Wpis z mikrobloga

@olcayn: podatek belki jest okej ale powinno się ustalić kwotę wolną od podatku żeby mali inwestorzy nie musieli płacić tego jebnietego podatku od każdej złotówki zysku
  • Odpowiedz
@StdPtr: już lepiej zostawić ten podatek belki taki jest jak niż tworzyć jakieś kwoty wolne i to komplikować, ale tak najlepiej byłoby obniżyć stawkę albo to w ogóle zlikwidować.

@loginnawykoppl wiadomo najlepiej jeszcze wprowadzić podatek od majątku, przy tym jak wyglada stopa zastąpienia ostatniej pensji dla osób, które mają obecnie 20-40 lat xD.
  • Odpowiedz
@Dawul: nope, całkowita likwidacja podatku belki by sprawiła że biedni by się stawali jeszcze bardziej biedni a bogaci by się stawali jeszcze bardziej bogaci.
  • Odpowiedz
@Dawul: ja wiem że niektórzy są na bakier z myśleniem ale jeśli bogaty zainwestuje milion przy stopie zwrotu 10% w skali roku to po roku będzie miał 1 milion i 100 tysięcy, a biedny zainwestuje 1000 złotych to po roku będzie miał 1100 złotych. Jeśli jesteś głupi i nie rozumiesz że w ten sposób zwiększa się dystans pomiędzy bogatymi i biednymi co sprawia że bogaci stają się bogatsi a biedni stają
  • Odpowiedz
@StdPtr:

ja wiem że niektórzy są na bakier z myśleniem ale jeśli bogaty zainwestuje milion przy stopie zwrotu 10% w skali roku to po roku będzie miał 1 milion i 100 tysięcy, a biedny zainwestuje 1000 złotych to po roku będzie miał 1100 złotych.


Na pewno rzeczywiście bogaci ludzie mają rezydencje podatkowa w Polsce albo inwestują miliony na GPW, nie optymalizując się podatkowo, tak że nie zapłacą tutaj ani grosza podatku.
  • Odpowiedz
Zresztą o czym ja mówię, my tu w życiu nie wykształcimy klasy średniej z takim myśleniem jak Twoje.


@Dawul: Nie wykształcimy bo praca jest opodatkowana 30-40% na start, a zyski kapitałowe mniej. Z tym martwieniem się że nikt nie będzie inwestować to też dobre sobie, w Europie podatki są zazwyczaj i tak wyższe, potrzebujemy za to walczyć chociażby z rajami podatkowymi

Tamten wykopek dobrze cię wyjaśnił, brak podatków, albo niskie podatki,
Szalom - >Zresztą o czym ja mówię, my tu w życiu nie wykształcimy klasy średniej z ta...

źródło: wagescompensation-1200x1093

Pobierz
  • Odpowiedz
@Szalom:

Nie wykształcimy bo praca jest opodatkowana 30-40% na start, a zyski kapitałowe mniej. Z tym martwieniem się że nikt nie będzie inwestować to też dobre sobie, w Europie podatki są zazwyczaj i tak wyższe, potrzebujemy za to walczyć chociażby z rajami podatkowymi


Praca nie jest opodatkowana 30-40% na start, tylko 0, 12% i 32%, potem jeszcze danina solidarnosciowa, jezeli tak sie bawimy to zyski kapitałowe są duzo wyzej opodatkowane niz
  • Odpowiedz