Wpis z mikrobloga

@Poldek0000: Na home office masz mało ruchu, a rower pomaga ci zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne spowodowane brakiem ruchu przez co jesteś wydajniejszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@elektryczny_mariusz: Ale to jest wina przepisów. Można by było bardzo uprościć gdyby podział 50/50 nie dotyczył tylko auta ale został znacznie rozszerzony. Jaki sens ma to, że jak prowadzę działalność w domu, to środki czystości powinienem kupować oddzielnie na potrzeby firmy i prywatne? Czy jak przyjdzie do mnie klient i potrzebuje skorzystać z wc, to mam mieć oddzielną rolkę srajtaśmy? Zamiast to uprościć i dać możliwość wrzucania takich rzeczy na 50%,
  • Odpowiedz
@bolekndm mój teść prowadzi firmę od 1997 i jakby miał rozliczać każdą rolkę papieru zużyta przez klientów jego domu to chyba by że śmiechu padł.
Tu chodzi o ludzką uczciwość z którą mamy problem i przez to jest jak jest.
Byliśmy ostatnio u Ustce w kawiarnio/lodziarni.
Gość przed nami zamówił z rodzinką z dziećmi #!$%@? na 174zl i jeszcze poprosić fakturkę i żeby to było nabite wszystko jako kawa i ciasto a
  • Odpowiedz
@bolekndm: jak urząd by na tym zyskał? Kupując ubrania czy środki czystości prywatnie, płacisz więcej podatków niż „wrzucając w koszty”.
  • Odpowiedz
  • 1
@token znam przypadek, że fotograf dawał w koszta pieluchy dla dziecka jako "materiał zabezpieczający obiektywy podczas transportu sprzętu" xD
  • Odpowiedz
jak widzę polskich przedsiębiorców biorących typowe zakupy spożywcze w biedronce na fakturkę to zastanawiam się czy oni wszyscy prowadzą knajpe czy przedszkole


a potem płacz że rząd powolutku przykręca śrubku


@elektryczny_mariusz: szkoda, że nie widzisz rolników żyjących w raju podatkowym jakim dla nich jest Polska.
  • Odpowiedz
Gość przed nami zamówił z rodzinką z dziećmi #!$%@? na 174zl i jeszcze poprosić fakturkę i żeby to było nabite wszystko jako kawa i ciasto a nie lody i gofry. Za dużo cebulaków w tym kraju a potem obrywa się uczciwym przedsiębiorcom dokręcając im śrubę.


@Dziecko_Proboszcza: Jako, ze spozywka jest na 8% VAT + reszta pod dochodowy, to Pan przedsiembiorca zaoszczedzil 40zł.
  • Odpowiedz