Wpis z mikrobloga

@MamByleJakiNick

Nie przedewszystkim swoje tylko - tylko i wylacznie swoje, zadne inne.

Ikea nie jest nieuczxiwa konkurencja bo masz mnóstwa sklepów meblowych.

90% rynku wyszukiwarek to google. Większość osób korzysta tylko z googla. To juz jest monopol na wielka skale.

Porównanie ze sklepem spożywczym - lidl. To tak jak by 90% sklepów spożywczych to byly lidle. Tak nigdy nie było i nie bedzie. A tak jest na tamtym rynku.

@Morf jasne nikt
  • Odpowiedz
@Sarza01 nie są dobre
Rownie nieuczciwe jest to, że jak wpiszesz "nie działa mi samsung" to elektroda jest wyżej niż blog "jaśnaprawiatelefony.wordpress.pl"
  • Odpowiedz
@Sarza01 obok Ikea, Lidl mamy sklepy firmowe, które sprzedają swoje produkty - czy te sklepy dla Ciebie są nieuczciwą konkurencją?
Dealer sprzedaje samochody jednej marki - to jest nieuczciwa konkurencja?
Bo podałeś sklepy które oferują produkty różnych producentów, ale są też sklepy oferujące towary jednego producenta
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: co do tych nakrętek to ciekawa sprawa. Mimo, że w Europie jest 500mln ludzi, a na całym świecie 8mld to większość śmieci produkujemy my. Śmiem twierdzić , że w jakimś afrykańskim kraju ilość plastiku na osobę jest 10x mniejsza niż u nas. W Indiach to się je daal z misek z liści i to rękami.
Pewnie z tymi nakrętkami każdy choć raz dziennie się styka zatem mowa o pół miliarda
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick
ok, wymień mi w takim razie 5 wyszukiwarek. Tak jak jest 5 duzych sklepow albo meblowych jest z 5. Jest 5 wyszukiwarek czy nie? Takich na podobnym poziomie.

90% aut to mercedesy? Czy jednak nie?

Kumasz juz?
  • Odpowiedz
@Sarza01 to teraz potwierdzasz że w nieuczciwej konkurencji nie chodzi wcale o zasady prowadzenia działalności, tylko o popularność, a przepisy nie są wymierzone w temperowanie nieuczciwej konkurencji, a poprostu w Google, z racji że wypracował sobie wiodącą pozycję ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick
Niema to znaczenia, monopol jest szkodliwy, nie istotne w jaku sposób został osiągnięty.

@powodzenia nie chce mi sie tlumaczyc, jesli nie zrozumiałeś o co mi chodzi do tej pory. Niech każdy pozostanien przy swoim zdaniu.
  • Odpowiedz
no ale z drugiej strony - najbardziej popularna wyszukiwarka linkuje dalej do swoich aplikacji. Jak to nie jest nie uczciwa konkurencja to nie wiem co jest.


@Sarza01: Skoro wchodzę na Google to z czyich aplikacji mam korzystać? Jakbym lubił i chciał używać uslug Misrosoftu to bym sobie odpalał Bing i korzystał z ich map... O ironio tam przekierowywanie nadal działa bez zarzutów, co w tym momencie sprawdziłem XD
  • Odpowiedz
@Sarza01: No a #!$%@? gdzie mają linkować? jak nie do swoich?!
przecież autoreklama jest #!$%@? rzeczą która powinna być podstawą.. wyszukiwarka google nie jest państwową własnością, jak się #!$%@?ą to wyłączą ją w ogóle w danym kraju i #!$%@? będziesz miał a nie uczciwość.
  • Odpowiedz
@Wierkoszek @Anaheim @powodzenia @MamByleJakiNick @MamByleJakiNick
Ale co wy tak bronicie interesu google? W tym przypadku ewidentnie robią na złość użytkownikowi wlasnie po to żeby wymusić na ue odejście od sprawy...
Jak Microsoft twierdził, że przeglądarka jest nieodłączną częścią w systemie Windows to google pierwszy leciał ze skarga do USA/UE na praktyki monopolistyczne (ʘʘ)
  • Odpowiedz
  • 2
@Kangaro na złość? Z jakiej okazji mieliby na swojej stronie reklamować za darmo mapy Microsoftu czy apple czy nokii? Przecież reklama kosztuje. A tu co, za darmo, bo tak?
  • Odpowiedz