Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę/czynność, która w ostatnim czasie poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie w Twoim życiu komfort/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Od ponad 3 lat rozmawiamy na tym tagu o wszelkich usprawniaczach życia. W skrócie: polecasz rzeczy które udało Ci się wprowadzić do swojego życia z tytułowego pytania a w komentarzach nawiązujemy dyskusje z których rodzą się kolejne pomysły. Każdy plusuje w komentarzach rozwiązania z których też korzysta, aby pomóc społeczności dokonywać trafnych zakupów z polecenia. Podziel się się swoimi pomysłami oraz prześledź archiwalne wpisy na autorskim tagu #mirekmasterclass których będzie już kilka tysięcy. Tag obserwuje już ponad 4400 osób.

Dzisiaj ode mnie coś z zakresu dbania o zdrowie i profilaktyki:
Profilaktyczny Pakiet Badań 40 PLUS – przez kryterium wieku nie wszyscy zainteresowani skorzystają na tym bezpośrednio ale Wasi bliscy lub znajomi już tak. Program nie jest promowany dlatego wiele osób może nie jest świadomych, że taki program działa i jest bezpłatny w ramach NFZ. Co więcej, terminy wcale nie są długie a jedynym kryterium jest przekroczenie 40 roku życia. W ramach profilaktyki odbywa się szereg badań - ich dokładna lista zależy od płci oraz od danych podanych w ankiecie podczas rejestracji do badania. Z badań w ramach tego programu mogą skorzystać również osoby starsze to znaczy po 50-60 roku życia itd. Wiem po swoich rodzicach jak ciężko ich było przekonać do profilaktyki zdrowotnej ale tutaj aspekt tego, że badania są darmowe wpłynął motywująco więc gorąco zachęcam do promowania.

Ominęły Cię rekomendacje z ostatnich wpisów? Oto przypomnienie:
1. Poduszka z łuską gryki - Zmagałem się z mocnymi spięciami w okolicach karku i szyi oraz bólami pleców. Na fizjo nie zliczę ile przeznaczyłem już pieniędzy ale nawet jeżeli po wizytach była jakaś ulga to było to jedynie rozwiązanie tymczasowe. Fizjoterapeuta polecił mi, żebym wypróbował poduszkę z łuską gryki, a temat był mi znany z tagu więc po mocnym researchu zdecydowałem się na zakup no i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Ból pleców nie przeszedł całkowicie bo prawdopodobnie nie jest od spania ale po zmianie poduszki na gryczaną - brak spięcia karku, szyi i znacznie rzadziej boli mnie głowa po przebudzeniu. Polecam, natomiast uwaga od fizjoterapeuty, aby nie wybierać najtańszych opcji bo kluczowe znaczenie w tych poduszkach ma jakość łuski gryki (łuska nie może być spłaszczona, aby miała swoje prozdrowotne właściwości). Swoją posiadam z Terra Pillows

2. Menedżer haseł - Do tej pory miałem wszędzie takie samo hasło. Przestraszyłem się jak jednego dnia dostałem kilka powiadomień o tym, że ktoś próbował się zalogować na mojego Facebooka. Prawdopodobnie doszło do wycieku danych. Po researchu padło na menedżer haseł Bitwarden. Co najważniejsze, Bitwarden jest kompatybilny pomiędzy iOS, Android, Windows, ma nawet wtyczkę do przeglądarki, więc przede wszystkim jest prosty w użytkowaniu. Link do Bitwarden Po ostatnich wpisach dużo osób polecało jednak wybór Keepass zamiast Bitwardena, więc ostateczny wybór pozostawiam Wam.

3. Zegarek sportowy – Postawiłem na Garmin Fenix 7S, ponieważ chciałem sprzęt na lata a Garmin to synonim jakości jak chodzi o sportowe akcesoria. Dzięki analizie wskaźników dużo bardziej dbam o swój sen i wiele innych parametrów zdrowotnych. Dane jakie wskazuje zegarek oczywiście nie zmieniają rzeczywistości, natomiast pozwalają ją lepiej zrozumieć a w konsekwencji umożliwiają podejmowanie lepszych życiowych wyborów. Link do Garmin Fenix 7S

4. Powiadomienia SMS lub E-mail o awizo z Poczty Polskiej zamiast papierowego lub usługa Polecony Do Skrzynki - Koniec stania w kolejkach na Poczcie Polskiej po odbiór awizowanych listów, ponieważ możesz wyrazić zgodę na umieszczanie listów poleconych w skrzynce lub włączyć informację o awizo w formie elektronicznej zamiast papierowej. Te dwie usługi możecie włączyć całkowicie bezpłatnie i co najdziwniejsze w kontekście Poczty Polskiej to usługi dobrze działają.

Jeżeli ten format Ci się podoba lub czerpiesz z niego wartość dodaną to zostaw plusa, aby widzieć kolejne wpisy z tej serii.
W kolejnym wpisie zawołam wszystkich plusujących ten wpis.


Dołącz do dyskusji odpowiadając w komentarzu na tytułowe pytanie.

