Wpis z mikrobloga

podziękuj unii europejskiej


@nietopies: Nie unii europejskiej tylko google, które samo o to walczyło,. Chciali utrzeć nosa microsoftowi, żeby ten nie mógł w swoim systemie czy tam przeglądarce nakłaniać do korzystania ze swoich produktów to miecz okazał się obosieczny i google samo tym mieczem oberwało xD
  • Odpowiedz
@Sarza01: czlowieku, usa ci mowi, ze tiktoka trzeba zakazać bo szpieguje jednocześnie dostarczając ci instagrama, facebooka i inne gówna które głównie szpiegują xD ty wierzysz w jakieś bajki o uczciwej konkurencji? cała unia europejska istnieje, żeby tworzyć rynek zbytu dla niemiec
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@wap_eeL: skrypt do tampermonkey

// ==UserScript==
// @name Google Search Link To Map
// @include [https://www.google](https://www.google).*/search*
// ==/UserScript==

var elem = document.getElementById('lu_map');
if (elem !== null) {
var link = window.location.href;
var step = link.split('q=')[1];
var query = step.split('&')[0];
elem.parentElement.setAttribute('href','[https://www.google.com/maps?q='+query);](https://www.google.com/maps?q='+query);)
}
  • Odpowiedz
@wap_eeL: teoretycznie, jednak teraz kiedy musisz wpisać mapy i wybrać google mniejsi dostawcy map mają o wiele prościej (google zawsze będzie na górze ale jest szansa ze ktoś wybierze inny link. Może mniej wygodne ale na dłuższą metę pro konsumenckie bo monopole trzeba rozbijac a Unia to w tym momencie jedyna instytucja która ma jaja postawić się korporacjom (oczywiście dlatego że mamy w tym strategiczny interes ale często efekty unijnych prokonsumenckich
  • Odpowiedz
I zeby nie bylo tez mnie to irytuje i przeszkadza, ale jak by nie patrzec pobudki sa dobre.


@Sarza01: @nietopies @wap_eeL a wynik tego będzie taki, że nic się nie zmieni, nie będzie większej konkurencji, ale za to ludziom się utrudni życie xDD Czyli w sumie UE w pigułce. Cały świat linkuje do google maps tylko nie UE więc na pewno to pomoże konkurencyjności.
  • Odpowiedz
Idzisz do dystrybutora jakichs produktow, chcesz znaleźć najlepszy produkt z pośród kilku producentów, no i niby jest wybor, ale dystrybutor zawsze najpierw pokaze Ci te które produkuje jego firma, tylko te będą dostępne i tylko te możesz zobaczyc na miejscu.


@Sarza01: Idziesz do sklepu Coca-Coli z wielkim banerem nad wejściem „Coca-Cola”, no i masz tam coca-colę, coca-colę cherry, fantę, sprite'a, soki cappy, aż tu nagle przychodzi komunistyczny eurokomisarz i każe Coca-Coli
  • Odpowiedz
ale konkurencja polega na tym że i nie firmy mogą tak samo konkurować na rynku i nikt im tego nie zabrania, a to że nie zdobyły ułamka popularności to nie jest problem Googla, utrudnianie użytkownika korzystania z usługi to jest właśnie nieuczciwą konkurencja, pasek ze skrótami to jest nieodłączną część wyszukiwarki każdy kto z niego korzysta spodziewa się tam skrótów do googlowskich usług. Widzę to wszystko zupełnie na odwrót niż ty ¯
  • Odpowiedz
no ale z drugiej strony - najbardziej popularna wyszukiwarka linkuje dalej do swoich aplikacji. Jak to nie jest nie uczciwa konkurencja to nie wiem co jest.

I zeby nie bylo tez mnie to irytuje i przeszkadza, ale jak by nie patrzec pobudki sa dobre.


@Sarza01: Czyli co? Mamy zakazać sprzedaży mebli Ikea w sklepie Ikea? Dla mnie Google to nie jest wyszukiwarka a kompletny produkt. Tak samo jak Ikea to nie
  • Odpowiedz
@Multiwitamina-_ @nietopies @wap_eeL

no ale z drugiej strony - najbardziej popularna wyszukiwarka linkuje dalej do swoich aplikacji. Jak to nie jest nie uczciwa konkurencja to nie wiem co jest.


I zeby nie bylo tez mnie to irytuje i przeszkadza, ale jak by nie patrzec pobudki sa dobre.


@Sarza01: mnie bardziej irytuje, jak do kina nie mogę wejść z swoim jedzeniem i piciem. Na podstawie regulaminu kina, wtf? Jak to nie jest
  • Odpowiedz
@nietopies Ale głupie myślenie. Robisz przepis uderzający w monopol korporacji a ona zamiast się zastosować to się obraża i usuwa. A ludzie tacy jak ty zamiast krytykować korpo krytykujesz tych co chcą byś miał lepiej.
  • Odpowiedz
@jan-kowalski-nieudany-eksperyment Nie bronie Googla tylko krytykuje idiotyczne regulacje, tak jak ktoś ładnie wyżej napisał google to jest kompletny ekosystem, że firma w swoich produktach używa własnych technologii jest dla mnie oczywiste i nie widzę w tym nieuczciwej konkurencji, to że ta firma ma dominującą pozycję to jest inna sprawa i wynika z wielu czynników, natomiast nie doszła do tego przez umieszczenie odnośnika do swoich map w swojej wyszukiwarce. Jeśli ja wpisuje nazwe
  • Odpowiedz