Wpis z mikrobloga

Apropos imigrantów przedostających się z Białorusi, czy od Słowacji, czy przerzucanych przez Niemców. I apropos tekstów fajnopolackich typu ,,Wpuście ich, potem sprawdzi się kim są", itd.

Przypomniała mi się taka historia, że Jankesi z północnych stanów obwiniali Amerykanów z Południa, że jak oni mogą traktować swoich inżynierów i lekarzy. Że jak można im dawać osobne przedziały w autobusach, osobne wagony w pociągach, osobne toalety, czy zabraniać bez uzasadnionej przyczyny szwędania się po zmroku.

No i było łatwo tak mówić tym, którzy u siebie ich nie mieli, albo mieli 1 czy 2%. Tyle, że następnie w 2 falach (1910 - 1940 i 1940 - 1970) miało miejsce zjawisko opisywane w tym artykule wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_migracja_Afroamerykan%C3%B3w_w_Stanach_Zjednoczonych

I co? I nagle często z roku na rok w takim Chicago, Detroit, Indianapolis, Baltimore, oraz szeregu innych miejsc mina ludziom zrzędła. Tutaj pierwszy z brzegu artykuły o tym traktujący: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwone_lato
Później próbowano jakoś poradzić sobie z problem, przed odpowiednie ustawianie granic okręgów wyborczych czy zjawisko tzw. redlining. Ale potem przyszła kultura hippisowska, i tematu nie pociągnięto do końca, i wygrała koncepcja multi-kulti promowana m.in. przez komunistyczną kadrę na uczelniach. A efekty tego można ,,podziwiać" dzisiaj.

Historia społeczeństw pokazuje, że wielu nieszczęściom można byłoby zaradzić jedną prostą decyzją, gdyby nie oderwanie od rzeczywistości polityków, oraz ich elektoratu.

Mam nadzieję, że gdy Konfederacja dojdzie do władzy, to obozy tymczasowej pracy i obozy odsyłkowe dla nielegalnych imigrantów nieprzypadkowo będą powstawać w takich miejscach jak: Wrocław (szczególnie Jagodno), Trójmiasto, Poznań, czy Warszawa. A żeby zaradzić ewentualnym ,,hippisom", jak ktoś będzie chciał przeciw temu protestować, to trafi do psychiatryka.

Pozdrawiam i miłej kawusi.

#imigranci #granica #polska #bialorus #niemcy #usa #polityka #bekazpo #bekazlewactwa #4konserwy #historia #wroclaw #trojmiasto #gdynia #sopot #gdansk #poznan #warszawa
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adamfabiarz:

obozy tymczasowej pracy i obozy odsyłkowe dla nielegalnych imigrantów nieprzypadkowo będą powstawać w takich miejscach jak: Wrocław (szczególnie Jagodno), Trójmiasto, Poznań, czy Warszawa. A żeby zaradzić ewentualnym ,,hippisom", jak ktoś będzie chciał przeciw temu protestować, to trafi do psychiatryka.

Nie dzięki, nie chce tu mieć Chin czy Korei Północnej. Pakistan zrobił dobrą robotę wywalając prawie 2 mln nielegalsów z kraju i bardziej tą drogą powinniśmy iść.
  • Odpowiedz
@zapomnialemhaslo: To łap inny tekst:

Myślę sobie w ten sposób. Że ile Polska miała przyjąć tych uchodźców? 7 tysięcy. No to załóżmy, że przyjmujemy te 7 tysięcy i wśród nich jest jeden zamachowiec. I wysadza w powietrze, ginie 10 Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999 osób

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/anna-pamula-z-gazety-wyborczej-w-tvn24-warto-przyjac-do-polski-uchodzcow-nawet-gdyby-spowodowali-zamach
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: a skąd ty masz info, że oni są nielegalni? a no tak mają zły kolor skóry więc muszą być :)

Beka z ciebie typie.


oh nie rasista się ze mnie śmieje, jak ja to przeżyję :(

no kop dalej kolego bo musisz przecież odwrócić swoją uwagę, że twoja kochana prawica sprowadziła przez ostatnie 8 lat więcej migrantów niż przebrzydłe lewactwo :)
  • Odpowiedz
@zapomnialemhaslo: Było podane w artykułach, że Hołownia zaprosił ludzi, którzy przedarli się przez granicę polsko-białoruską.

PiS chociaż robił tyle, że zapraszał imigrantów pracujacych na tymczasowych wizach pracowniczych. Ale owszem, popełnili kardynalny błąd, bo m.in. w stosunku do ilości przyjmowania imigrantów, uczynili zdecydowanie za mało jeśli chodzi o propagowanie reprodukcji wśród Polaków. A także nierzadko przyjmowali imigrantów z krajów z których nie powinno się ich przyjmować (Pakistan, kraje zasaharyjskie, Gruzja, itp.).
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: kochany żeby wejść do Sejmu to trzeba pokazać dokumenty także ci wszyscy ludzie są w Polsce legalnie

nawet jak część z tych osób była na granicy białoruskiej to twoja prawica dała im status uchodźcy i ich zalegalizowała także zażalenia kieruj do swojego środowiska :)

to już nie jest moja ukochana prawica


ale była, a teraz próbujesz zrzucać odpowiedzialność za własne wybory na "lewactwo"
  • Odpowiedz
@zapomnialemhaslo: Wciąż lepiej rządzili przez te 8 lat, niż jakby na ich miejscu było lewactwo. A Konfederacja nie miała szans na rządzenie, a ja jestem realistą. Więc nie, nie próbuję zrzucać odpowiedzialności za własne wybory, gdyż dokonywałem najlepszego możliwego.

Żadnego statusu im PiS nie dał. Hołownia zebrał tą gromadkę z ośrodka straży granicznej, po tym jak zostali uchwyceni. Kompletnie nielegalni. A do sejmu zostali wpuszczeni tylko i wyłącznie na osobisty
  • Odpowiedz
Hołownia zebrał tą gromadkę z ośrodka straży granicznej, po tym jak zostali uchwyceni. Całkowicie nielegalni. A do sejmu zostali wpuszczeni tylko i wyłącznie na osobisty rozkaz marszałk sejmu Hołowni.


@Adamfabiarz: jakieś dowody na to?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Bardzo fajny sensowny i merytoryczny wpis. U nas musiałby sie szybko zmienić rząd, to moze jeszcze udałoby sie to powstrzymać. Jednak nie ma chyba na to co liczyć, ponieważ wyborcy są odklejeni. Pozdrawiam
  • Odpowiedz