Wpis z mikrobloga

@Special_ONE: mój dziadek miał takie objawy. Zdiagnozowano to jako gist.
Wycięto guza, ale nie zrobiono chemioterapii po wycięciu, bo "nie było chemii". Efekt? Rozniosło się to po całym organiźmie. Przerzuty do płuc, kości itd. zmarł po 3? 4 latach po operacji.
  • Odpowiedz
@Special_ONE: właśnie się badam na Zespół Jelita Drażliwego, żeby wykluczyć nowotwór czy inne zapalne choroby, tylko u mnie są masakryczne wzdęcia - szczególnie po zjedzeniu czegoś z dużą ilością błonnika, luźne stolce, i dyskomfort w podbrzuszu, i wydaje mi się, że śluz w kale, ewentualnie tłuszczowe stolce - te objawy nasilają się podczas stresu. Nie za obserwowałem krwii, a ołówkowate stolce mam może raz w miesiącu więc nie wiem już
  • Odpowiedz
@Special_ONE właśnie to, że takie programy są od 50tki jest #!$%@?. Opracowano je dawno temu a teraz wiek zachorowań znacznie spadł. Zła dieta, dużo pracy siedzącej i są efekty. Do tego lekarze i ich podejście..... Jest Pan za młody na raka więc go nie biorą pod uwagę w diagnozie. Sam rok temu miałem kolonoskopie i gastro bo było podejrzenie krwawienia stąd naczytałem się sporo artykułów naukowych na ten temat.
  • Odpowiedz
świąd, pieczenie, jasnoczerwona krew, ciemnoczerwona krew że śluzem i burczenie w brzuchu.


@Special_ONE: A jakiś ból w brzuchu? Czy to bezboleśnie się rozwija? Tylko nie wiem jak jest przy hemoroidach bo nie miałem.

i najważniejszy objaw: stolec cienki jak ołówek.


@Special_ONE: Ale normalnie taki wąski kloc czy jednak to biegunka jest?
  • Odpowiedz
@solutio7: gastro mialem 3 razy i bylo to najbardziej traumatyczne doswiadczenie w moim zyciu. poczucie niemoznosci przelkniecia dwumetrowej rury, cos w stylu uczucia duszenia sie z niekonczacym sie niekontrolowanym uczuciem koniecznosci przełykania. rura w #!$%@? gruba z 1 cm, a potem do tego #!$%@? jeszcze typ na nitce wrzuca przez te dwumetrowa rure igłe zeby pobrac probke do badania czy jest helicobakter. krztusisz sie slinisz #!$%@? bez konca, a do
  • Odpowiedz
W życiu bym nie zrobił tego pod ogólnym.


@Filipiak20: to nie rób, dzielę się tylko swoim doświadczeniem, najgorszemu wrogowi bym nie życzył kolonoskopii w takim wydaniu jakie przeżyłem

ALE! z tego co czytalem to rozni ludzie roznie to znosza. byc moze niektorzy z gastro mają łatwiej. dla mnie to horror.


@nie_odpisuj: no to here, gastro wyjątkowo nieprzyjemna ale szybka, kolono to totalna masakra. Też miałem tak że doktorek
  • Odpowiedz
  • 0
@Dziadekwnuczek 43 lata, styl życia: nie palę, nie piję, mało ruchu, mało owoców i warzyw w diecie. Poszedłem prywatnie do lekarza z hemoroidami (myślałem że to hemoroidy) a on po stwierdzeniu że to guz dał mi listę badań do zrobienia. Jak z tą listą poszedłem do lekarza poz i powiedziałem co się dowiedziałem prywatnie to od razu karta DILO i do onkologa.
  • Odpowiedz
  • 1
@fotelbujany zrób kolonoskopię, lepiej żeby coś znaleźli wcześniej niż później. Dodam że mam kolegę w pracy, 26lat. Podobne objawy do twoich i nawet zaczął prywatnie robić badania bo ile można czekać. Robił gastroskopię, kolonoskopię i inne badania gdzie nawet nazwy nie pamiętam i jedyne co lekarze są w stanie powiedzieć to "zapalenie jelit" Kolega odstawiał na jakiś czas a to nabiał, a to pieczywo czy smażone żeby zobaczyć co mu szkodzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@piniodz26 ja uważam że jak lekarz mówi żeby się przygotować to tak robię bo to dla mojego dobra. Nawet teraz tutaj, lekarz powiedział że mam chodzić bo to pomaga a więc chodzę po trochu. Boli po operacji ale jak ma pomóc to nie ma wyjścia.
  • Odpowiedz