Wpis z mikrobloga

Zawsze zachwycam się górzystym południem i podlaskimi jeziorami a mam wrażenie, że nie doceniam tego co mam dookoła.

Mieszkam pod #warszawa i szukam inspiracji na szybkie wycieczki powiedzmy do godziny (no może dwóch jak warte uwagi) co by pozwiedzać okolicę. Zarówno rower jak i trekking.

Są jakieś stronki, poradniki, bazy wiedzy godne polecenia z takimi destynacjami?

#las #bushcraft #rower #trekking #gory
  • 17
  • Odpowiedz
@ATAT-2: no co.. włączasz open street map i lecisz po zielonych terenach. puszcza kampinowska, puszcza bolimowska, dolina rawki, okolice otwocka to nie, bo tam jest domek na domku xd Kozienice duży leśny kompleks.. dużo w zasięgu kolei KM.
  • Odpowiedz
  • 0
okolice otwocka to nie, bo tam jest domek na domku


@ShpxLbh: akurat okolice otwocka to znam i przyrodniczo / turystycznie bardzo doceniam :)
  • Odpowiedz
  • 1
@In_thrust_we_trust: no właśnie moim zdaniem wynika to z podejścia 'uu jak wszędzie mają lepiej tylko nie my w warszawce'

Kiedyś zgłębiałem rowerowo otwock, świder i wisłe - bajeczka, super single
Wawer, temtejsze bagna i lasy - miodzio
Kampinos z truskawia daje super ścieżki

I domyślam się, że takich przykładów jest więcej
  • Odpowiedz
@ATAT-2: tankujesz przed wyjazdem (4minuty), po co postój robic na trase 170 km, ale w sumie tak przez remonty się moze wydłużyć parę minut. No to pomysłu innego nie mam ;)
  • Odpowiedz
  • 0
tankujesz przed wyjazdem (4minuty), po co postój robic na trase 170 km


@Ludzik90: bo łącznie robisz trasę 340 km więc zatankować trzeba?

No to pomysłu innego nie mam ;)


@Ludzik90: Dlatego pytam o miejscówki w okolicy a nie naciągane 'obok' gdzie mogę dojechać 200km cisnąć non stop bez postoju z karnistrem w bagażniku
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Warmia. 2h pociagiem. Okolice Jezioraka, albo lasy pod Olsztynem. Właśnie planuje, kolejną już, wyprawe trekki gową na weekedn w tamte treny. Byłem juz w kilku miejacach i jest to cudowne połączenie jezior, lasów i niewielkich wzniesień.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Warszawa ma taki problem że tu jest płasko. A najlepsze widoczki są jednak z górek. Dlatego mimo wszystko góry mają swój urok nawet jak są zurbanizowane. Dodatkowo Warszawa i okolice są bardzo mocno zurbanizowane co sprawia że nie mamy tutaj zbyt dużych odludzi, tak jak ma to jakieś podlasie itp. Jednak szutry lasy puszcze itp są i zawsze coś ciekawego się znajdzie więc tragedii nie ma.
Okolice grójca nazywane
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Sady na południe od Warszawy, szczególnie jak są już jabłka ale jeszcze przed zbiorami. Odcinki maratonu Wisły 1200 które masz w zasięgu. Wioski wzdłuż Wkry na północ od Modlina (do Modlina podjechać kolejką). Lasy przy Jabłonnie/Legionowie. Jezioro Torfy, trasy na Wawrze, rezerwat Obory, Chojnowski Park Krajobrazowy, lasy w okolicach Komorowa (podjazd WKD), fantastyczny Bolimowski Park Narodowy i dolina Rawki (podjazd do Skierniewic), małe wioski i łąki na południe od
dybligliniaczek - @ATAT-2: Sady na południe od Warszawy, szczególnie jak są już jabłk...

źródło: squadratinhos-paris.BJyeqYjV

Pobierz
  • Odpowiedz
@ATAT-2: jest aplikacja PTTK Mazowsze z zaznaczonymi ścieżkami rowerowymi, pieszymi i najciekawszymi miejscami w okolicy. Tak jak pisał @dybligliniaczek południe i południowy wschód Mińska Mazowieckiego - może nie ma jakiś widoków WOW, ale jeśli chcesz pojeździć po w miarę dobrych asfaltach, po ulicach z niewielkim ruchem samochodowym to polecam. Z tamtych okoli, ale już na północny wschód od Mińska, zamek w Liwie i punkt widokowy Sowia Góra.
  • Odpowiedz