Wpis z mikrobloga

ja bym raczej powiedział - niczym nieuzasadniona zmiana rytmu wypróżnień i osłabienie


@pieknylowca: tak i nie, zmianę rytmu wypróżnień to każdy ma na jakimś etapie w życiu, wystarczy bardziej stresujący okres, zmiana pracy, itd., osłabienie może powodować pierdylion rzeczy i jest to mało specyficzne. A jak chłop ma ołówkowate stolce, to już praktycznie wiadomo na pewno, że ma przeszkodę w dupie (= guza), która blokuje ujście.
  • Odpowiedz
robiłem w wieku 36lat


@widmo82: co jest gorsze, gastro czy kolono?
u mnie gastro bylo #!$%@?, w ogole nie dogadywalem sie z pielegniarkami (niby mowili aby nie przelykac w trakcie badania to nie przelykalem no i nie mogli rury przebić przez przelyk, wchodzili 2 razy, całość 15min)

@nie_odpisuj @Special_ONE - jakis komentarz od Was?
  • Odpowiedz
@Special_ONE: zdrówka! Najważniejsze, że nawet jak na polskie standardy szybko zdiagnozowany! Mam nadzieję, że Twoim wpisem, nawet te kilka osób odważy się na kolonoskopię, bo mimo, że wstydliwe to jest badanie w #!$%@?, to może uratować zycie
  • Odpowiedz
@Special_ONE Każdy po 30tce powinien zrobić sobie gastro i kolonoskopie profilaktycznie. Nowotwory jelita czy żołądka wolno się rozwijają a można im łatwo zapobiec wycinajac zmiany przed rakowe. Co z tego, że po 50tce zrobisz badanie jak już będzie za późno bo rak się rozwinął. Jedne z nowszych badań mówią, że rak jelita grubego u osób poniżej 40tki to już nawet 30% wszystkich nowotworów jelita i ich ilość rośnie. A lekarze w
  • Odpowiedz
  • 0
@Chittat jest program profilaktyki raka jelita grubego no i nie łapię się na niego bo jestem w grupie 40-49 lat której to grupy ta profilaktyka nie obejmuje. No chyba że ktoś u ciebie w rodzinie chorował to tak. Ile jest takich osób? Niewiele.
  • Odpowiedz
  • 0
@AnulkaS34d to nie wstyd, trzeba się badać zwłaszcza że można w znieczuleniu co powoduje iż pacjent nie odczuwa bólu/dyskomfortu. Co do mojej diagnostyki to nie było szybko. Diagnoza w październiku, w marcu i kwietniu chemioterapia, w czerwcu operacja.
  • Odpowiedz