontasiowaniem, albo innym gownem totalnie niepowiazanym


@katopa: A słyszałeś o czymś takim kiedyś jak przebranżowienie się? Chyba nie. Ale jak można traktować poważnie kogoś, kto traktuje "frontasiowanie" i inne specjalizacje jako niepoważne gówno. Dobrze, że Ty masz najbardziej poważny fach w ajti, taki zaszczytny, nie jak cała reszta niepoważnego
  • Odpowiedz
Dlaczego według Ciebie ten kurs Ai Devs jest śmieszny


@BreathDeath: wg mnie nie jest smieszny ale duzo rzeczy tam smierdzi - robią już 3 edycję i osoby które kupiły drugą i pierwszą nie będą mieć dostępu tylko muszą kupić jeszcze raz, do tego ten adam ma kanal na yt i ma dużo fajnych filmików o podstawach ale w bardziej skomplikowanych tematach pieprzy bzdury (np że monada to cos na czym
  • Odpowiedz
  • 0
@facebookzprzygody: front trudniejszy od napisania porzadnego, szybko dzialajacego backendu, z optymalnymi kosztami w chmurze, parallelami i konkurencja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

gosciu, jakby front byl trudniejszy to nie byloby tak, ze co drugi magazynier i dostawca pizzy uczylby sie frontendu, tylko backendu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz