Wpis z mikrobloga

Wczoraj zmontowałem sobie biurko, które sam zaprojektowałem (taa... niby nic szczególnego, ale musiałem np. uwzględnić kaloryfer, odstający parapet i lekko uciekającą ścianę). Blat z podwójnej (sklejone dwa arkusze ze sobą) płyty meblowej - grubość 3.6cm. Nogi stalowe, tzw. loftowe, zamówione pod konkretny wymiar tak, by biurko miało wysokość 80 cm (ostatecznie ma 80.6, bo zapomniałem uwzględnić te 0.6 cm...). I teraz najlepsze - szerokie na ... 2.60m :) Przesiadłem się z biurka 1.60m na biurko o metr dłuższe i jest olbrzymia różnica w komforcie pracy. Jak widać na zdjęciu, mimo pokaźnej ilości sprzętu, miejsca jest jeszcze wystarczająco dużo. Został tylko cable management, bo póki co kable są luźno rzucone z tyłu (składanie i porządkowanie wszystkiego trudno jest pogodzić z układaniem dzieci do snu...), ale całość prezentuje się wyśmienicie. Nareszcie mam miejsce do pracy i do rozrywki z prawdziwego zdarzenia :)

#chwalesie #chwalipost #biurko #pokazbiurko
jakis_login - Wczoraj zmontowałem sobie biurko, które sam zaprojektowałem (taa... nib...

źródło: IMG_20240911_215639

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakis_login: Jest git ale PC źle stoi w stosunku do klawiatury i monitorów, będziesz walił nogami i fotelem, podnieś do góry i do samej ściany albo przestaw drukarkę a monitory zbliż do lapka, na środku odpada bo fotelem będzie się źle przemieszczać PC-laptop
  • Odpowiedz
@artiom143 Łatwiejszy dostęp do komponentów. Możesz np. otworzyć obudowę i odkurzyć komputer bez wyciągania go spod biurka bo w standardzie ATX dostęp jest zawsze z lewej strony. I jak masz obudowę z oknem to jest ono widoczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dla peceta lepiej kiedy lewa ściana obudowy jest dostępna.

@whiskas: wlot powietrza jest z przodu, a wylot z tyłu, co to niby zmienia? Jedynie jak ktoś otwiera obudowę 3x dziennie.
  • Odpowiedz
  • 3
@Poldek0000: 80 cm. Tak, będzie maskownica, albo jakiś organizer. Nie kupiłem jeszcze nic, bo nie wiedziałem, jaki będzie efekt końcowy :)

@ToJestBezSensu: też tak myślałem, ale możliwe, że to wina zdjęcia. Właśnie siedzę przy komputerze po lewej i jest bez problemu - nie uderzam ani ja o komputer, ani nogi fotela nie zawadzają o obudowę :)

@dorodny_kebab: oj tak byczq
  • Odpowiedz