Tagi dla zasięgu bo najlepsza inwestycja to zawsze ta w siebie!
#inwestowanie #inwestycje #gielda #nieruchomosci #gruparatowaniapoziomu
  • 297
  • Odpowiedz
SUP - taka dmuchana decha do plywania. Moja ma dodatkowo funkcje doczepiania siedziska (przydaje się na wieksze fale). Mieszkam nad jeziorem, wiec w lecie korzystam przy kazdej mozliwej okazji. W tym roku zabralismy supa do Chorwacji - mega sprawa. Wypożyczenie takiego tu na miejscu to koszt 10eu za 30 min, 15eu za 60 min lub 60eu za dobę. My wydalismy na zakup jakies 1000zl więc mega deal. Zresztą koszty zwróciły się juz
  • Odpowiedz
@SunnO: @masternodeBTC Zgadzam się, bitwarden jest wygodny, ale co jakby mi ktoś jebnął hasło do niego? Ma instant dostęp do wszystkich moich kont :/ no niby mam google authenticator ustawiony, ale jakbym zgubił telefon to lipa.
  • Odpowiedz
@masternodeBTC: To może ja bardziej z usprawnieniem - znalezienie funkcji na laptopie, żeby ładował się do max 60% - i tak 95% czasu mam na kablu dzięki czemu nie drenuje mi tak baterii. Wcześniej czasem odlaczalem, ale z tym było niewygodnie.
  • Odpowiedz
@masternodeBTC: opalanie pomaga na ŁZS (łojotokowe zapalenie skóry). Z tego co czytałem również na AZS i łuszczycę.

W sumie odkryłem to sam jak musiałem popracować trochę w ogródku i moja wredna gęba złapała trochę słońca. Pomagało na kilka ładnych dni.

Tylko wiadomo, łatwo o słońce latem. A w pozostałe pory roku (albo w mało słonecznych krajach) zostaje tylko solarium.
  • Odpowiedz
  • 13
@masternodeBTC: Jeszcze z takich ciekawostek to czajnik do automatycznego zaparzania herbaty. Ustawia się temperaturę i czas parzenia, a gdy woda osiągnie odpowiednią temperaturę, koszyczek z herbatą zanurza się w wodzie na określony czas, po czym sam się wynurza, zgodnie z ustawieniami. Wcześniej zawsze mnie #!$%@?ło że zrobienie herbaty to wstawienie wody, czekanie 2 minuty na wodę, zaparzanie (czekanie 4-7minut) i dopiero wtedy znowu wracam do kuchni po gotowy napar. Teraz już
Plp_ - @masternodeBTC: Jeszcze z takich ciekawostek to czajnik do automatycznego zapa...

źródło: Bezprzewodowy-czajnik-elektryczny-z-zaparzaczem-herbaty-Yoer-Flavoro-EK03S_[7462]_1200

Pobierz
  • Odpowiedz
@gorzka: jakie jest ryzyko jak wyrzucam paczkę i jest na niej mój adres i imie i nazwisko? Co niby można zrobić z tak powszechnie dostępnymi danymi?
  • Odpowiedz
@masternodeBTC: z dyskusji pod tym tagiem z rok temu odkrylam noze Pikutki marki Victorinox i teraz czas, kiedy ich nie miałam przyrównuje do historii czarno-białych ludzi z reklam mango :D nóż do chleba jest mega poręczny, a w codziennym użytku pikutek wchodzi w awokado i inne twarde produkty jak w masło
  • Odpowiedz
@Gomorrah @baltic-vodka @Domowik chodzi o markę veithdia. Kupiłem jakoś półtora roku temu pilotki od nich i są świetne, niestety link wygasł ale bez problemu znajdziecie je pod tym hasłem. Ostatnio przyszły mi te w bardziej sportowej oprawce i też jestem bardzo zadowolony. Nie badałem ich ale ufam że mają filtry, polaryzacja bardzo dobra.

Babeczka u której sprawdzałem okulary mówiła że wszystkie chińczyki mają filtry. Bez filtrów mogą być tylko jakieś bardzo fikuśne:
  • Odpowiedz
@masternodeBTC: filtr do wody (dzbanek, dostawka do kranu albo oddzielny kran) i sodastream albo jego zamiennik. Pije bardzo dużo płynów, czy to kawa, herbata, jakieś napary albo po prostu woda gazowana. Raz że nie trzeba tak często odkamieniać czajnika/ekspresu do kawy, dwa że herbata wychodzi smaczniejsza i nie zostaje po niej ten cholerny skrzep z kamienia na kubku. A dzięki sodastream jako osoba która lubi wodę gazowaną nie muszę już nosić
  • Odpowiedz
@masternodeBTC

Combo: Zmiana pracy w trakcie, do tego praca z psychiatra i trochę więcej czasu dla siebie niż w ostatnich latach.

W ciągu kilkunastu lat pracy, na zadnym urlopie, wakacjach, wyjazdach, nie odpocząłem tak jak potrafię teraz - i to nie ruszając się z mojej mieściny.

Odciąć się od toksyków w pracy, od głupot które zajmowały mi głowę.
I to bez farmakologii.
  • Odpowiedz
@nocnica: jak kupiłem poduszkę z łuską gryki z Terra Pillows to dołączyli pełną instrukcje dopasowania poduszki do ciała oraz informację jak dbać, prać itp. Można odsypać grykę i prać normalnie poszewkę a na codzień i tak poduszkę powlekasz poszewką ze swojego zestawu pościeli bo ma rozmiar taki jak każda inna poduszka
  • Odpowiedz