Wpis z mikrobloga

#ciekawostki Cześć. Jestem Koreańczykiem bardzo zainteresowanym Polską. Studiując o Polsce trafiłem na tę stronę. Myślę, że tym, co reprezentuje kraj, jest historia, język i muzyka, ale ja studiuję język i dla historii czytam książkę „Historia Polski” napisaną przez Japończyka. Kiedy jednak szukałam muzyki do słuchania, YouTube polecił mi muzykę Natalii Nykiel... ale to chyba nie mój styl. Trochę ciszej, polska śpiewaczka narodowa! Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł polecić muzykę takiego piosenkarza jak ja.
  • 307
  • Odpowiedz
@josb515 przede wszystkim Północna czy Południowa?
macie w sklepach inne laptopy jak LG / Samsung?
Ile w domu masz lodówek do kimczi?
Pijesz mleko, czy tylko jogurty?
  • Odpowiedz
  • 10
@Davn: Na przykład w amerykańskim hip hopie lubiłem Eminema i 2pac. Na pewno posłucham PRO8L3M. Dowiedziałam się, że w Polsce jest mnóstwo artystów. Dźwięk śmiechu jest podobny do tego w Korei! kkkkk jajajajajajaja
  • Odpowiedz
@josb515 Jest jedna ogromnie skuteczna metoda na zapoznanie się z polską kulturą i mentalnością - oglądanie meczów PKO BP Ekstraklasy, 2-3 kolejki obejrzane od deski do deski i zaczynasz rozumieć, czemu Polacy mają takie podejście do życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW jest na Twitterze taki prawdziwy Koreańczyk, który jest, jak dobrze pamietam, fanem Wisły Płock, ogląda mecze i ma masę klubowych gadżetów xD
  • Odpowiedz
  • 7
@AntyMoron: Mieszkam niedaleko Seulu, stolicy północnego regionu Korei Południowej.
- W sklepie ze sprzętem AGD znajduje się wiele laptopów firm Samsung, LG, ASUS, MSI, HP, HANSUNG itp.
- Lodówka Kimchi... kkkkkkkk Skąd wiesz? Ja nie mam jednego, bo mieszkam sama, ale moi rodzice mają dwa.
- Korea jest także krajem produkującym bydło mleczne. Ale cena mleka jest zbyt wysoka. Oh!!!! Co ciekawe, polskie mleko pasteryzowane to ostatnio duży trend w
  • Odpowiedz
@josb515: masz internet od Elona Muska? W Korei podobno nie ma internetu, a za słuchanie "obcej" muzyki trafia się do łagru - nie boisz się konsekwencji?
  • Odpowiedz
  • 2
@Jerry664: Sponsorem Wisły Płock w 2023 roku był koreański koncern samochodowy SSANGYOUNG. Ciekawy. Szkoda, bo nie lubię oglądać piłki nożnej nawet w Korei.
  • Odpowiedz