Wpis z mikrobloga

Jaki to jest komuch śmierdzący. Typ jest oburzony tym, że przedsiębiorcy zarabiają więcej niż pracownicy. A nawet mi się nie chce tego tłumaczyć… ale lepsze jest to, że „państwo płaci za przedsiębiorcę” xD Podczas gdy tak naprawdę przedsiębiorca po prostu przez 1 miesiąc nie będzie musiał płacić ZUS i np. w tym czasie swobodnie wybrać się na urlop, cokolwiek.

Ale jeszcze śmieszniejsze jest to, kiedy sobie zdajemy sprawę z tego, że ci przedsiębiorcy, którzy rzekomo dostają coś od państw utrzymują tego darmozjada Zandberga, który przecież jest posłem i pobiera z tego tytułu wynagrodzenia. Jak się odwdzięcza swoim chlebodawcom? Szkalując ich i sugerując, że wręcz coś ukradli. Tfu na tych komunistów z Razem.

#polityka #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #sejm #ekonomia #przedsiebiorczosc #dzialalnoscgospodarcza #gospodarka
Gours - Jaki to jest komuch śmierdzący. Typ jest oburzony tym, że przedsiębiorcy zara...

źródło: IMG_3720

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@wyscrollowany: kolega się pochwali ile odprowadził podatku dochodowego w zeszłym roku?
Generalnie podatek dochodowy wynosi 12% w pierwszym progu(w drugim 32), ryczałt dla programistów też 12% ale od całości.
W dodatku podatek dochodowy ma kwotę wolną. Ryczałt nie ma kwoty wolnej.
Z tego wynika, że programiści nie chcą być po prostu bardziej dymani.
Biorąc pod uwagę że masz kwotę wolną i drugi próg to ryczałt jest prostszy.

Przypuszczam, że kolega mniej
  • Odpowiedz
@wyscrollowany: mało kto na ip boxie siedzi. Przywileje? W sensie, że jak łaskawy władca niewolników zabiera mi nieco mniej pieniędzy to jest przywilej?
Cóż, czyli jednak mireczek nie odprowadza zbyt wiele, za to pewnie chętnie bierze różne plusy.
  • Odpowiedz
@kill15you: Ty się nie interesuj ile ja odprowadzam, bo kociej mordy dostaniesz. A sam fakt uprzywilejowania podatkowego wybranych grup zawodowych jest skandalem samym w sobie. I oczywiście w czołówce zawsze są tu ci uciskani programiści budujący dobrobyt Polski klepiąc kod w korpo. Wielcy przedsiębiorcy, "pracownicy i pracodawcy, mózgi i ręce jednocześnie" cytując jednego takiego libka xdddd
  • Odpowiedz
@wyscrollowany: brak przywileju kwoty wolnej od podatku na ryczałacie to przywilej względem UoP?
Chyba kolega na prawdę mało odprowadza podatku jeśli w ogóle :D
Wracaj na tag przegryw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kill15you: Ojej, nie ma tej nic nieznaczącej kwoty wolnej, co za cios... A jednak lgniecie do tego ryczałtu jak muchy do gówna. I jeszcze składka zdrowotna za wysoka, bo co to ma być żeby "przedsiębiorca" płacił tyle co na etacie...
  • Odpowiedz
@wyscrollowany: od pewnej kwoty masz 32%. Natomiast składka zdrowotna powinna być jednakowa kwotowo dla wszystkich.
Obecnie programiści na ryczałcie w większości płacą prawie 700zł zdrowotnej. Niektórzy 1.2k. Co jest chyba podobną kwotą do tego co się płaci od średniej na uopie.(tam chyba 9% od zarobków jest) Z tego co wiem to średnią krajową zarabia mniej niż połowa osób z czego wynika, że programiści na ryczałcie płacą powyżej tego co płaci większość
  • Odpowiedz
@wyscrollowany: Oczywiście jak każdy lewus zamiast mówić o realnym problemie (bardzo duże obciążenie UoP i przewalanie kasy na głupoty przez rząd) to lepiej dowalić tym którzy mają W MIARĘ normalne warunki, jak w memie o Polakach w piekle - oby drugi miał gorzej.

I na co te podatki mają iść? Na partyjną szczekaczkę w postaci TVP? Na armię urzędników która ciągle rośnie mimo spadku ludności? A może mam płacić 3k+ składki
  • Odpowiedz
A może mam płacić 3k+ składki na NFZ gdzie dostanę termin za 2 lata a karetka nie przyjedzie bo akurat menela musieli zgarnąć?


@Parmenides69: Możesz nie płacić prawaku w ogóle i nie mieć niczego z wymienionych rzeczy. Po prostu wyjedź do jakiejś Kambodży, czy innego libertariańskiego raju. I nie zesraj się tylko, bo ktoś napisze że powinieneś płacić podatki.
  • Odpowiedz
@wyscrollowany: Od kiedy Kambodża to libertański kraj? Już pomijając samą absurdalność argumentu - w taki razie Ty powinieneś jechać do Korei Północnej czy Wenezueli, tych socjalistycznych rajów?

Sorry ale po tym jak się wypowiadasz i kompletnie nie rozumiesz argumentacji chyba dalsza dyskusja nie ma sensu bo albo troll albo ktoś niezbyt rozgarnięty co by tłumaczyło tą zawiść wobec osób bogatszych.
  • Odpowiedz