Wpis z mikrobloga

Większość ludzi nie myśli o takich rzeczach kompletnie, mają gniazdko w domu to znaczy, że można do niego wpiąć wszystko i tyle.


@mlodygustaw: ostatni rachunek - za samą energię 140zł, dodatkowe opłaty 100zł

stała sieciowa
  • Odpowiedz
@wieczny-student: pomijając żałosny wydźwięk tego nagłówka, hurtowe instalowanie klimy to rzeczywiście duży problem dla energetyki. Szczególnie w kraju, gdzie turbo gorąco jest przez 2 tygodnie w roku
  • Odpowiedz
@wieczny-student: płacimy w penis wysokie rachunki za energię elektryczną w których w penis wiele składowych, w tym na utrzymanie i rozwój trakcji elektrycznej i te penisy beczą że więc przeciążona?
To za co ja przepłacam rachunki? Kto ta kasę wziął i co z nią zrobił?
  • Odpowiedz
@wieczny-student: serio internet staje sie takim sciekiem, ze powoli to nie ma sensu tego gowna przegladac XD Ostatnio poczytalem komentarze na instagramie i ja #!$%@? ale rak. Oczywiscie algoytm bedzie podsuwac mi takie kontrowersyjne tematy, bo #!$%@? na tym zarabiaja a onet bedzie pisac takie gowna aby ludzie to udostepniali dalej i komentowali przez co maja wiekszy ruch sieciowy i wiecej siana. Ja #!$%@? idiokracja
  • Odpowiedz
@Wap30: no właściwie identyczne poza sprężarka z podgrzewanym karterem oleju, grzana taca ociekową, jakąś 2x większą powierzchnia parownika i skarplacza, systemem odszraniania, zaworem rozprężającym, dotryskiem pary Evi dzięki czemu możliwa jest praca w ujemnych temperaturach.
Wiem wiem pompa ciepla i klimatyztor to to samo. Przeciez zadowoleni klienci garażowych polskich "pomp ciepla" zrobionych na podstawie klimatyzatorów nie sa frajerami i kupili tanio i dobrze, te sprawy w sądach i najazd na
  • Odpowiedz
@Sebastix: tylko, że te wszystkie elementy masz w klimatyzacji, współcześnie niemal każdej. Nie wiem po co ta próba mydlenia oczu, ale nie uda się bo nawet nie mogłaby. Pompa ciepła na poziomie technicznym nie różni się niczym od klimatyzacji z zaworem zwrotnym, a największe różnice, jak już, są w systemie sterowania.
  • Odpowiedz
Większość ludzi nie myśli o takich rzeczach kompletnie, mają gniazdko w domu to znaczy, że można do niego wpiąć wszystko i tyle.


@mlodygustaw: No ale z drugiej strony czemu konsument ma myśleć o tym, jak dostawca dba o stabilność swojej sieci energetycznej?
Tym bardziej na najbliższe czasy, kiedy praktycznie każde nowe gospodarstwo domowe zaczyna montować pompe ciepła, więc to zapotrzebowanie będzie teraz coraz wyższe.
  • Odpowiedz
ludzi trzeba edukować, że w lato okna zamyka się rano na cały dzień i otwiera na noc, żeby budynki się nie nagrzały


@perseweratywnosc: budynki się nagrzewają od tego, że świeci na nie słońce, otwarte okna mogą jedynie pozwolić na szybszą wymianę ciepła między dworem a chłodniejszym wnętrzem, jak już budynek jest nagrzany to zamykanie okien nic nie daje.

Tak samo jak masz klimę, wyłączysz ją to momentalnie temperatura wzrośnie od
  • Odpowiedz
@szynszyla2018 nie pamiętam, żadnego blackoutu w Warszawie z 2006 roku i to jeszcze z powodu przeciążenia sieci. W listopadzie 2004 roku przez 2 godziny nie było prądu w kilku dzielnicach, przestało działać lotnisko i metro, ale powodem nie było przeciążenie sieci, tylko nieutrzymywanie sieci w należytym stanie, za co Stoen dostał kilkumilionową karę. Padły izolatory, które były używane przez 37 lat, a maksymalny czas ich eksploatacji wynosił 20 lat.
  • Odpowiedz
@wieczny-student: człowiek zasuwa jak głupi osioł, żeby było go stać na w miarę komfortowe warunki życia, co chwilę podwyżki cen prądu (i odpłaty od opłaty od przesyłu), najwyższe zaraz w Europie, a na wykopie oczywiście go #!$%@?ą, bo ZAMKNIJ OKNO!! Jeszcze może dywan mam na oknie powiesić, dechami zabić, bo kto to widział, że niewolnik chciałby mieć w domu 21 stopni? Nowy dom, okna pozamykane na dzień, otwierane w nocy,
  • Odpowiedz