Wpis z mikrobloga

Cześć,
Stoję przed zakupem mojego pierwszego poważniejszego roweru. Będzie to gravel Ridley Kanzo A Apex. Zastanawiam się nad rozmiarem ramy. Mam 180cm, przekrok ok. 84-85cm, jestem wysportowany, rozciagnięty, długie ramiona. Wg rozmiarówki powinna być dla mnie Mka, ale wybrałem się do salonu stacjonarnego, przejechałem się na obu no i rama w rozmiarze L lepiej mi leży, wydaje się wygodniejsza. Ta w rozmiarze M to się czuje jakbym jechał na rowerze komunijnym.
Roweru będę używał do jednodniowych przejażdżek. Na razie nie celuję w żadne wyścigi ale kto wie. Zapotrzebowanie rekreacyjno-sportowe, tak żeby też utrzymywać/polepszać formę.
Moje pytanie to czy ta wygoda na Lce jest tylko chwilowa i wynika z braku doswiadczenia w jeździe na rowerze i zdecydować się na M czy jednak brać rower który wydaje się na pierwszy rzut oka wygodniejszy (czyt. L)?

Na zdjęciu rozmiarówka wyżej wymienionego roweru.

#rower #bikepacking #gravel #rowery #sport #szosa
wojtek4531 - Cześć, 
Stoję przed zakupem mojego pierwszego poważniejszego roweru. Będ...

źródło: image

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@wojtek4531: Przejażdżka na rowerze po sklepie może być zdradliwa pod tym względem, bo nie poczujesz tak szybko, że rower jest na Ciebie trochę za duży. O tym Ridleyu czytałem na pepperze i ludzie w komentarzach pisali, że przy 186 cm jeżdżą na M-ce, czy L przy >190 cm - także chyba rozmiarówka jest trochę nietypowa.
Dodatkowo trudno skrócić rower, łatwiej jest go wydłużyć.
Także pewnie na Twoim miejscu brałbym M,
  • Odpowiedz
  • 0
@pp93 też własnie widziałem te komentarze i po ich przeczytaniu wszedlem do sklepu i byłem pewny co do Mki, nie chcialem nawet Lki przymierzac. Pracownik jednak mi dał Lke i kazał się przejechać no i kurde wygodniej mi było. Pracownik też doradził ze Lka lepiej wyglada. Tylko ze wiadomo pracownik bedzie mówił tak aby po prostu towar sie sprzedał dlatego chcialbym doradzic sie bardziej doswiadczonych bikerow. Mogę jeszcze wieczorem podejść i
  • Odpowiedz
Ta w rozmiarze M to się czuje jakbym jechał na rowerze komunijnym.


@wojtek4531: Niech się jakiś specjalista wypowie, ale imo to normalne przy rowerze z barankiem, zwłaszcza takim gdzie masz pozycję bardziej sportową, zwartą.
Ja kiedyś przy kupnie pierwszej szosy wsiadłem na M i miałem to samo wrażenie, że małe, że dziwnie się jeździ. Dobrze że mnie chłop w sklepie odciągnął od L, bo bym jeździł na za dużym rowerze
  • Odpowiedz
@wojtek4531: miałem podobnie rozkminy rok temu z tym samym modelem tyle, że grx600. Mierzyłem rozmiar S/XS, zdecydowałam się na mniejszy i dobrze zrobiłem bo ten mniejszy w trasie jest i tak duży. Mi sprzedawca doradzał mniejszy. Ridley ma rozmiarowke o jeden rozmiar większy niż inni producenci te rowery są naprawdę duże/długie jak jedziesz a jak patrzysz to się wydaje mały.
  • Odpowiedz
Ta w rozmiarze M to się czuje jakbym jechał na rowerze komunijnym.


@wojtek4531:

A jak tam było siodełko ustawione i jak długość mostka?

Gravel mający 565mm górnej rury, z typowym mostkiem 110mm jest na 182-188cm wzrostu
  • Odpowiedz
  • 0
@eeemil Gośc salonu dopasował mi tylko siodelko, bylo dosyc wysoko, dotykalem palcami do podlogi. Dlugosc mostka byla nieruszana wiec nie wiem. Ja tez sie nie znam na rowerach wiec ciezko mi powiedziec. Jutro bede w sklepie wiec moze dopytam o te rzeczy.

Sugerujesz, żeby rozważyć bardziej rozmiar M?
  • Odpowiedz
Sugerujesz, żeby rozważyć bardziej rozmiar M?


@wojtek4531:
Tak, sprawdź przed przymierzaniem czy siodełko jest neutralnie, albo nawet poproś o przesunięcie do tyłu jak pasuje ci większe wyciągnięcie.
  • Odpowiedz