Wpis z mikrobloga

Nie mogę doczekać się wprowadzenia 4 dniowego tygodnia pracy. Uważam że jako chirurg należy mi się więcej odpoczynku niż 2 dni albo tylko 1 dzień w tygodniu. 3 dni plus jedno zejście po dyżurze to byloby wyborne rozwiązanie. Co prawda zabiegi planowe będą robione tylko 4 a nie 5 dni w tygodniu ale jest to poświęcenie na które naród jest gotowy. Bardzo mnie to cieszy.

#polska #praca #szpital #medycyna #zdrowie
  • 26
  • Odpowiedz
@gracilis dla mnie może być i nawet 1 tylko że na NFZ to kolejki są duże, więc chyba spoko opcja jest wziąć dofinansowania i pożyczki na placówki i ciągnąć kasę z podatków to normalnie lepszy plan niż obligacje skarbowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@dzordzmen: obojetnie kto to nie jakos super trudne aby byc


na tym chyba można zamknac dyskusje xd

Nie ma bardziej poroninego pomysly w sytuacji otwartego konfliktu z rosja, drogą energia w polsce, wzrastającymi kosztami pracy i sytuacja w Azji jak rozpasanie i wolne piątki.
Myślę że kroczymy ku upadkowi ku uciesze ludu.
  • Odpowiedz
  • 2
@SarahC w systemie zmianowym pracują ludzie których trzeba skądś wziąść
Jeżeli fryzjerka ma zachować dotychczasowe wynagrodzenie pracując 20% mniej to znaczy że cena za jej usługi musi wzrosnąć o 25%

Wykopki śmiały się że glupi emeryci i madki dały się nabrać na 500+ a ono sami właśnie popełniają masowe samobójstwo
  • Odpowiedz
@gracilis: uff całe szczęście, że chirurg to nie pomazaniec boży tylko zwykły fachowiec którego można wyprodukować w szkole w dowolnej ilości*

*gdyby mafia medyczna sztucznie nie blokowała dostępu do zawodu
  • Odpowiedz
  • 1
@kukold: lubię ten argument o SZTUCZNYCH BLOKADACH MAFII LEKARSKIEJ

Rzeczywistości jest taka że chetnych na pracę w chirurgii nie ma. Z każdej rekrutacji zostaje ponad połowa wolnych miejsc.

Jak widać tak. Prog wejscia do zawodu jest wysoki. Głównie intelektualny.
  • Odpowiedz
@gracilis:

Rzeczywistości jest taka że chetnych na pracę w chirurgii nie ma. Z każdej rekrutacji zostaje ponad połowa wolnych miejsc.

To oddajmy się Chinom dobrowolnie oni przynajmniej lekarzy potrafią wyprodukować.
  • Odpowiedz
  • 0
@SarahC z tego wynika że w trakcie covidu ludzie byli najszczęśliwsi na świecie xd

O to jest cała gra kto będzie kontrolował globalną gospodarkę. Możemy się oddać Chinom tylko że to oni będą drenowali nas sprzedając nam na abonament swoje produkty i uprawiając chów klatkowy polaka. Ty myślisz że jak się poddamy komus to u nas będzie bogactwo jak w tym kraju xd No to sry ale nie. Na tym polegał kolonializm.
  • Odpowiedz
uff całe szczęście, że chirurg to nie pomazaniec boży tylko zwykły fachowiec którego można wyprodukować w szkole w dowolnej ilości*


*gdyby mafia medyczna sztucznie nie blokowała dostępu do zawodu


@kukold: byku, zobacz ile na chirurgie ogólna jest miejsc nieobsadzonych bo nikt o zdrowych zmysłach i poczuciu własnej wartości nie chce na to iść
  • Odpowiedz
@gracilis: No to źle myślisz bo czasy kolonialne już się skończyły i teraz drenuje się wszystkich jeśli zachodzi taka okazja. A jak daleko zajdziesz w hierarchii w Chinach zależy od ciebie samego, bo oni tam patrzą na zawód, wykształcenie, twoją zdolność komunikacji z innymi ludźmi i ewentualnie jakieś aktywności społeczne lub pro społeczne.

Tym na najniższym szczeblu hierarchii nigdy i nigdzie nie będzie dobrze. Nawet jak wprowadzą dochód minimalny to będą
  • Odpowiedz
  • 0
@SarahC: Czasy kolonialne nigdy się nie kończa bo zawsze jest ktoś kto pracuje na kogoś innego za mniejszą stawkę, żeby ktoś inny cieszył się bogactwem. Np.
1.chińskie montownie pracują żeby tworzyć tani produkt dla europejczyka
2.Polak pracuje na taśmie żeby tworzyć tani produkt dla niemca który sprzedaje to na świat z dużą marżą
3.Polski programista jest tańszy od zachodniego, produkuje software który jest sprzedawany z narzutem niedostępnym dla polaka.
4.Holandia jest
  • Odpowiedz