Wpis z mikrobloga

@OrlenPlock Też jest, ale są pary, które bardzo chcą mieć swoje dziecko. Osobiście przygotowywałam się raczej do adopcji niż in vitro, ale jestem w stanie zrozumieć osoby, które myślą inaczej.
  • Odpowiedz
@rsk01: ooo, to fajnie, czyli moge powiedziec, ze chce jedno dziecko i maja stworzyc jeden zarodek?


@93michu93: tak, tylko koszty nie tylko finansowe, są ogromne - stymulacja to duże dawki hormonów które przyjmuje kobieta. wjeżdzają na głowę, ciało. a pamiętać należy że najlepsze klinki oscylują w okolicach 30% skuteczności.
więc jeżeli nie masz problemu z mrożeniem zarodka to wg mnie o wiele lepszym jest zapłodnić tyle, ile chce
  • Odpowiedz
@alkoJezus: Trochę późno się zabraliście. Czemu nie wcześniej? (Oczywiście nie ma gwarancji, ze invitro zadziała - ja miałam 2x robione i nie zadziałało ani razu, komórki się zapładniały bardzo dobrze ale po iluś dniach przestawały rosnąć, na badaniach wszystko okej. Potem zaszłam naturalnie w ciążę 3x, z czego urodziło się dwoje dzieci. Okazało się, że chyba w organizmie się od dobrobytu poprzestawiało i jak przeszłam na dietę ubogą w mięso
  • Odpowiedz
@alkoJezus Po invitro here. Po 8 latach starań, wiadrach tabletek, wizyt, badań na wszystko. Głównie problem był po mojej stronie ale nie wiadomo w sumie dlaczego. Dopiero przy drugiej procedurze się udało. Od miesiąca mamy zdrowe bliźniaki (2 chłopaków). Pierwsza procedura - żaden zarodek się nie przyjął a mieliśmy ich 5. Przed drugą zrobiliśmy dodatkowe badania i zdiagnozowano i wyleczono u żony przewlekłe zapalenie endometrium, podano 2 zarodki i udało się
  • Odpowiedz
Wiem, rzeczy które dzieją się w sposób naturalny bez intencji człowieka i jego decyzji nie są moralnie złe.


@OrlenPlock: ale przecież uprawianie seksu celem poczęcia dziecku w to nie jest coś co dzieje się bez intencji i decyzji człowieka. Twoje parametry nie pokrywają się z twoim przykładem, przecież zapłodnienie zawsze wymagasz intencji i decyzji człowieka.

To tak samo jakby powiedzieć, że zabicie babci to to samo co poczekanie aż babcia
  • Odpowiedz
  • 5
@OrlenPlock broniąc swoich przekonań zapomniałeś chyba, że inni je niekoniecznie podzielają. A pisząc tak okrutne rzeczy pod czyimś postem szkodzisz tej osobie i wykazujesz się wg mnie większym okrucieństwem, niż mrożenie zarodków.

Opowi i partnerce życzę powodzenia :)
  • Odpowiedz