Wpis z mikrobloga

  • 1163
@Multiwitamina-_ @nietopies @wap_eeL
no ale z drugiej strony - najbardziej popularna wyszukiwarka linkuje dalej do swoich aplikacji. Jak to nie jest nie uczciwa konkurencja to nie wiem co jest.

I zeby nie bylo tez mnie to irytuje i przeszkadza, ale jak by nie patrzec pobudki sa dobre.
  • Odpowiedz
@Sarza01 co jest w tym nieuczciwego ? Coś innego sensownego pojawiło się w to miejsce? Wpisując nazwę jakiegoś miejsca oczywistym jest że oczekuje mapy i oczywistym jest że oczekuje mapy google szukając w ich przegladarce
  • Odpowiedz
ale jak by nie patrzec pobudki sa dobre.


@Sarza01: w sensie w swoim produkcie oferujesz inne swoje produkty? Można to było rozwiązać na pierdyliard opcji, chociażby jak

kturom mapke chcesz mieć pod guzikiem mapy (musimy to tu dać bo eurokomuchy się zesrały, tak jak ciasteczka i rodo, sorry)

i każdy by se ustawił, że niektórzy chcą mapy, inni binga, jeszcze inni osm bez niczego a ktoś jeszcze tomtoma i nikt nic
  • Odpowiedz
  • 61
@Sarza01 co jest w tym nieuczciwego ? Coś innego sensownego pojawiło się w to miejsce?


@Multiwitamina-_

jak to co? Monopol, brak alternatywy i linkowanie dalej do swoich zasobow.

Ja wiem ze niemam alternatywy i dlatego kazdy jeczy, ale jest to nie uczciwa konkurencja jak sie patrzy.

Szukasz czegos w google, linkuje ci do miejsca i dalej do apki mapy googla. Nie wychodzisz poza jedno korpo.

Nie wiem jak Ci to lepiej wytłumaczyć.
  • Odpowiedz
  • 188
@wap_eeL @wyjek @venomik wystarczy na swoim koncie Google ustawić, że chcesz ich mapę i jest po staremu.

@nietopies @odysjestem @Multiwitamina-_ @Sarza01 już tyle razy było to wyjaśniane. UE wprowadziło przepisy, żeby była możliwość wyboru (tak jak np. w przeglądarkach masz możliwość wyboru domyślnej wyszukiwarki). Ale Google się wkurzyło "jeśli mamy dać wybór konkurencji, to usuniemy całkiem, ludzie się wkurzą na UE i znowu będziemy mogli promować tylko swoje mapy". A mogli po
  • Odpowiedz
@Sarza01 ale konkurencja polega na tym że i nie firmy mogą tak samo konkurować na rynku i nikt im tego nie zabrania, a to że nie zdobyły ułamka popularności to nie jest problem Googla, utrudnianie użytkownika korzystania z usługi to jest właśnie nieuczciwą konkurencja, pasek ze skrótami to jest nieodłączną część wyszukiwarki każdy kto z niego korzysta spodziewa się tam skrótów do googlowskich usług. Widzę to wszystko zupełnie na odwrót niż ty
  • Odpowiedz
  • 73
@Multiwitamina-_

Google ma monopol, monopol nie jest dobry dla konsumenta wiec unia walczy z monopolem. Tak to wygląda.

To nie wina uni ze Google stara sie uzyskac monopol. I to nie dosc ze monopol na wyszukiwarkę to jeszcze monopol na wyniki tego wyszukiwania jak w tym przypadku.

Spoko, szanuje twoje zdanie, moje jest inne i tyle.
  • Odpowiedz
  • 88
@nietopies przestań powielać te bzdury. Unia Europejska kazała Google dać możliwość użytkownikom wyboru domyślnej przeglądarki, opinii oraz wyboru dostawcy map. Google się obraziło i wywaliło te opcje. Już tak raz zrobili, ale potem potulnie wrócili i dali możliwość. Teraz powoli też dodają możliwość wyboru dostawcy
  • Odpowiedz
@wap_eeL powinni wprowadzić że pierwsze 15 wyników wyszukiwania ma charakter niekomercyjny, a wszystkie reklamy powinny być na samym dole strony. Tak samo jak zakładka produkty/zakupy powinna znajdować się na samym końcu. Nikt tak nie zniszczył internetu i nie uczynił z niego śmietniska tak jak zrobiło to Google.
  • Odpowiedz