Wpis z mikrobloga

Był ktoś w poprzednich latach? https://www.szczyrkowski.pl/atrakcje/eventy/trek-days

Na enduro raczej się nie piszę, chyba że samemu pojeździć jakieś łatwe trasy w celu poprawy techniki jazdy, bo mam to w planach. Bardziej interesują mnie testy rowerów i szkolenie MTB / szosa. I warsztaty foto, ale tutaj nie jestem pewny, czy na takich warsztatach trzeba już coś umieć i mieć dobry sprzęt, czy jak się dopiero uczysz, to też przyjmują. #mtb #szczyrk #trek
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Update: czy są jakieś zorganizowane wyjazdy rowerowe w góry? Chcę pojechać turystycznie w góry na 1-2 dni (rower lub trekking), tylko nie mam z kim, bo jeździć się już nikomu nie chce, w najbliższym otoczeniu to jedynie maratony.

Ewentualnie pojechać w pojedynkę, tylko po co:

- trasy zjazdowe - raz pojechałem na trasę rodzinną crossem (miałem wypożyczać rower enduro, ale koledzy pośpieszali, bo chcieli już wracać) i na prostym odcinku w-----------m (za duże ciśnienie w oponach) - o dziwo na tej trasie pusto i spotkałem innych jeźdźców dopiero na rozjeździe, którzy zwrócili uwagę, że na takim rowerze tam się nie jeździ XD

-
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: szkolenia z kwaśnym, giemzą czy SBA spoko, reszta to śmiech na sali.

trasy zjazdowe - raz pojechałem na trasę rodzinną crossem


@SendMeAnAngel: no jeśli pojechałeś crossem na trasę dh to nie ma się co dziwić ze nie
  • Odpowiedz
szkolenia z kwaśnym, giemzą czy SBA spoko, reszta to śmiech na sali.


@teryuu: Kwaśny ma tam prowadzić szkolenie enduro (grupa średnio zaawansowana), a Giemza pumptrack i skoki. Szkolenie MTB ma prowadzić Kuba Krzyżak. Trzeba mieć własny rower. Nigdy na takim szkoleniu nie byłem i nie wiem, czego się spodziewać. Chyba lepiej zapisać się na MTB Academy, w tym roku w Krakowie w Lasku Wolskim.
  • Odpowiedz
Nigdy na takim szkoleniu nie byłem i nie wiem, czego się spodziewać. Chyba lepiej zapisać się na MTB Academy, w tym roku w Krakowie w Lasku Wolskim.


@SendMeAnAngel: MTB acedemy jest bardzo spoko, część trenerów tam to moje ziomki. Sam wybrałem się na szkolenie podstawowe po ponad dziesięciu latach jazdy w terenie (xc/maratony/enduro) i wyłapali mi sporo drobnych błędów i nauczyłem się W C--J. Polecam.

Zastanawiam się, czy warto tam jechać. Mają być testy rowerów, zapisy na miejscu, tylko jeśli to będzie 1h wypożyczenia, to daleko nie zajedziesz, bo zaraz trzeba oddać. Może będą czynne trasy DH i rowery enduro do
  • Odpowiedz
Sam wybrałem się na szkolenie podstawowe po ponad dziesięciu latach jazdy w terenie (xc/maratony/enduro) i wyłapali mi sporo drobnych błędów i nauczyłem się W C--J. Polecam.


@teryuu: Co jest na szkoleniu podstawowym 2-dniowym? Hardtail styknie czy raczej full/enduro?

w 1-1,5h spokojnie ogarniesz dwa jazdy w szczyrku z
  • Odpowiedz
Co jest na szkoleniu podstawowym 2-dniowym? Hardtail styknie czy raczej full/enduro?


@SendMeAnAngel: hardtail styknie, dokładnego programu nie pamietam. Ale na pewno poprawne ustawienie roweru/zawieszenia, pozycja na rowerze i praca ciałem, pokonywanie zakrętów polskich i w bandach, pokonywanie różnych przeszkód. Generalnie mega dużo wiedzy, i wydawać by się mogło czytając co jest w planie że to aż zbyt podstawowe. Nic bardziej mylnego, wskażą Ci tyle błędów w technice że nie uwierzysz
  • Odpowiedz