Wpis z mikrobloga

@mozis: otóż jak najbardziej ma znaczenie, wszystko zależy od dobrego zacieru, słodu -> warzenia piwa. Chyba, że masz na myśli czysty a-----l, etanol, spirol.
  • Odpowiedz
@freddd: a co ma gorszy zacier, słód do kaca? To tylko zmienia smak, kaca masz od odwodnienia oraz braku elektrolitów co powoduje a-----l etylowy w piwie
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: Nie ważne po jakim piwie, zawsze kac, mniejszy lub większy. Po gorzale różnie to bywa. Ale po bimberku 95% nawet nie pamiętam bym kiedykolwiek miał kaca.
  • Odpowiedz
a-----l to a-----l, nie ma znaczenia czy to Namysłów czy inne p--o....

To tylko zmienia smak, kaca masz od odwodnienia oraz braku elektrolitów co powoduje a-----l etylowy w piwie


@mozis: Nie do końca.
@freddd ma rację.
Owszem, zatrucie substancjami powstałymi z rozkładu alkoholu etylowego i odwodnienie są ważnymi składowymi kaca ale jego nasilenie zależy od obecności kongenerów (metylenu, tanin, estrow i wielu innych)
To dlatego kac po czerwonym winie
  • Odpowiedz
@mozis

@freddd: a co ma gorszy zacier, słód do kaca? To tylko zmienia smak, kaca masz od odwodnienia oraz braku elektrolitów co powoduje a-----l etylowy w piwie


Co robi różnicę w alkoholach typu w---a i bimber że wiele osób po tym drugim nie ma kaca?
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że tak jest, po tej samej ilości wódki mogę kiepsko się czuć, a po bimbrze nic nie czuć następnego
  • Odpowiedz
@GlenGlen12: W porównaniu do Harnasia może i dobre ale żeby topka od razu to bez przesady. Pomijając browary koczkodan to jest Miłosław a potem długo długo nic.
A kac rzecz względna, dla mnie rekordem było Dębowe mocne - dwa wystarczyły żeby łeb bolał.
  • Odpowiedz
@mozis: dam Ci przykład, w ostatnich latach zauważyłem, że po wypiciu 4-6 żubrów zawsze na drugi dzień bolała mnie głowa i źle się czułem. Gdy przerzuciłem się na tatry, problem zniknął.
  • Odpowiedz
@freddd: może ma na to wpływ co kto zjadł przed wypiciem/w trakcie oraz po, nawet niewielkie ilości wody po melanżu skutecznie zmniejszają efekt kaca, ja też kiedyś myślałem że w zależności od alko to inny kac, ale nie bie ma co się spierać bez badań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz