Wpis z mikrobloga

Przypominam o letniej akcji "heder" Zglaszamy chamów!

przyrząd żniwny czyli tak zwany heder ma dostosowaną szerokość do możliwości kombajnu zbożowego. Zbudowany jest z systemu tnącego, nagarniającego oraz wciągającego, ścina kłosy wraz ze słomą, która później jest odseparowana i cięta przez rozdrabniacz słomy lub pozostawiana w pokosie za kombajnem.

Jazda z tym po drogach publicznych jest zabroniona. Mandat moze wynosić nawet 5k. Widzisz kombajn z hederem, nie zjeżdżaj na bok. Nie ustępuj drogi. Dzwon na policję. Operator powinien zdemontować hedera i ciągnąć za kombajnem, o czym doskonale wie, ale ma w dupie
Zgłaszajmy ich zanim kolejny raz będą blokowac drogi, bo nie moga czegoś sprzedać
#polskiedrogi #kierowcy #motoryzacja #polska #zniwa
robert5502 - Przypominam o letniej akcji "heder" Zglaszamy chamów!
przyrząd żniwny cz...

źródło: Screenshot_2024-04-02-13-22-32-153

Pobierz
  • 171
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 32
Zapytam jeszcze raz: czy podkablowałeś siebie gdy stworzyłeś realne zagrożenie na drodze lub w innej sytuacji?


@gdzie_mi_tu: Fajny masz tok myslenia ( ͡º ͜ʖ͡º) Jesteś operatorem kombajnu?
  • Odpowiedz
zebys mial co zrec idioto


@crystalmethh: Żeby wyprodukować np. traktor potrzebujesz przemysłu elektronicznego, huty i montowni, huta potrzebuje rudy żelaza, żeby wysłać żelazo z np. australii do polski potrzebujesz masowca, żeby zbudować masowiec potrzebujesz stoczni i można by tu jeszcze długo wymieniać. Rolnik w przypadku produkcji żywności jest tylko małym trybikiem.
  • Odpowiedz
  • 25
Przecież wiadomo że to polski rolnik i może jechać po alkoholu


@PomidorovaLova: Kosza czesto w nocy i wtedy piwko dla ochłody to standard. Do tego nagminnie poruszaja sie po drogach traktorami plus jakiś sprzęt rolniczy bez oświetlenia. To też należy zgłaszać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@robert5502: jak nie będzie musiał między polami zdejmować to pójdzie spać 3h wcześniej. Jego usługa będzie tańsza, co przełoży się na tańsze zboże i tańszy chleb dla mnie. Tracąc 3 minuty, zyskam chleb o złotówkę tańszy.
  • Odpowiedz
@robert5502: ale wy jesteście żałośni aby zrobić komuś na złość aby się przyiebac i podpier Dolic wtedy jesteście szczęśliwi, bo zrobiliście coś dobrego, ten naród jest skazany na porazke
  • Odpowiedz
mi się zawsze przypomina ten wypadek


Do tragicznego zdarzenia doszło na lokalnej drodze, po której jechał kombajn przygotowany do prac żniwnych. Pojazd zajmował prawie całą szerokość drogi. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn wjechał w niego fiat cinquecento, którym podróżowały cztery nastolatki. Dwie 19-latki zginęły na miejscu, 17-latka zmarła w szpitalu, a 15-latka w stanie krytycznym walczy o życie w szpitalu w Krakowie.


@PiotrFr: sam osobiście chodziłem do szkoły z kolesiami, którzy byli ofiarą podobnego wypadku. 4 chłopaków w wieku 18-19 lat zderzyło się z kombajnem Bizon, 3 z nich zginęło. Sam jeżdżąc po takich pipidówach widywałem nadjeżdżające z naprzeciwka kombajny. Nawet ze zdjętym headerem nowe Claasy czy John Deery są bardzo szerokie a co dopiero gdyby ktoś nie zdejmował tego
  • Odpowiedz
@robert5502: Nie. Jestem myśliwym i jestem dość wyrozumiały dla rolników, gdy widzę że kombajn operuje w jednym regionie to przepuszczam gdy porusza się po drodze i nie mam z tym problemu, u mnie na wiosce kombajny same zatrzymują się na poboczu aby przepuścić auta.
  • Odpowiedz
@gdzie_mi_tu: Rolnik, uspokój się. Tobie się wydaje, że jak inni łamią prawo to Ty też możesz? Jak widzę nieściągniety header to zgłaszam. Jak Ty zauważysz, że jadę 100 w zabudowanym to też mnie zgłoś. Makao i po makale.
  • Odpowiedz
@robert5502 ostatnio w niedzielę takiego mijałem i zapomniałem jak się nazywa ten heder, musiałem zjechać na pobocze żeby sobie jaśnie cham przejechał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@robert5502 o ile na dłuższe dystanse ten zakaz faktycznie ma sens o tyle, jeśli rolnik musi jechać z przyczepką odczepiać heder i go ładować co trwa zgaduje nie krótko, a ma do przejechania 4 minuty drogi na podwórko, to w tym przypadku nie ma sensu się p-----------c i być wielkim światłym fajnopolakiem co to wielce zna przepisy
  • Odpowiedz