Wpis z mikrobloga

Przypominam o letniej akcji "heder" Zglaszamy chamów!

przyrząd żniwny czyli tak zwany heder ma dostosowaną szerokość do możliwości kombajnu zbożowego. Zbudowany jest z systemu tnącego, nagarniającego oraz wciągającego, ścina kłosy wraz ze słomą, która później jest odseparowana i cięta przez rozdrabniacz słomy lub pozostawiana w pokosie za kombajnem.

Jazda z tym po drogach publicznych jest zabroniona. Mandat moze wynosić nawet 5k. Widzisz kombajn z hederem, nie zjeżdżaj na bok. Nie ustępuj drogi. Dzwon na policję. Operator powinien zdemontować hedera i ciągnąć za kombajnem, o czym doskonale wie, ale ma w dupie
Zgłaszajmy ich zanim kolejny raz będą blokowac drogi, bo nie moga czegoś sprzedać
#polskiedrogi #kierowcy #motoryzacja #polska #zniwa
robert5502 - Przypominam o letniej akcji "heder" Zglaszamy chamów!
przyrząd żniwny cz...

źródło: Screenshot_2024-04-02-13-22-32-153

Pobierz
  • 170
  • Odpowiedz
Czy Ty jak przekroczysz prędkość albo stworzysz podobne realne zagrożenie na drodze to donosisz na siebie?


@gdzie_mi_tu: A czy donoszenie na kogoś kto #!$%@? 150 w terenie zabudowanym ok? No sorry, ale przekroczenie prędkości o parę km na godzinę, a jazda z zapiętym headerem to trochę inny typ zagrożenia. Np:
https://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/kombajn-zmiazdzyl-osobowke-38-letni-kierowca-auta-zginal-na-miejscu,15122.html

Koleś wyjeżdża z podporządkowanej i kasuje osobówkę, bo mając header zanim dojedzie do punktu gdzie ma widoczność pozwalającą mu stwierdzić, czy może jechać, już jest
  • Odpowiedz
@robert5502: ja regularnie zgłaszam debilów z przyczepkami bez świateł, odblasków itd. Tak samo nagrywam debili w autach i zgłaszam wybryki typu wyprzedanie na pasach. Połowa Polaków powinna stracić prawojazdy.
  • Odpowiedz
Zmienisz narracje chamie gdy ktoś na ciebie doniesie konfituro, czego ci życzę z całego serduszka. Wierzyć mi sie chce że szczycisz sie bycia kablem (ʘʘ)


@gdzie_mi_tu: jeszcze bym zrozumiał taki knajacki język gdyby była mowa o dzwonieniu na SM za parkowanie 30cm jednym kołem na trawniku, ale na Boga, header??? Przecież jazda z nim jest skrajnie niebezpieczna, kombajny jeżdżą często po krętych, ciasnych drogach gminnych gdzie
  • Odpowiedz
@wodzik: mi się zawsze przypomina ten wypadek

Do tragicznego zdarzenia doszło na lokalnej drodze, po której jechał kombajn przygotowany do prac żniwnych. Pojazd zajmował prawie całą szerokość drogi. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn wjechał w niego fiat cinquecento, którym podróżowały cztery nastolatki. Dwie 19-latki zginęły na miejscu, 17-latka zmarła w szpitalu, a 15-latka w stanie krytycznym walczy o życie w szpitalu w Krakowie.
  • Odpowiedz
  • 39
Zmienisz narracje chamie gdy ktoś na ciebie doniesie konfituro, czego ci życzę z całego serduszka. Wierzyć mi sie chce że szczycisz sie bycia kablem (ʘʘ)


@gdzie_mi_tu
znam tą serdeczność i życzliwość polskich wiejskich chamów. jak sadzisz, że mnie obrazisz to ci sie wydaje, za krótki jesteś.
  • Odpowiedz
@Sarza01 Każdy przypadek zagrożenia na drodze należy zgłaszać, niezależnie czy dotyczy samochodu osobowego czy nieodpowiedzialnie obsługiwanego sprzętu rolniczego. Przecież wiadomo że to polski rolnik i może jechać po alkoholu
  • Odpowiedz
@wodzik: Zapytam jeszcze raz: czy podkablowałeś siebie gdy stworzyłeś realne zagrożenie na drodze lub w innej sytuacji?


@gdzie_mi_tu: @gdzie_mi_tu nie, bo nie stwarzam UMYŚLNIE zagrożenia na drodze. Przecież on się nie zgapił wyjeżdżając z podporządkowanej, tylko  umyślnie i z premedytacją wyjechał z tym na drogę, bo było mu żal 30min poświęcić na demontaż hedera.
  • Odpowiedz
  • 56
@NicolasLatifi

burakowi nie wytłumaczysz. Jemu sie nie chce i wuj. Nikt mu nie bedzie mówił co ma robić bo un jest najmądrzejszy. On zagrozenia nie stwarza, on szybko, kawałek, a w ogole to konfident jesteś bo byś sie chcial na drodze czuc bezpiecznie.

To jest ten rodzaj debila który uwazasz sie za najmadrzejszego gościa na świecie, ale już spełnienie kilku podstawowwych zasad to za dużo.
Un jest za mudry zeby jakies tam prawo go
  • Odpowiedz