Wpis z mikrobloga

Jaki to jest komuch śmierdzący. Typ jest oburzony tym, że przedsiębiorcy zarabiają więcej niż pracownicy. A nawet mi się nie chce tego tłumaczyć… ale lepsze jest to, że „państwo płaci za przedsiębiorcę” xD Podczas gdy tak naprawdę przedsiębiorca po prostu przez 1 miesiąc nie będzie musiał płacić ZUS i np. w tym czasie swobodnie wybrać się na urlop, cokolwiek.

Ale jeszcze śmieszniejsze jest to, kiedy sobie zdajemy sprawę z tego, że ci przedsiębiorcy, którzy rzekomo dostają coś od państw utrzymują tego darmozjada Zandberga, który przecież jest posłem i pobiera z tego tytułu wynagrodzenia. Jak się odwdzięcza swoim chlebodawcom? Szkalując ich i sugerując, że wręcz coś ukradli. Tfu na tych komunistów z Razem.

#polityka #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #sejm #ekonomia #przedsiebiorczosc #dzialalnoscgospodarcza #gospodarka
Gours - Jaki to jest komuch śmierdzący. Typ jest oburzony tym, że przedsiębiorcy zara...

źródło: IMG_3720

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Gours: jest taki stary dowcip:
facetowi się zepsuł samochód. W warsztacie mechanik walnął młotkiem w jedno miejsce i auto naprawione. Rachunek: 1000zł.
Facet się łapie za głowe: jak to, tauzen za jedno walniecie młotkiem? Panie, dawaj pan szczegółowy rachunek. I mechanik daje rachunek:
- walnięcie młotkiem: 1zł
- to że wiedziałem gdzie i jak walnać młotkiem: 999zł

Mam wrażenie że dla socjalisty typu Zandberg ta druga część rachunku jest niewidzialna
  • Odpowiedz
@mnemonk: Dlatego, że obecnie to jest tylko forma optymalizacji podatkowej kosztem innych podatników. Do likwidacji też te wszystkie ip boxy itp. No i do wprowadzenia test przedsiębiorcy jak napisał ktoś wyżej.
  • Odpowiedz
@thorgoth: czy w twoim wyobrażeniu pracownik to osoba mniej lotna niż orangutan? xD Gdzie przychodziłem do pracy zawsze dawałem wskazówki jak usprawnić proces, procedury, zaimplementować coś nowego. Myślisz, że na etacie to właściciel firmy stoi nad pracownikiem i pokazuje mu jak bić młotkiem stojąc nad nim 8 godzin? xD
  • Odpowiedz
Są wyjątki? Pewnie są, nie zmieniają one ogólnej zasady.


@thorgoth: No są np. zdecydowana większość JDG w Polsce. No chyba że twoim zdaniem ok. 1-2 mln przypadków to jednak tylko wyjątek potwierdzający zasadę.
  • Odpowiedz
@wyscrollowany: ale w JDG jesteś jednocześnie pracodawcą i pracownikiem czyli i mózgiem i ręką, więc cały 1000 jest dla ciebie.

Zandbergowi chodzi o to żeby żywy robot białkowy dostawał więcej niż ten który zorganizuje mu prace.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Gościu, powiedz to tym wszystkim "przedsiębiorcom" z korpo na działalności. Na pewno wszyscy sobie sami organizują pracę na teamsach. Albo nawet fryzjerce, która jest samozatrudniona w salonie, bo taniej dla pana/pani przedsiębiorcy, właściciela jej miejsca pracy. O czym ty w ogóle piszesz? Tak jak przedstawiasz, to może właśnie byłoby po wprowadzeniu testu przedsiębiorcy, no ale to przecież byłby ola boga komunizm xddd
  • Odpowiedz
@wyscrollowany: mam wrażenie że nie ty nie wiesz o czym piszesz i nawet sekundy nie poświęciłeś na czytanie ze zrozumieniem. again: praca tego który wie gdzie walnąć młotkiem jest warta więcej niż tego co tylko wali młotkiem.
Nie mam ochoty rozmawiać z kimś tak agresywnym i nie czytającym tego co piszę, miłego dnia.
  • Odpowiedz
@PieknyWojciechPostrachDziewic: Właśnie m.in. dlatego, że często nie jest tak pięknie, a pracownicy po prostu są wypychani w samozatrudnienie. Przy czym nie mam tu na myśli np. patologicznej branży it i jej bezpodstawnego uprzywilejowania. Generalnie jestem za rozwojem prawdziwej przedsiębiorczości. Wprowadźmy test przedsiębiorcy i zapraszam na JDG.
  • Odpowiedz
@Gours: Ale on nie napisał, że to źle że osoby na DG zarabiają więcej tylko że różnica między etatami a DG rośnie - więc argument że DG są duszeni za wysokimi składkami są błędne
  • Odpowiedz
@wyscrollowany: @LebronAntetokounmpo ale kumacie, ze roznica miedzy uop i b2b jest ciut wieksza niz "mniejsze podatki" ( ͡° ͜ʖ ͡°) na przyklad odpowiadanie wlasnym majatkiem (całym), uzeranie sie z zus, us, wieksza odpowiedzialnosc wobec zleceniodawcy, brak urlopu, smieszne pieniadze na L4, brak urlopow macierzynskiego/tacierzynskiego, o wiele mniejsza stabilnosc zatrudnienia, nie obowiazuje kodeks pracy itd. itp.

Dlaczego zamiast zmniejszenia podatkow/zusu na UoP wolicie #!$%@? ludziom na
StronaGlowna - @wyscrollowany: @LebronAntetokounmpo ale kumacie, ze roznica miedzy uo...

źródło: wszystkim-rowno-wszystkim-gowno-karol-marks-gondola

Pobierz
  • Odpowiedz
ja tam z JDGami nie będę miał problemu, jak w końcu zostanie wprowadzony koncept "testu przedsiębiorcy" i JDG nie będzie fikcją dla unikania opodatkowania i oskładkowania jak na etacie.


@LebronAntetokounmpo: To zamiast testów przedsiębiorcy niech ludzie w końcu zaczną liczyć ile im państwo zabiera w podatkach.

No, ale tak to nie. Trzeba jeszcze więcej podatków i jeszcze więcej niech idzie na wały i znajomych
  • Odpowiedz