Wpis z mikrobloga

Patrząc na komentarze pod znaleziskiem "Koniec kupowania YouTube Premium za bezcen. Google anuluje subskrypcje" jestem aż zdumiony polskim cebularstwem. Ja rozumiem, że czasem szkoda 60zł/mc za UHD na Netflix czy innych pokrewnych platformach, ale 26zł/mc za coś co człowiek faktycznie ogląda dzień w dzień niezależnie od urządzeń lub poglądów stwierdzacie, że każdy sposób na obejście systemu płatności jest godny pochwały? Postawcie sobie swój własny serwer z filmem 4k60fps który okaże się popularny i podajcie koszt takiego przedsięwzięcia - gwarantuję, że przewyższa wartość "waszych danych osobowych, które YT używa do wyświetlania konkretnych reklam".

Dodatkowo:
- płaca minimalna netto w PL: 3262 zł (czyli opłata za YT to 0,8% zarobku)
- abonament RTV za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny: 27,30zł
- koszt abonamentowi YT jest równy 8 piwom Żubra - w zależności od sklepu, ale kwota ok. tyle, screenshot w załączniku
Czyli za YT który płaci się mniej za RTV, którego mało co kto młody ogląda.

#youtube #youtubepremium #cebuladeals #pieniadze #rozrywka
Pitex - Patrząc na komentarze pod znaleziskiem "Koniec kupowania YouTube Premium za b...

źródło: image

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Najsprawiedliwiej by było, jakby to youtuberzy płacili dla youtuba % od swoich lokowań produktów czy 'podatek' za publikowanie na platformie. Oglądamy ich reklamy, więc to nasza kolejna zapłata

@Feministka2000: Ale to MY czerpiemy z tych treści, a druga strona zarabia dopiero jak wystarczająco dużo osób ich ogląda - pomysł być może ciekawy, ale nie zastosowania na rynku.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pitex jeśli yt skutecznie zablokuje wszystkie możliwe sposoby na blokowanie reklam, to będę oglądał z reklamami, ale im nie zapłacę. Tak dla zasady ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@dydul: No i wporzo - ale jak parę razy zobaczysz reklamę >30s to jestem pewny, że to 26zł/mc będzie wybawieniem xD.
  • Odpowiedz
@Martenzyt_waleczny: @dydul : Vanced? Przecież była afera parę lat temu z tym, bo YT się za nich zabrał i nawet na stronie swojej napisali, że projekt już nie jest kontynuowany, później YT wydawał kolejne aktualizacje, a Vanced nie, ale jakoś działał, jeśli się go miało zainstalowanego, aż pewnego dnia po prostu przestał działać. Co się zmieniło, że teraz to polecacie?
  • Odpowiedz
  • 1
@chlodna_kalkulacja fakt, miałem na myśli yt revanced.
polecam apke Grayjay z youtubem, twitchem i kickiem
Jest na sklepie play ale nie wiem czy działa, bo ja ściągałem apk z internetu xd
  • Odpowiedz
@Pitex: Czyli tak:
1. Ktoś robi filmy za frajer
2. YT reklamuje się pod jego filmami i bierze za to hajs od reklamodawców od publikacji
3. YT łaskawie odpala pewien % twórcy pod warunkiem że osiągnie odpowiednią wielkość co może trwać kilka miesięcy mimo popularnych filmów, wcześniej go po prostu okrada
4. YT udostępnia ci możliwość braku reklam w zamian za hajs nieporównywalnie wyższy niż w 99% byś wygenerował przeglądając reklamy
5. Profit
  • Odpowiedz
Postawcie sobie swój własny serwer z filmem 4k60fps który okaże się popularny i podajcie koszt takiego przedsięwzięcia


@Pitex: jeszcze koszt opłacenia twórców aby ktoś chciał tam wrzucać jakiekolwiek materiały. Bo tak się składa że yt chyba najlepiej płaci wrzucającym filmy. A ci którzy by chcieli za darmo oglądać na pewno nie wrzuciliby za darmo do internetu niczego na co poświęcili kilka godzin.
  • Odpowiedz