Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy #skromnyobiad co by wesprzeć kolegę @Anoniemamowy na tagu.

Makaron w sosie szparagowym.

Dodam przepis bo prawie, że autorski zainspirowany innym przepisem tylko zmodyfikowany fest.

Zaczynamy od szparagów. Myjemy chyba, że ktoś lubi jak strzela w zębach. Odrywamy zdrewniałą część(powinna się ułamać w idealnym miejscu, zaufajcie szparagowi). Kroimy w talarki dolną połowę szparaga a górną zostawiamy. Talarki szparaga wraz z cebulą i czosnkiem smażymy. Na oko czyli ja tam z 10-15 minut może. Zawartość patelni leci do miksera, dodajemy sól, pieprz i miksujemy. Powinna powstać taka zielona papka - to baza do sosu. Miksowanie szparagów niestety nie sprawia, że nie natrafimy na jakieś włókna szparaga i inne drobinki więc ja jeszcze przeciskam to przez sitko, pod którym mam miseczkę ale jak komuś to nie przeszkadza to może ten krok pominąć. Gotujemy makaron - do aldente albo przed aldente bo jeszcze wskoczy na patelnie. Nie wylewamy wody po gotowaniu. Podsmażamy na chrupko plastry boczku. Jak już będą chrupkie to do miksera i robimy z nich posypkę (idealnie komponuje się z sosem). Podsmażamy górę szparagów na maśle aż będą miękie(pilnując by się nie przepaliły). Ostatni akt przepisu: dodajemy makaron na patelnie, dodajemy naszą papkę(odsączoną przez sitko lub nie) szparagową i wlewamy chochelkę lub dwie wody z gotowania makaronu, mały ogień i mieszamy aż danie będzie ciepłe a sos się stworzy z połączenia wody i naszej bazy do sosu. Nakładamy i posypujemy boczkiem oraz dodajemy podsmażone wcześniej szparagi.Plusy i minusy dania: Pyszne, idealne na randkę ale tylko taką, po której ona wraca do domu na noc(no w kiblu śmierdzi szparagami niemiłosiernie). Dodatkowy minus to fakt, że 3 razy trzeba myć patelnie bo nie zmieszasz oliwy, tłuszczu z boczku i masła ... chyba, że jesteś Kononowiczem i musi się tuszyć.

#jedzenie #jedzzwykopem #gotowanie #gotujzwykopem #kuchnia #dieta
Suchutkowy - Dzisiejszy #skromnyobiad co by wesprzeć kolegę @Anoniemamowy na tagu.

M...

źródło: temp_file8959541729247547184

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach