Wpis z mikrobloga

#ciekawostki Cześć. Jestem Koreańczykiem bardzo zainteresowanym Polską. Studiując o Polsce trafiłem na tę stronę. Myślę, że tym, co reprezentuje kraj, jest historia, język i muzyka, ale ja studiuję język i dla historii czytam książkę „Historia Polski” napisaną przez Japończyka. Kiedy jednak szukałam muzyki do słuchania, YouTube polecił mi muzykę Natalii Nykiel... ale to chyba nie mój styl. Trochę ciszej, polska śpiewaczka narodowa! Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł polecić muzykę takiego piosenkarza jak ja.
  • 306
  • Odpowiedz
  • 0
@ZielonyRozpustnik: Zwykle Koreańczycy mają jednoczłonowe nazwisko i dwuczłonowe imię. Jest to oparte na chińskich znakach, na przykład popularne nazwisko Kim i imię Cheol-su. Kim oznacza nazwisko od strony ojca, a Cheol-su to imię własne. Imiona zazwyczaj mają znaczenie. 哲(Cheol) oznacza mądrość i inteligencję, a 洙(Su) to nazwa rzeki, od której pochodzi imię Konfucjusza, wielkiego chińskiego myśliciela.

W przypadku Bok Gwi-Ju, jest to postać z koreańskiego serialu 'Nie jestem bohaterem'. Wydaje
  • Odpowiedz
  • 0
@RekordZamarzen: Koreański używany w Korei Południowej jest używany przez około 50 milionów ludzi w jednym kraju. W przypadku języka polskiego jest on używany w Polsce i w kilku krajach sąsiednich przez około 40 milionów ludzi. Jest to interesujące podobieństwo, a wymowa jest bardzo atrakcyjna, prawda? Oczywiście, jako że jest to Twój język ojczysty, możesz tego nie odczuwać.

Jednak z punktu widzenia cudzoziemca jest to język nieco rytmiczny, podobny do poezji,
  • Odpowiedz
  • 0
@poczucie_przemijajacej_srody: Cześć! Miło cię poznać, polski przyjacielu.
Wielu ludzi pracuje z Samsungiem. Samsung jest zdecydowanie główną firmą w Korei.
Jest także spółka zależna o nazwie LG Chem. Syntetyczne żywice na bazie propylenu wydają się być jednym z ich obszarów działalności. Szczegółowe informacje znajdziesz na ich stronie internetowej.

Firma Daewoo została rozdzielona w Korei. Daewoo Motors to teraz tylko koreański oddział indyjskiej firmy TATA Motors. Wiele innych spółek zależnych działa obecnie pod różnymi
  • Odpowiedz
  • 0
@renegatt: Korea nie ma zasobów naturalnych, dlatego na nieurodzajnej ziemi, dzięki ciężkiej pracy ludzi, stała się tym, czym jest teraz. Koreńczycy często żartobliwie mówią: „Aby dostać się na studia, uczą się 80 godzin tygodniowo w wieku nastoletnim, a po ukończeniu studiów pracują 60 godzin tygodniowo.” Oznacza to, że godziny pracy są długie, a nadzór nad pracownikami bywa surowy. Jednak Korea ma również dobrze zorganizowane związki zawodowe. W przeszłości zastraszanie lub
  • Odpowiedz