Wpis z mikrobloga

Największą zaleta śledzenia snu jest to że możesz sobie wyliczyć ile snu brakuje do optimum by czuć się dobrze. Czy można to zrobić bez zegarka? No pewnie wystarczy spać bez budzika parę dni i organizm sam sobie braki snu wyrówna, więc w czym problem? A no w tym że nie każdy jest bezrobotnym mogącym sobie spać tak długo aż organizm powie ok. Dzięki zegarkowi możesz sobie odpowiednią ilość snu zaplanować
Tokko - Największą zaleta śledzenia snu jest to że możesz sobie wyliczyć ile snu brak...

źródło: IMG_6951

Pobierz
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku:

Wiecie, że te wskazania z zegarków, smartwatchy, smartbandów i innych niewiele mają wspólnego z rzeczywistością...? Tętno, nasycenie tlenu itd. są tak przekłamane, że szkoda gadać.


Gowno prawda, średnie wyniki takiego smartwatcha mniej więcej poprawne. A co do ilości snu i jego faz to nie potrzeba żadnej ultra technologii by wyniki były ok, gapiąc się na śpiącego człowieka i mierząc jego puls samemu można dostać odpowiednie wartości
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: akurat śledzenie snu Garminy mają beznadziejne. Na YouTubie jest gościu co porównuję smartwatche do profesjonalnych sleep trackerów. Można sprawdzić, który sprzęt przoduje, a który nadaje się na śmietnik.
  • Odpowiedz
Gowno prawda, średnie wyniki takiego smartwatcha mniej więcej poprawne. A co do ilości snu i jego faz to nie potrzeba żadnej ultra technologii by wyniki były ok, gapiąc się na śpiącego człowieka i mierząc jego puls samemu można dostać odpowiednie wartości


@Tokko: Nie mówię o śnie, bo akurat smartwatche badają jakość snu na kilka sposobów, np. przez przy pomocy czujnika ruchu, jak się telepiesz w nocy to raczej nie śpisz dobrze.
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku: ale ja mówię o średnich wynikach. Jak ktoś myśli że wynik który pokazywany jest w danym momencie jest na pewno poprawny to faktycznie ewidentnie nabrał się na marketing. To nie urządzenie medyczne i służy do badania raczej długofalowych trendów a nie aktualnych wyników
  • Odpowiedz
@ZygmuntJedyny moj mi band tragicznie mierzy sen, nie rejestruje poprawnie pobudki w nocy i dosypiania rano. Wylegiwanie się rano w łóżku dolicza jako sen. Mimo włączenia wszystkich czujników na 100% aktywności.
  • Odpowiedz
@ZygmuntJedyny: Dobra, powiedz jak tego dokonałeś :) U mnie jakość snu "dostateczny" to jest max. Wiadomo, każdy jest inny, ale co zmieniłeś że udało Ci się dobrze wyspać? (jakkolwiek idiotycznie to nie zabrzmi)
  • Odpowiedz
@villager: kwestia dosypiania i drzemek w ciągu dnia to kwestia #!$%@? softu. Z niewiadomych mi przyczyn wiele zegarków tego nie rejestruje. A wiem że kwestia softu bo miałem dwa różne które tego nie robiły po kupieniu a po którejs z kolei aktualizacji zaczęły
  • Odpowiedz
najwiecej kiedys mialem 50, no ale tak to jest jak garmin wszystko <5h uznaje ze zbrodnie przeciwko ludzkosci ¯\(ツ)/¯


@PurpleHaze: science bitch! Możesz sobie wmawiać, że 4h snu dziennie ci wystarcza ale polecam odłożyć farmazoniarskie poradniki "ludzi sukcesu" na bok ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
wystarczy słuchać swojego ciała a nie algorytmu zegarka , jak jesteś głodny to też sprawdzasz na zegarku czy na pewno, oraz czy byłeś głodny tydzień temu?


@seniorwykopek: Czyli, typowe podejście na chłopski rozum. Jak chcesz słuchać swojego organizmu to byś jadł tylko cukier gdyż ewolucyjnie organizm uwielbia coś co da mu dużo energii i ma z czego robić zapasy.
Ciekawe czy wiesz, że uczucie głodu może też być z powodu niższego
  • Odpowiedz