Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę/czynność, która w ostatnim czasie poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie w Twoim życiu komfort/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Od ponad 3 lat rozmawiamy na tym tagu o wszelkich usprawniaczach życia. W skrócie: polecasz rzeczy które udało Ci się wprowadzić do swojego życia z tytułowego pytania a w komentarzach nawiązujemy dyskusje z których rodzą się kolejne pomysły. Każdy plusuje w komentarzach rozwiązania z których też korzysta, aby pomóc społeczności dokonywać trafnych zakupów z polecenia. Podziel się się swoimi pomysłami oraz prześledź archiwalne wpisy na autorskim tagu #mirekmasterclass których będzie już kilka tysięcy. Tag obserwuje już ponad 4400 osób.

Dzisiaj ode mnie coś z zakresu dbania o zdrowie i profilaktyki:
Profilaktyczny Pakiet Badań 40 PLUS – przez kryterium wieku nie wszyscy zainteresowani skorzystają na tym bezpośrednio ale Wasi bliscy lub znajomi już tak. Program nie jest promowany dlatego wiele osób może nie jest świadomych, że taki program działa i jest bezpłatny w ramach NFZ. Co więcej, terminy wcale nie są długie a jedynym kryterium jest przekroczenie 40 roku życia. W ramach profilaktyki odbywa się szereg badań - ich dokładna lista zależy od płci oraz od danych podanych w ankiecie podczas rejestracji do badania. Z badań w ramach tego programu mogą skorzystać również osoby starsze to znaczy po 50-60 roku życia itd. Wiem po swoich rodzicach jak ciężko ich było przekonać do profilaktyki zdrowotnej ale tutaj aspekt tego, że badania są darmowe wpłynął motywująco więc gorąco zachęcam do promowania.

Ominęły Cię rekomendacje z ostatnich wpisów? Oto przypomnienie:
1. Poduszka z łuską gryki - Zmagałem się z mocnymi spięciami w okolicach karku i szyi oraz bólami pleców. Na fizjo nie zliczę ile przeznaczyłem już pieniędzy ale nawet jeżeli po wizytach była jakaś ulga to było to jedynie rozwiązanie tymczasowe. Fizjoterapeuta polecił mi, żebym wypróbował poduszkę z łuską gryki, a temat był mi znany z tagu więc po mocnym researchu zdecydowałem się na zakup no i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Ból pleców nie przeszedł całkowicie bo prawdopodobnie nie jest od spania ale po zmianie poduszki na gryczaną - brak spięcia karku, szyi i znacznie rzadziej boli mnie głowa po przebudzeniu. Polecam, natomiast uwaga od fizjoterapeuty, aby nie wybierać najtańszych opcji bo kluczowe znaczenie w tych poduszkach ma jakość łuski gryki (łuska nie może być spłaszczona, aby miała swoje prozdrowotne właściwości). Swoją posiadam z Terra Pillows

2. Menedżer haseł - Do tej pory miałem wszędzie takie samo hasło. Przestraszyłem się jak jednego dnia dostałem kilka powiadomień o tym, że ktoś próbował się zalogować na mojego Facebooka. Prawdopodobnie doszło do wycieku danych. Po researchu padło na menedżer haseł Bitwarden. Co najważniejsze, Bitwarden jest kompatybilny pomiędzy iOS, Android, Windows, ma nawet wtyczkę do przeglądarki, więc przede wszystkim jest prosty w użytkowaniu. Link do Bitwarden Po ostatnich wpisach dużo osób polecało jednak wybór Keepass zamiast Bitwardena, więc ostateczny wybór pozostawiam Wam.

3. Zegarek sportowy – Postawiłem na Garmin Fenix 7S, ponieważ chciałem sprzęt na lata a Garmin to synonim jakości jak chodzi o sportowe akcesoria. Dzięki analizie wskaźników dużo bardziej dbam o swój sen i wiele innych parametrów zdrowotnych. Dane jakie wskazuje zegarek oczywiście nie zmieniają rzeczywistości, natomiast pozwalają ją lepiej zrozumieć a w konsekwencji umożliwiają podejmowanie lepszych życiowych wyborów. Link do Garmin Fenix 7S

4. Powiadomienia SMS lub E-mail o awizo z Poczty Polskiej zamiast papierowego lub usługa Polecony Do Skrzynki - Koniec stania w kolejkach na Poczcie Polskiej po odbiór awizowanych listów, ponieważ możesz wyrazić zgodę na umieszczanie listów poleconych w skrzynce lub włączyć informację o awizo w formie elektronicznej zamiast papierowej. Te dwie usługi możecie włączyć całkowicie bezpłatnie i co najdziwniejsze w kontekście Poczty Polskiej to usługi dobrze działają.

Jeżeli ten format Ci się podoba lub czerpiesz z niego wartość dodaną to zostaw plusa, aby widzieć kolejne wpisy z tej serii.
W kolejnym wpisie zawołam wszystkich plusujących ten wpis.


Dołącz do dyskusji odpowiadając w komentarzu na tytułowe pytanie.

Tagi dla zasięgu bo najlepsza inwestycja to zawsze ta w siebie!
#inwestowanie #inwestycje #gielda #nieruchomosci #gruparatowaniapoziomu
  • 301
  • Odpowiedz
  • 286
Nie wiem czy było, ale Air Fryier. Tak, jest to mini-piekarnik z mega termoobiegiem, ale na tym właśnie polega jego zaleta. Żeby upiec/podgrzać małą porcję nie musisz odpalać piekarnika, więc oszczędzasz na prądzie. Dodatkowo jedzenie z tego ustrojstwa wychodzi po prostu dużo lepsze.
  • Odpowiedz
@masternodeBTC okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją do samochodu, na rower lub nad wodę. Polaryzacja usuwa refleksy świetlne od szyb, tafli wody lub mokrego asfaltu, zdecydowanie poprawia widoczność. I niekoniecznie warto przepłacać, okulary z Aliexpress polecanego producenta za 20-30 zł mają porównywalną jakość co uvexy za 400. Zbadałem je nawet na profesjonalnym spektrometrze, filtry UV działają idealnie.
  • Odpowiedz