Wpis z mikrobloga

#niemcy #ruchdrogowy #samochody Hej. Jadę do Niemiec własnym samochodem, i będę podróżował po kraju dość sporo. Czy zasady ruchu drogowego, i oznakowanie są takie same jak w Polsce? Czy są rzeczy nie spotykane u nas? Na coś szczególnego zwracać uwagę? Wszelkie pomocne informacje mile widziane.
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cacyyy nowe fotoradary jak robią zdjęcie to nie strzelają światłem i rejestrują to czy masz zapięte pasy i czy używasz telefonu.

Reszta w sumie bez zmian, jeździj zgodnie z przepisami to nic się nie stanie.
  • Odpowiedz
@cacyyy: na budowach przestrzegaj ograniczeń, trzymaj odstęp min. połowy licznika w metrach bo za to są surowe kary

No i powodzenia w dojechaniu do Ausfahrt
  • Odpowiedz
@cacyyy: wszystkie znaki prowadzą do Ausfahrt, to największe niemieckie miasto. Podobno komuś udało się tam kiedyś dojechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
skrzyżowania nie odwołują tam ograniczeń prędkości.


@majk_emigrant: @cacyyy No i to jest dosc istotna wiedza.

Poza tym za przejazd na czerwonym mozesz dostac bana na prawko. Poza tym czesto maja tak ze jest ograniczenie z dupy (ze wzgledu na cisze czyli w danych godzinach, ze wzgledu na dbanie o powietrze (czyli w
  • Odpowiedz
@cacyyy: No i najważniejsze na autostradzie wrazie korków, musisz budować ścieżkę ratowniczą, lewy pas max na lewo reszta na prawo.

Po przejechaniu pierwszej karetki czy policji czekaj na resztę karawany czyli lawety
  • Odpowiedz
@cacyyy: Pamiętaj, że w obszarze zabudowanym jest 50, chyba, że znak stanowi inaczej. Obszar zabudowany wyznacza żółta tablica z nazwą miejscowości, nie ma tak jak u nas osobnego znaku. Ja się często łapię na tym, że w sumie nie wiem ile powinienem jechać.
Zwracaj uwagę na strefy prędkości.
Nie przekraczaj prędkości, fotoradary potrafią stać wszędzie, wyglądać bardzo różnie, być zakamuflowane, i pojawiać się nagle - wczoraj nie było, dzisiaj już
  • Odpowiedz
@cacyyy Jak ci się zdarzy przejeżdżać koło Ausfahrt, to warto się tam zatrzymać, choćby ze względu na wczesnoromańską starówkę. Kiedyś tam nawet nocowałem przy samym rynku w takim hoteliku Zimmer Frei.
  • Odpowiedz
@cacyyy jedziesz odcinkiem autostrady bez ograniczenia predkosci a nagle wyrasta ograniczenia do 80 czy 100 z dopiskiem na dole "bei Nasse" to ograniczenie obowiązuje tylko wtedy gdy droga jest mokra. Jak jest sucho to nawet nie zwalniaj.
  • Odpowiedz