Wpis z mikrobloga

@TomWro: Jeśli strona nie sprzedaje Twoich danych to nie musi pytać o ciastka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Tak więc już wiesz jaka jest skala przechowywania i sprzedaży twoich danych
  • Odpowiedz
Ale co wy tak bronicie interesu google? W tym przypadku ewidentnie robią na złość użytkownikowi wlasnie po to żeby wymusić na ue odejście od sprawy...

Jak Microsoft twierdził, że przeglądarka jest nieodłączną częścią w systemie Windows to google pierwszy leciał ze skarga do USA/UE na praktyki monopolistyczne (ʘʘ)


@Kangaro: Nie rozumiem skąd w Tobie przekonanie, że bronie interesu google? Korzystałem bo lubię i uważam takie regulacje za
  • Odpowiedz
I zeby nie bylo tez mnie to irytuje i przeszkadza, ale jak by nie patrzec pobudki sa dobre.


@Sarza01: jak to mówi: "piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami"

Jeżeli dana firma ma dwa produkty - wyszukiwarkę i mapę, to co w tym dziwnego, że po wyszukaniu czegoś pokazuje również wynik na mapie.
Ewentualnie można się doczepić, jeżeli sztucznie manipuluje wynikami, aby nie pokazywać wyników konkurencji. Wtedy to można uznać za problematyczne. Ale
  • Odpowiedz
@Sarza01

Jak to nie jest nie uczciwa konkurencja to nie wiem co jest.


pamiętasz czasy jak Google chciał zrobić swojego FB i każdemu posiadaczowi gmaila zakładał Google+, nikt z tego nie chciał korzystać i to samo zdechło bez interwencji unijnych biurokratów natomiast wielu chce korzystać z map tak jak kiedyś ale unia to utrudnia, to jest nienormalne
  • Odpowiedz
@zalogowany_user
A pamiętasz jak Google wprowadzilo reklamy na yt? Tylko 5 sekund nic więcej... ( ͡º ͜ʖ͡º)

Przecież oni to dla naszego dobra robia te reklamy i ten monopol.

Ja tu nie chce sie sprzeczać, przedstawiam tylko jak wyglada druga strona medalu.
  • Odpowiedz
@Sarza01: oczywiscie ze nie jest, ludzie moga korzystac do woli z innych rozwiazan, nie sa karani tym ze wchodza z Opery/Firefoxa/etc. na narzedzia google'a - one nadal tam dzialaja. Tu nie ma nic monopolowego oprocz tego ze wiekszosci ludziom te rozwiazania sie podobaja wiec korzystaja.
  • Odpowiedz
@suluat

Przeciez sa alternatywy dla yt, mozesz sobie z innych korzystac nikt nie karze ogladac yt. To chcesz mi powiedzieć?

Maja monopol poprzez technologie. Co z tego ze jest konkurencja skoro nikt z niej nie korzysta. Yt tez nam konkurecje, jakąś pewnie ma, tylko nikt tam nie wchodzi. Kumasz czacze?

Bo tlumacze to juz 5 raz, nadal jakoś ciężko zrozumieć.
  • Odpowiedz
jak to co? Monopol, brak alternatywy i linkowanie dalej do swoich zasobow.


@Sarza01: Linkowanie do swojej wyszukiwarki grafik, filmów, książek i całej reszty tego co jest na belce z mapami już nie jest monopolem?
  • Odpowiedz
Idziesz do sklepu Coca-Coli z wielkim banerem nad wejściem „Coca-Cola”, no i masz tam coca-colę, coca-colę cherry, fantę, sprite'a, soki cappy, aż tu nagle przychodzi komunistyczny eurokomisarz i każe Coca-Coli wstawić do sklepu pepsi, 7 upa, mirindę, hoopa, tymbarka i nałęczowiankę.


@jednorazowka: jeżeli coca-cola kontrolowałaby 90% sklepów, to tak – najprawdopodobniej Unia kazałaby im oferować produkty także innych producentów, albo – o zgrozo! – sprzedać część tych sklepów innym firmom.
  • Odpowiedz
@wap_eeL: DuckDuck jako domyślna wyszukiwarka i wpisujesz w pasku adresu:
!maps kolejowa 1 - wynik w mapach google
!gm kolejowa 1 - wynik w mapach google
!osm kolejowa 1 - wynik w open street maps
  • Odpowiedz
  • 0
@wap_eeL: nic nowego #regresprogramistyczny od jakiś co najmniej 8 lat obserwowane zjawisko stopniowego zanikania podstawowych funkcji, zastępowania algorytmów wyszukiwania AI, cenzurowanie treści i shadowbanning. Zmierzamy stopniowo w kierunku upadku cywilizacji, to fakt
A co do map to i tak te googlowskie są strasznie kulawe. Do takiej nawigacji ogólnej nawet ok, GSV też bardzo się przydaje, ale poziomem detali nawet nie zbliżają się do map openstreetmap.org czy opentopomap.org o czym wielokrotnie już
  • Odpowiedz