Wpis z mikrobloga

Przypominam o letniej akcji "heder" Zglaszamy chamów!

przyrząd żniwny czyli tak zwany heder ma dostosowaną szerokość do możliwości kombajnu zbożowego. Zbudowany jest z systemu tnącego, nagarniającego oraz wciągającego, ścina kłosy wraz ze słomą, która później jest odseparowana i cięta przez rozdrabniacz słomy lub pozostawiana w pokosie za kombajnem.

Jazda z tym po drogach publicznych jest zabroniona. Mandat moze wynosić nawet 5k. Widzisz kombajn z hederem, nie zjeżdżaj na bok. Nie ustępuj drogi. Dzwon na policję. Operator powinien zdemontować hedera i ciągnąć za kombajnem, o czym doskonale wie, ale ma w dupie
Zgłaszajmy ich zanim kolejny raz będą blokowac drogi, bo nie moga czegoś sprzedać
#polskiedrogi #kierowcy #motoryzacja #polska #zniwa
robert5502 - Przypominam o letniej akcji "heder" Zglaszamy chamów!
przyrząd żniwny cz...

źródło: Screenshot_2024-04-02-13-22-32-153

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@Biskupator: ty chcesz ich zgłaszać za to że rzeczywiście łamią przepisy ruchu drogowego jeżdżąc z hederem czy za to że głosowali na PIS bo się człowiek pogubić może w tej wychodkowej polemice
  • Odpowiedz
@robert5502: generalnie zgadzam się z tym, że heder powinien być demontowany gdy wyjeżdża się na ulicę, z tym wyjątkiem, że w przypadku gdy ten odcinek jest dość krótki (np. druga strona ulicy i konieczność przejechania max 1km) to kombajn powinien móc hedera nie demontować pod warunkiem:
1. Stosowania oświetlenia (tzw. bomby) na samym kombajnie oraz na krańcach hedera by jednoznacznie wskazywać szerokość pojazdu oraz znaku graficznego Pojazd Ponadgabarytowy
2. Kategorycznie zawsze ustępować pojazdom znajdującym się na drodze i zjazd a pobocze
3. (W idealnym świecie) umieszczania przez służby tymczasowych znaków informujących o możliwości wystąpienia na drodze pojazdów ponad gabarytowych (coś w stylu znaków o bydle prowadzonym ulicą).

Jeśli dystans byłby większy to demontaż albo eskorta innego pojazdu również z migaczami i znakiem o ponad
labedziejowski - @robert5502: generalnie zgadzam się z tym, że heder powinien być dem...

źródło: 2006brasil1_1

Pobierz
  • Odpowiedz
@izzo: Se pomyśl kurna za co, na ciul udajesz, że nie wiesz za co? Za header. To o pisie to tłumaczenie deklowi dlaczego nie mam już wyrozumiałości czy chęci zjeżdżania z drogi, deklu numer dwa.
  • Odpowiedz
@Tripel:

ale wy jesteście żałośni aby zrobić komuś na złość aby się przyiebac i podpier Dolic wtedy jesteście szczęśliwi, bo zrobiliście coś dobrego, ten naród jest skazany na porazke


Pomyśl o tym, że ktoś z Twojej robiny ginie na drodze, bo jakiś rolnik, który ma wszystko i wszystkich w dupie wyjeżdża z takim hederem na drogę. Dalej uważasz, że to robienie komukolwiek na złość? Myslisz, że ktoś to robi, żeby "podpier Dolic" osobę, która REALNIE sprawia zagrożenie śmierci na drodze dla własnej
  • Odpowiedz
zazwyczaj nie jadą zbyt daleko, nie mam problemu poczekać 3 min i wyprzedzić, gość musiałby pewnie poświęcić godzinę na montaż i demontaż.


@Czekolatka: była już ta wrzutka kilka razy na wykopie, montaz i demontaz zajmuje trochę czasu, ale kilkanaście minut i to w starszym kombajnie nie jest tragedią, w nowych maszynach pewnie jest to uproszczone przez zawory automatyczne i system dokowania
bn1776 - > zazwyczaj nie jadą zbyt daleko, nie mam problemu poczekać 3 min i wyprzedz...
  • Odpowiedz
@robert5502:

Kosza czesto w nocy i wtedy piwko dla ochłody to standard. Do tego nagminnie poruszaja sie po drogach traktorami plus jakiś sprzęt rolniczy bez oświetlenia. To też należy zgłaszać ( ͡º ͜ʖ͡º)


Powiedz mi, kto kosi w nocy? :D
  • Odpowiedz
@robert5502: pamiętam śmiertelny wypadek jednego faceta z mojego osiedla który wjechał w takiego hedera,
dawno temu, jeszcze Fiaty 126p były w użyciu,

co zrobili z wrakiem auta? podstawili wdowie pod blok na parking ¯\(ツ)/¯
wszystkie dzieciaki czyli my, mogli sobie oglądać, razem z dzieciakami ofiary,
kto tam by się tym przejmował
  • Odpowiedz
  • 0
Wyraźnie widać na tych zdjęciach z wypadków, że bez hedera kierowca wyszedłby z siniakami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
A Ty jesteś od tego aby ich pilnować chamie? Na wszystkich donosisz? Jak to jest być kablem?


@gdzie_mi_tu: Tak chamie. Przez takich giną często ludzie, uciekając na pobocze. Mam nadzieję, że moja kamerka zarejestruje ciebie i chętnie doniosę.

@robert5502: Nie. Jestem myśliwym i jestem dość wyrozumiały dla rolników,


Na dokładkę jesteś mordercą zwierząt, dla własnej przyjemności.
powsinogaszszlaja - >A Ty jesteś od tego aby ich pilnować chamie? Na wszystkich donos...

źródło: cham

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@robert5502: Nie wspominając z jak cymbał jedzie traktorem 30km/h i nie potrafi zjechać w zatoczkę by przepuścić 40 aut za nim. Chętnie zgłoszę tych cymbałów z kombajnami. Dzięki za info ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz