Wpis z mikrobloga

Beka bo ktoΕ› ΕΌyje inaczej niΕΌ ty


@Krupier: DokΕ‚adnie tak samo pisaΕ‚bym o kimΕ› kto nie montuje w mieszkaniu kibla, ale dla Ciebie pewnie byΕ‚oby ok. Szkoda kasy na kawaΕ‚ek ceramiki. MyΕ›lenie prostych ludzi to wmawianie sobie, ΕΌe jak siΔ™ czegoΕ› nie ma to i tak siΔ™ nie chce, bo jakbyΕ› mΓ³gΕ‚ podjΔ…Δ‡ zΕ‚Δ… decyzjΔ™ XD
  • Odpowiedz
@skydancer: Mam od paru lat przenoΕ›ny i od tego roku w nowym mieszkaniu na drugiej kondygnacji mam teΕΌ zamontowany.

I to jest najlepsze co moΕΌe byΔ‡ 乁(β™₯ Κ–Μ―β™₯)ㄏ
  • Odpowiedz
@Krupier jakie suche powietrze? Przy używaniu klimatyzacji mam 23°C i 50% wilgotności, bez klimy w takie upały jak teraz to mam 30°C i 70% wilgotności, to właśnie bez klimy powietrze jest zbyt wilgotne i nie da się normalnie funkcjonować, temperatura to najmniejszy problem. Optymalna wilgotność powinna być w przedziale 40-60% i żadna klimatyzacja nie zejdzie poniżej tych 40%, no chyba że ustawiasz ją w tryb osuszania.
  • Odpowiedz
@skydancer: Klimatyzacja to jest dobra ale jak się cały dzień nie wychodzi z domu, za to jeśli np. po całym dniu w klimatyzowanym wnętrzu człowiek musi nagle wyskoczyć po coś do sklepu to takie wyjście na upał to jeszcze większa tortura niż po prostu być przyzwyczajonym do upału przez cały czas
  • Odpowiedz
@JC97

@Krupier: DokΕ‚adnie tak samo pisaΕ‚bym o kimΕ› kto nie montuje w mieszkaniu kibla, ale dla Ciebie pewnie byΕ‚oby ok. Szkoda kasy na kawaΕ‚ek ceramiki.


NiezΕ‚y fikoΕ‚ nawet jak
  • Odpowiedz
@Templar

@Krupier jakie suche powietrze? Przy uΕΌywaniu klimatyzacji mam 23Β°C i 50% wilgotnoΕ›ci, bez klimy w takie upaΕ‚y jak teraz to mam 30Β°C i 70% wilgotnoΕ›ci,


To gdzie ty mieszkasz, ΕΌe masz 70%. Klima wysusza powietrze, pewnych zjawisk nie oszukasz. Jak ci
  • Odpowiedz
@r5678 zgoda w mieszkaniu wymagana jest tylko przy montażu na elewacji, jeśli postawisz na podłodze balkonu tak jak OP, to żadnej zgody nie potrzebujesz. A i jak masz loggię to ściany wewnętrzne są Twoje i tam możesz również bez żadnej zgody montować jednostkę zewnętrzną.
  • Odpowiedz
Bynajmniej. To rozsΔ…dne myΕ›lenie i przemyΕ›lana kalkulacja.


@Krupier: Tak, tak. Polacy lubią mieszkać w małych mieszkaniach i jeździć starymi samochodami XD
  • Odpowiedz
@Maczuga_Herkulesa18: yhm tak, jakiΕ› zasrany wiatrak ktΓ³ry nic ci nie da vs klima ktΓ³ra rzeczywiscie zmniejszy temperaturΔ™.
Z resztΔ… w normalnym bogatym kraju to by pomontowali klimatyzacjΔ™ na ZEWNΔ„TRZ tak ΕΌe kaΕΌda alejka + droga byΕ‚aby ochlodzona
  • Odpowiedz
@JC97

@Krupier: Tak, tak. Polacy lubią mieszkać w małych mieszkaniach i jeździć starymi samochodami XD


Polacy (i generalnie ludzie) lubiΔ… rΓ³ΕΌne rzeczy i nie lubiΔ… innych rΓ³ΕΌnych rzeczy.
  • Odpowiedz
Chyba, ΕΌe ktoΕ› ma ficzery UV itd. to w ogΓ³le #!$%@? w spraye.


@XpedobearX: Mam z UV klimę, ale i tak trzeba psiknąć bo jednak po zimie potrafiło zajeżdzać.
  • Odpowiedz
@Krupier mieszkanie w wielkiej płycie, wentylacja grawitacyjna jest niewydajna w lecie i robi się zaduch, przy największych upałach to miałem rekordowo 33°C i 78% wilgotności, wtedy postanowiłem kupić klimatyzację i w końcu da się żyć. I tak to wygląda w większości małych mieszkań z wielkiej płyty, a ja nawet nie mam okien na południe.
  • Odpowiedz
@skydancer: takie bogactwo, ΕΌe wiΔ™kszoΕ›Δ‡ mΕ‚odych julczΔ™t w liceach ma droΕΌsze telefony niΕΌ taka jednostka split.

Problemem nie jest cena, tylko beton w spółdzielniach jeśli to blok - a większość ludzi mieszka w blokach. Nie pozwolą ci postawić tego na balkonie bo -olaboga- będzie BUCZEĆ SOMSIADOM. A na frontowej ścianie też nie, bo nie.

Na szczΔ™Ε›cie mam dom bliΕΊniak i tu se zamontowaΕ‚em. Sprawdza siΔ™ zarΓ³wno do grzania w zimie
  • Odpowiedz