Wpis z mikrobloga

420KG rackpull spod kolana... podniesione przez pomyłkę LOL.

Poprzedni PR to było 370kg. Więc chciałem zrobić 380kg. 380kg zrobiłem poszło łatwo, więc stwierdziłem że zrobię 400kg. Ale poszło to już bardzo ciężko, po serii myślałem jeszcze czy może dodać 5-10kg i spróbować jeszcze jedną serię, ale stwierdziłem że to nie ma sensu, bo albo to spalę albo wciągnę szarpiąc się z tym... Wtedy patrzę na sztangę, liczę krążki i ZNOWU pokonała mnie wyższa matematyka lol.
To nie było 400kg, tylko 420kg :P Dlatego takie ciężkie się wydawało bo był duży przeskok 380kg na 420kg.

Też ciekawa sprawa o której wielokrotnie pisałem, umięjętność "grindu" myślenia podczas 1 rep maxów. To jest coś co trzeba wytrenować, robiąc odpowiednio duża ilość właśnie 1 rep maxów.
Tutaj powtórzenie trwało zaledwie kilka sekund, ogromny wysiłek, ale jednak myślenie jest cały czas podczas boju.

No to hop podnoszę, sztanga nie odkleja się od racka, spokojnie, trzeba podnosić dalej, zaraz się odklei, dobra odkleiła się, ciężka jest, trzeba na siłę wpychać biodro bo inaczej zatrzyma się przy lockoucie, idzie, trzeba utrzymać to tempo okej już prawie lockout, teraz kluczowe żeby zakończyć wpychaniem biodra, a nie szarpać się z tym nogami, git zaliczone.

Tego nie da się wyczytać z książek, tutaj są potrzebne lata praktyki ale właściwej czyli robienia #!$%@? ciężkich jedynek. Można ćwiczyć latami robiąć ciężkie trójki, piątki czy tam więcej powtórzeń, a potem gubić się jak dziecko we mgle gdy przychodzi kolej na ciężką jedynkę.
Bo myślenie, utrzymanie techniki podczas maksymalnego wysiłku przy jednym powtórzeniu jest ZUPEŁNIE czymś innym niż przy dwóch, trzech, pięciu powtórzeniach.

Cały trening
Rack pull below knee 420kg x 1
Pull through 4x12
DB bulgarian split squat 4x12
Reverse hypers 4x12
DB side bends 3x20

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf #sport #pokazforme
IntruderXXL - 420KG rackpull spod kolana... podniesione przez pomyłkę LOL. 

Poprzedn...
  • 5
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@IntruderXXL: W niektórych ćwiczeniach progresujesz w sposób niespotykany. Aczkolwiek analiza Twojej aktywności na wykopie wskazuje, że: już w 2019 roku robiłeś 350 kg przysiad naturalnie! Realnie oznacza to 15 kg w 5 lat+sok. Masz chyba świadomość, że robiąc WIELKIE wyniki musisz siadać ~440 kg. DALEKA droga. Za to predyspozycje do WL wskazują, że możesz jako pierwszy w PL pchać ponad 300 kg. W Trójboju może nie ale przy specjalizacji w
  • Odpowiedz
  • 6
@dawidszewczenko22: We wszystkich ćwiczeniach progresuje w sposób niespotykany ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Wiesz nie ma co patrzeć na to co było, uwzględniając też perypetie jakie miałem, covid mnie przeorał kiedyś, potem prawie 2 lata dużych problemów, budowy domu... Pół roku temu z hakiem, przed wejściem na bombę robiłem ledwo 200kg w siadzie/ciągu i 205kg na klatę. Dlatego siad i ciąg jest z tyłu bo odbudowywałem wyniki,
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: prawda, przy duzym ciężarze, trzeba zachowac potrojne skupienie i pamietanie o technice ( ͡º ͜ʖ͡º) sam sie na tym lapalem, ze ostatnie powtorzenia juz wygladaly jak gowno xD troche mozna nagiac technike, ale nie kaleczyc calkowcie
  • Odpowiedz