Wpis z mikrobloga

jak już budynek jest nagrzany to zamykanie okien nic nie daje.


@shiverr: no zgoda. Budynek jest nagrzany przy wielodniowych upałach.
Ja mówię o klasycznej niedzieli gdzie po prostu jest ciepło. Mieszkanie z otwartymi oknami nagrzeje się szybciej.
  • Odpowiedz
na wykopie oczywiście go #!$%@?ą


@RyanWolf: No i w ogóle to jest lato, więc fajnie, że w końcu jest ciepełko, dodatkowo na pewno jesteś grubasem, a i w Polsce masz 5 gorących dni w roku i nie płacz.

Chyba o niczym nie zapomniałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ludzi trzeba edukować, że w lato okna zamyka się rano na cały dzień i otwiera na noc, żeby budynki się nie nagrzały


@perseweratywnosc: to ma sens tylko jeśli cały dzień mieszkanie jest puste, w przeciwnym wypadku po godzinie nie będziesz miał czym oddychać. xD
  • Odpowiedz
@szynszyla2018 w Warszawie może byli winni przeciążenia, ale żadnego blackoutu w niej nie było, zresztą w ogóle nie było pełnego blackoutu, właśnie żeby do niego nie doszło, odłączono tymczasowo część dużych odbiorców, ale w północno-wschodniej Polsce, a nie w Warszawie.
  • Odpowiedz
@wieczny-student: Niestety, a pamiętacie jak przed wprowadzeniem 500 plus, dla ludzi , dla Polaków, ci tolerancyjni razem z ich reprezantntami w rządzie krzyczeli że to wspieranie patologi! tak określali zwykłe rodziny z dziećmi, patologią!, jak płakali że nad morze wyjeżdżają rodziny z dziećmi i że im teraz tam ciasno. Pis niestety jaki byl taki byl, to cena za zjednoczenie , czyli my tu wały robimy (np solidarna) ale całościowo trzeba
  • Odpowiedz
@wieczny-student ale tu chodzi pewnie o to, że zużycie prądu w godzinach szcyztowego upału będzie zbyt wysokie.
Tylko to podobnie antyludzkie #!$%@? jak z tym, żeby obniżyć zimą temperaturę w mieszkaniu, żeby mniej energii zużyć.
  • Odpowiedz
@mlodygustaw:

Większość ludzi nie myśli o takich rzeczach kompletnie

A dlaczego mam myśleć i sie tym #!$%@? przejmować? Płace za wszystko, ponosze koszta a teraz jestem jeszcze winny tego że chce korzystać z energii za którą zapłaciłem. Ja nie jestem od przejmowania sie infrastrukturą
  • Odpowiedz
@wieczny-student Nie wolno analizować wpływu znacznego wzrostu popularności klimatyzatorów w kontekście tegorocznych upałów na wzrost zagrożenia blackoutami w Polsce, bo nie tylko bogacz ma prawo mieć klimatyzator.
  • Odpowiedz
to ma sens tylko jeśli cały dzień mieszkanie jest puste, w przeciwnym wypadku po godzinie nie będziesz miał czym oddychać. xD


@BennyLava: no większość osób jednak wychodzi na cały dzień do pracy, więc jedynie kwestia żeby przed wyjściem zamkac okna i zasłonić żaluzje/ rolety / zasłony

Potem się wraca po 16 - 17 i w mieszkaniu jest przyjemnie chłodniej niż na zewnątrz
  • Odpowiedz