Wpis z mikrobloga

wszyscy macie racje, narzędzie już są, problem z egzekwowaniem, bo służby mają to w dupie


@getin: No niestety, chciałbym moc robic zdjecie takim ludziom i cyk 5k mandatu, to by sie #!$%@? nauczyli
  • Odpowiedz
@BozenaMal Nie ma obowiązku prawnego prowadzenia psa na smyczy. Wyjątkiem są rasy niebezpieczne lub ich krzyżówki (wg niektórych orzeczeń). Ponadto prawo miejscowe zakazujące spuszczania psów że smyczy często okazuje się podważane w sądach administracyjnych i przestaję obowiązywać.
  • Odpowiedz
Pytanie co jest tym zwykłym środkiem ostrożności. Moim zdaniem trzymanie na smyczy spełnia te przesłanki.


@Par-excellence: no jeżeli pies ugryzł, to nie był kontrolowany. Chyba, że psiarz woli być oskarżony o poszczucie psem. Zwykła logika albo to albo to.

Dlatego też uważam, że w naszej pierwszej sytuacji to dziecko powinno trzymać łapy przy sobie, a jak zostanie pogryzione jest to wina rodzica.


To jest wina właściciela. Nawet z dzisiaj masz przykład:
  • Odpowiedz
@Wincyyyyj: Bardzo chętnie, ale to ludzie podchodzą do mnie, a nie ja do nich


@maad: chodziło mi o takie miejsca w których nie ma ludzi. W góry, lasy, poza miasto.

A rodzic ma obowiązek tak wychować dziecko by nie dotykało obcych psów, ludzi i nie swoich rzeczy. Podałem ci powyżej przykłady z życia z czym przeciętny posiadacz nawet wytresowanego psa musi się mierzyć. A ty nadal żyj w swojej bańce,
  • Odpowiedz
chodziło mi o takie miejsca w których nie ma ludzi. W góry, lasy, poza miasto


@Wincyyyyj: Wszędzie są ludzie i głupi rodzice, w górach i lasach także

Pies musi być tak wychowany że nigdy nie ugryzie


@Wincyyyyj: Nie musi. Ktoś będzie miał taką fanaberie to kupi psa obronnego i go wytresuje tak, że każdy potencjalny atak skończy się pogryzieniem napastnika. To samo z psami stróżującymi, które często są używane do
  • Odpowiedz
@Wincyyyyj: No to chyba oczywiste, że wina właściciela


@maad: Ja nie pytałem czyja wina bo to oczywiste. Gówno mnie będzie obchodzić, że właściciel zostanie uznany winnym jak mnie pies pogryzie. Psy żyją wśród ludzi dlatego mają nie być agresywne i się powstrzymywać od gryzienia niezależnie od sytuacji
  • Odpowiedz
Gówno mnie będzie obchodzić, że właściciel zostanie uznany winnym jak mnie pies pogryzie


@Wincyyyyj: Ale przynajmniej dostanie mandat 200zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
problem z egzekwowaniem, bo służby mają to w dupie


@getin:

ale wykopek tez ma to w dupie, bo poza kw, jest jeszcze sprawa cywilna - wiec zapewne ani nie zglosil tego sluzbom (sciganie zaklocania jest dopiero po zgloszeniu, bo skoro nikt sie nie skarzy, to znaczy ze nikt nie zakloca spokoju) ani sam nie zalozyl sprawy... jedyne co zrobil, to wylewa zale w necie...
  • Odpowiedz
@Turczyk Tak się zaczyna, jak jej zacznie brakować takich komentarzy, to zacznie sama tworzyć na fejk kontach. Później sama kogoś pogryzie, no i psychiatryk. Możesz robić screena.
  • Odpowiedz
@BozenaMal: śmieszne to by było, jak byś nazajutrz spotkał tą samą babę z jej pieskiem, ale miał ze sobą swojego pitbulla też bez smyczy i zapytał się, czy się boi, bo "puszek" nie gryzie. Wtedy dopiero śmiechom by nie było końca.
  • Odpowiedz