Wpis z mikrobloga

Przypominam o letniej akcji "heder" Zglaszamy chamów!

przyrząd żniwny czyli tak zwany heder ma dostosowaną szerokość do możliwości kombajnu zbożowego. Zbudowany jest z systemu tnącego, nagarniającego oraz wciągającego, ścina kłosy wraz ze słomą, która później jest odseparowana i cięta przez rozdrabniacz słomy lub pozostawiana w pokosie za kombajnem.

Jazda z tym po drogach publicznych jest zabroniona. Mandat moze wynosić nawet 5k. Widzisz kombajn z hederem, nie zjeżdżaj na bok. Nie ustępuj drogi. Dzwon na policję. Operator powinien zdemontować hedera i ciągnąć za kombajnem, o czym doskonale wie, ale ma w dupie
Zgłaszajmy ich zanim kolejny raz będą blokowac drogi, bo nie moga czegoś sprzedać
#polskiedrogi #kierowcy #motoryzacja #polska #zniwa
robert5502 - Przypominam o letniej akcji "heder" Zglaszamy chamów!
przyrząd żniwny cz...

źródło: Screenshot_2024-04-02-13-22-32-153

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
  • 2
Ja płaciłem mandaty za przekroczenie prędkości albo złamanie prawa i nie migałem się od konsekwencji. Kmioty bezczelnie blokowały ludziom drogi,


@Lambo994: Tak jako ciekawostke odnosnie mandatów
Nie opuszcony dach naczepy do wartości 4 metry - 1000 euro
Cofanie na wyjeździe ze stacji benzynowej, zeby wjechac tylem w rajke 1300 euro
Nie wpisaie kraju rozpoczęcia w tacho (pomimo, ze jezdzisz tylko po Polsce) 100 zl 200 zl jak masz firmę
I
  • Odpowiedz
@gdzie_mi_tu: Kilka lat temu mijałem się na wąskiej drodze z rolasem, który nie zdjął hederu z kombajnu. Zjechałem wtedy jaśnie panu na pobocze, gdzie jak się okazało leżały butelki po wódce w wysokiej trawie. Finał był taki, że rozwaliłem sobie oponę. Jak podszedłem do rolnika, bo akurat zaczął kosić kilka pól dalej i mu o tym powiedziałem, to skwitował to krótko - #!$%@? go to obchodzi, bo to nie on
  • Odpowiedz
konfituro, doniesiesz że gość się nawalił i wsiadł za kółko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a Ty społeczniaku, rolnik ma ważniejszy cel niż jakieś zdejmowanie sprzętu żeby przejechać się asfaltem, on musi przecież wyżywić świat, a zdejmowanie hedera sprawi że ludzie umrą z głodu albo chleb będzie kosztować miliard

@gdzie_mi_tu to dobry chłopak, jak ktoś mu bliski zginie przez takiego rolnika debila to zbije z nim pione, bo
  • Odpowiedz
Tracąc 3 minuty, zyskam chleb o złotówkę tańszy.


@Czekolatka: widać że mało miałeś z rolasami w życiu do czynienia. chleb nigdy nie jest tańszy niż w zeszłym roku cokolwiek by się #!$%@? nie stało. nawet jakby za darmo te zboże mieli to by nie potaniał. poza tym serio wg Ciebie to się tak przelicza?XD
  • Odpowiedz
@robert5502: Zdecydowanie jestem przeciw. Wolę luźny kraj gdzie trochę prawo można łamać. Mieć głośne auto bez przeglądu, jechać wioskami 200km/h czy przejechać pod klatkę po chodniku. Przyjemniej tak bez strachu i kar.
  • Odpowiedz
@robert5502: jak chcesz być tak rygorystyczny to pamiętaj, żeby mu zjechać jak będzie prawidłowo jechał w przypadku ciasnej drogi (tak, prawo cie obliguje do tego) ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@aarahon: pare, szerokość do 3m, 3.5m w przypadku zgłoszenia, potem jakieś pilotowania, a nawet jeśli to ostre elementy tak naprawdę dyskwalifikują (no chyba, że będą osłony) ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
To nie moja wina ze cham się nie stosuje do zasad. Większość sie do nich stosuje, wiec cham też powinien.


@Sarza01: nigdy nie widziałem "wąskiego" kombajny na drodze
  • Odpowiedz