Wpis z mikrobloga

tez to zauwazyliscie, ze jak ktos nagle jest AI Expert, LLM Enthusiast, Exploring NLP to wczesniej w wiekszosci przypadkow zajmowal sie frontasiowaniem, albo innym gownem totalnie niepowiazanym, vide dowolne lebki na linkedinie, albo ten smieszny kurs AI Devs, ktory prowadza frontaś, sprzedawca łopat dla poczatkujacych w szkoleniach sekuriti xD, i ten brodacz co jest expertem od wszystkiego IT xD

#ai #it #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #frontend #frontasie #bekazpodludzi
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@katopa:
Hype -> szkolenia -> rozczarowanie -> nowy hype -> nowe szkolenia -> rozczarowanie

Kto ma tym najwięcej zarabia? Sprzedawcy łopat. Z tego są dosłownie miliony więc się nie dziwię że jest aż tylu szkoleniowców.

Frontendowiec raz jest ekspertem od blockchaina a później już
  • Odpowiedz
@katopa: ale w czym problem? Ja wcześniej robiłam frontend, ale mi się znudziło i nie miałam dużej perspektywy rozwoju, więc poszłam w AI. Nie są jakoś ściśle powiązane, ale obycie z kodem pomaga, a reszty się po prostu uczysz. I nie dziwię się, że się jarają, jak to jest nieporównywalnie bardziej interesujące niż stronki internetowe.
  • Odpowiedz
@Defined: miałem kiedyś szkolenie firmowe z sekuraka i wszyscy w zespole się zgodzili że było one kiepskie ale lead powiedział żeby o tym nie gadać głośno ,no akurat u nas załatwienie tego nie było łatwe i balismy że jak będziemy narzekać to nie będzie żadnych szkoleń.

Sam kupiłem kiedyś szkolenie aniserowicza za 2k i uważam że kompletnie nie warte pieniędzy. Dawałem za darmo dostępny kolegom i to samo gadali.
  • Odpowiedz
@katopa: Bo tu i tu jest lub było ssanie na pracowników. Różnica jest taka, że w webdevie mocnym atutem był brak wymagań co do wykształcenia. Jak tacy entuzjaści AI zobaczą, że w większości poważnych firm preferowane są osoby z magisterką lub doktoratem z matematyki lub fizyki to trochę się utemperują.
  • Odpowiedz
Generalnie nawet jakbyś miał wybitny kurs to nie ma bata żeby były same pozytywne recenzje, to jest po prostu niemożliwe.

Wystarczy wejść na udemy i zobaczyć w oceny. Występuje jakiś naturalny rozkład.
Tak samo na oceny w google.

Jak masz system oceniania i same pozytywne oceny to system jest ustawiony. Tak jest na przykład z znanym lekarzem. Wiem bo akurat kiedyś sam próbowałem wystawić zła ocenę lekarzowi ale system mi ją odrzucał.
  • Odpowiedz
@Bejro: tworzyć AI a wykorzystywać AI to są dwie zupełnie inne rzeczy, kafelkarz nie musi wiedzieć jak produkować kafelki.

OP ma mega ból d--y, że są ludzie obrotniejsi od niego. Przecież jak zaczynałem od frontu to muszę już go klepać do końca życia, nie?
  • Odpowiedz
w wiekszosci przypadkow zajmowal sie frontasiowaniem


@katopa: przejście z embedded i backu na front było najlepszą decyzją jaką mogłem podjąć w karierze xD fajnie być frontasiem
  • Odpowiedz
  • 0
@maad: z embedded to na pewno trzeba uciekac zeby nie niewolniczyc z biura ( ͡° ʖ̯ ͡°)

jak poradziles sobie tam i w bakusiowaniu to na froncie tez sobie poradzisz lepiej niz typowy frontaś, facts ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cyjannn: Ale samo wykorzystanie AI to ślepy zaułek obecnie. Rozbudowane systemy tworzone za miliony dolarów są zastępowane w przeciągu miesięcy modelami nowszych generacji.
  • Odpowiedz
@Bejro: ja teraz trochę siedze w ai, nie po stronie data scientist a crudowca i po bibliotekach które są tam używane widać jak to wszystko jest niedojrzałe. Co chwilę wychodzi jakaś nowa wersja ktora łamie API poprzednich. Też mnie to zastanawia po co firmy w to teraz wchodzą skoro narzedzia są niedojrzałe a jeśli chodzi o llmy to co chwilę wchodzi coś nowego albo zmienia się.

Inna sprawa uważam że
  • Odpowiedz
@katopa: Ja jestem od jakiegoś czasu zajarany Embedded i ogólnie tematami na styku elektroniki, IT i niskopoziomowego programowania, ale gdziekolwiek spojrzę to wszyscy hejtują embedded i teraz już nie wiem... Obecnie jako DevOps jestem, ale średnio mnie to rajcuje.
  • Odpowiedz
  • 1
@FTNewbie: szczerze to mi sie tez to podobalo, ale jak zaczalem czytac ze to wymagac moze relokacji, no i ze co raz wiecej roboty idzie do Pajeetlandii to ostudzilo mi to zapal
  • Odpowiedz