Wpis z mikrobloga

Przypominam o letniej akcji "heder" Zglaszamy chamów!

przyrząd żniwny czyli tak zwany heder ma dostosowaną szerokość do możliwości kombajnu zbożowego. Zbudowany jest z systemu tnącego, nagarniającego oraz wciągającego, ścina kłosy wraz ze słomą, która później jest odseparowana i cięta przez rozdrabniacz słomy lub pozostawiana w pokosie za kombajnem.

Jazda z tym po drogach publicznych jest zabroniona. Mandat moze wynosić nawet 5k. Widzisz kombajn z hederem, nie zjeżdżaj na bok. Nie ustępuj drogi. Dzwon na policję. Operator powinien zdemontować hedera i ciągnąć za kombajnem, o czym doskonale wie, ale ma w dupie
Zgłaszajmy ich zanim kolejny raz będą blokowac drogi, bo nie moga czegoś sprzedać
#polskiedrogi #kierowcy #motoryzacja #polska #zniwa
robert5502 - Przypominam o letniej akcji "heder" Zglaszamy chamów!
przyrząd żniwny cz...

źródło: Screenshot_2024-04-02-13-22-32-153

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
  • 4
jak nie będzie musiał między polami zdejmować to pójdzie spać 3h wcześniej. Jego usługa będzie tańsza, co przełoży się na tańsze zboże i tańszy chleb dla mnie. Tracąc 3 minuty, zyskam chleb o złotówkę tańszy.


@Czekolatka: Juz widze te oszczednosci na półkach. Chleb za 7zl to ten gdzie rolnik nie odkrecal hadera. Po 10 ten gdzie odkręcał. Po 12 ten gdzie policja go skrzywdzila i kazała odkręcać i karę wlepiła
  • Odpowiedz
A Ty jesteś od tego aby ich pilnować chamie?


@gdzie_mi_tu: Tak. W cywilizowanym społeczeństwie obywatele również dbają o przestrzeganie prawa i jego łamanie zgłaszają odpowiednim służbom. W przeciwieństwie do przepitego, postkomunistycznego zaścianka na wschodzie Europy (nie mówię tylko o Polsce), w którym winny jest nie ten co bezczelnie łamie prawo. Tylko ten co owe łamanie prawa zgłasza.

BTW, kmioty miały jakieś hamulce żeby bezczelnie blokować ludziom drogi przez 2 miesiące,
  • Odpowiedz
@robert5502: znów ten sam trolling co rok temu bo nikt nie będzie szedł na zwarcie w realu z takiego powodu.
ale załóżmy, że znajdzie się taki idiota. więc kombajnista ma demontować i montować heder żeby przejechać te kilkaset metrów drogą zanim trafi na pole bo jaśnie pan nie może stracić kilkunastu sekund na ustąpienie miejsca xD
ten sam jaśnie przepisowy pan zamula potem drogą krajową jadąc 40-50 na ograniczeniu do
  • Odpowiedz
@robert5502: nie wiem jak trzeba z​​​a​​​p​​​i​​​e​​​r​​​d​​​a​​​l​​​a​​​ć​ ​b​y​ ​w​p​i​e​r​d​o​l​i​ć​ ​s​i​ę​ w heder. Kombajn nie jest zdolny jechać szybciej niż 20-30kmh, rowerem go wyprzedzisz swobodnie.
  • Odpowiedz
  • 6
ile na dłuższe dystanse ten zakaz faktycznie ma sens o tyle,


@Kodzirasso: no tak, ustawodawca zapomnial, ze na krótkim dystansie wypadki sie nie zdarzają

musi jechać z przyczepką odczepiać heder i go ładować co trwa zgaduje nie krótko

Trwa krótko. I nie musi hedera ładować na przyczepkę. Jedynie co tu przeszkadza to lenistwo.
Natomiast odnosnie znajomosci prawa proponuję ci np pojeździć troche po Europie. Tam cie szybko naucza znajomosci przepisów
  • Odpowiedz
Ciekawe czy siebie tez zgłasza gdy owe prawo łamie?


@gdzie_mi_tu: Ja płaciłem mandaty za przekroczenie prędkości albo złamanie prawa i nie migałem się od konsekwencji. Kmioty bezczelnie blokowały ludziom drogi, śmiali się, że nie dojadą do pracy i lekarza. A kiedy ludziom po kilku tygodniach upierdliwego utrudniania życia zaczęły puszczać nerwy, to pierwsi biegli do policji o pomoc. Do policji którą wcześniej opluwali w Internecie i szczuli na nią.

Ha
  • Odpowiedz
  • 3
więc kombajnista ma demontować i montować heder żeby przejechać te kilkaset metrów drogą zanim trafi na pole bo jaśnie pan nie może stracić kilkunastu sekund na ustąpienie miejsca xD


@Elberus: Tak dokladnie ma demontować. A jak nie zdemontuje bedzie płacił. Mam nadzieje wyjaśniłem

ile jeszcze rok temu mandat wynosił 500 zł, to obecnie, po wprowadzeniu z początkiem br. nowego taryfikatora mandatów, mandat nałożony prze policję może wynieść do 5 tys.
  • Odpowiedz
@robert5502: Gdyby nie jakiś uprzejmy chłop i niska 50/90 prędkość to mógłbym nie mirkować.

Przed wjazdem w taki długi ślepy zakręt jakiś chłop mi zaczął migać, więc zwolniłem i na środku zakrętu spotkałem takie gówno na wysokości głowy.
  • Odpowiedz
@gdzie_mi_tu: Jesteś myśliwym (czyt. frajerem)? No i się wyjaśniło. Jestem po prostu tym samym co rolasy. Przez kogo były protesty rolasów? Przez PIS. Kogo obwinili? Tuska i KO. Teraz też głosowali na PIS. Patusiarnia z was i żadnej wyrozumiałości nie mam dla was. Zapierniczaj ściągać header, postoję, czekamy na policję.
  • Odpowiedz