Wpis z mikrobloga

tez to zauwazyliscie, ze jak ktos nagle jest AI Expert, LLM Enthusiast, Exploring NLP to wczesniej w wiekszosci przypadkow zajmowal sie frontasiowaniem, albo innym gownem totalnie niepowiazanym, vide dowolne lebki na linkedinie, albo ten smieszny kurs AI Devs, ktory prowadza frontaś, sprzedawca łopat dla poczatkujacych w szkoleniach sekuriti xD, i ten brodacz co jest expertem od wszystkiego IT xD

#ai #it #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #frontend #frontasie #bekazpodludzi
  • 37
  • Odpowiedz
@katopa:
Hype -> szkolenia -> rozczarowanie -> nowy hype -> nowe szkolenia -> rozczarowanie

Kto ma tym najwięcej zarabia? Sprzedawcy łopat. Z tego są dosłownie miliony więc się nie dziwię że jest aż tylu szkoleniowców.

Frontendowiec raz jest ekspertem od blockchaina a później już
  • Odpowiedz
@katopa: ale w czym problem? Ja wcześniej robiłam frontend, ale mi się znudziło i nie miałam dużej perspektywy rozwoju, więc poszłam w AI. Nie są jakoś ściśle powiązane, ale obycie z kodem pomaga, a reszty się po prostu uczysz. I nie dziwię się, że się jarają, jak to jest nieporównywalnie bardziej interesujące niż stronki internetowe.
  • Odpowiedz
@Defined: miałem kiedyś szkolenie firmowe z sekuraka i wszyscy w zespole się zgodzili że było one kiepskie ale lead powiedział żeby o tym nie gadać głośno ,no akurat u nas załatwienie tego nie było łatwe i balismy że jak będziemy narzekać to nie będzie żadnych szkoleń.

Sam kupiłem kiedyś szkolenie aniserowicza za 2k i uważam że kompletnie nie warte pieniędzy. Dawałem za darmo dostępny kolegom i to samo gadali.
  • Odpowiedz
@katopa: Bo tu i tu jest lub było ssanie na pracowników. Różnica jest taka, że w webdevie mocnym atutem był brak wymagań co do wykształcenia. Jak tacy entuzjaści AI zobaczą, że w większości poważnych firm preferowane są osoby z magisterką lub doktoratem z matematyki lub fizyki to trochę się utemperują.
  • Odpowiedz
Generalnie nawet jakbyś miał wybitny kurs to nie ma bata żeby były same pozytywne recenzje, to jest po prostu niemożliwe.

Wystarczy wejść na udemy i zobaczyć w oceny. Występuje jakiś naturalny rozkład.
Tak samo na oceny w google.

Jak masz system oceniania i same pozytywne oceny to system jest ustawiony. Tak jest na przykład z znanym lekarzem. Wiem bo akurat kiedyś sam próbowałem wystawić zła ocenę lekarzowi ale system mi ją odrzucał.
  • Odpowiedz
@Bejro: tworzyć AI a wykorzystywać AI to są dwie zupełnie inne rzeczy, kafelkarz nie musi wiedzieć jak produkować kafelki.

OP ma mega ból dupy, że są ludzie obrotniejsi od niego. Przecież jak zaczynałem od frontu to muszę już go klepać do końca życia, nie?
  • Odpowiedz
w wiekszosci przypadkow zajmowal sie frontasiowaniem


@katopa: przejście z embedded i backu na front było najlepszą decyzją jaką mogłem podjąć w karierze xD fajnie być frontasiem
  • Odpowiedz
@maad:

backu na front było najlepszą decyzją jaką mogłem podjąć w karierze xD fajnie być frontasiem

Tak z ciekawości - dlaczego? Mniej stresująca robota?
  • Odpowiedz
  • 0
@maad: z embedded to na pewno trzeba uciekac zeby nie niewolniczyc z biura ( ͡° ʖ̯ ͡°)

jak poradziles sobie tam i w bakusiowaniu to na froncie tez sobie poradzisz lepiej niz typowy frontaś, facts ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cyjannn: Ale samo wykorzystanie AI to ślepy zaułek obecnie. Rozbudowane systemy tworzone za miliony dolarów są zastępowane w przeciągu miesięcy modelami nowszych generacji.
  • Odpowiedz
@Bejro: ja teraz trochę siedze w ai, nie po stronie data scientist a crudowca i po bibliotekach które są tam używane widać jak to wszystko jest niedojrzałe. Co chwilę wychodzi jakaś nowa wersja ktora łamie API poprzednich. Też mnie to zastanawia po co firmy w to teraz wchodzą skoro narzedzia są niedojrzałe a jeśli chodzi o llmy to co chwilę wchodzi coś nowego albo zmienia się.

Inna sprawa uważam że
  • Odpowiedz
@katopa: Ja jestem od jakiegoś czasu zajarany Embedded i ogólnie tematami na styku elektroniki, IT i niskopoziomowego programowania, ale gdziekolwiek spojrzę to wszyscy hejtują embedded i teraz już nie wiem... Obecnie jako DevOps jestem, ale średnio mnie to rajcuje.
  • Odpowiedz
  • 1
@FTNewbie: szczerze to mi sie tez to podobalo, ale jak zaczalem czytac ze to wymagac moze relokacji, no i ze co raz wiecej roboty idzie do Pajeetlandii to ostudzilo mi to zapal
  • Odpowiedz