Wpis z mikrobloga

Nie ma większego wygrywu niż posiadacz dwóch, trzech mieszkań pod najem w mieście wojewódzkim. Ceny mieszkań będą zawsze rosły, za 10 lat to pewnie z 50k z metra będzie. Ludzie migrują ze wsi do miast, miasta będą puchnąć i puchnąć, coś jak w Singapurze. Nawet jak demografia spadnie to się zawsze wynajmie kolorowym imigrantom, którzy będą terminowo płacili wysokie czynsze. Mieszkań brakuje i już zawsze będzie brakowało. Polska będzie się rozwijała, a rentierzy opalali na plaży w Mali i popijali drinka o smaku banana.

(inny wpis na prośbę mireczka XD)

#nieruchomosci #bedzieroslo
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl niekoniecznie, im mocniej dokręcona śruba cen najmu tym więcej niepłacących lokatorów z którymi nie da się nic zrobić. Ale wartość samego mieszkania będzie oczywiście rosnąć
  • Odpowiedz
@mickpl: micky ale bez beki, wiadomo że demografia zrobi swoje w końcu. Ale czy Ty bierzesz pod uwagę interwał jakim jest czas Twojego życia/Twojej młodości? Bo kurdeblaszka niech tak się stanie za 20 lat. I co wtedy, jako facet pod 60tke kupisz mieszkanie i będziesz trąbił że jest w pytę i tak miało być?
  • Odpowiedz
Nie ma większego wygrywu niż posiadacz dwóch, trzech mieszkań pod najem w mieście wojewódzkim


@mickpl: Hmm to chyba nieironiczna prawda jeżeli były kupione w dobrym momencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: No nie wiem, ja tam na swojej wsi widzę odwrotny trend. Ludzie z dużych miast właśnie wracają i się budują, zwłaszcza Ci na pracy zdalnej. Przez ostatnie 3 lata powstała cała masa domów i to zarówno wręcz "posiadłości", jak i sporo tych domków do 35 czy 70m. Sporo ludzi stawia też całoroczne holenderki. Ceny działek wywaliło w kosmos i w zasadzie nawet nie wiem czy jeszcze jakaś uzbrojona budowlana została
  • Odpowiedz
Nie ma większego wygrywu niż posiadacz dwóch, trzech mieszkań pod najem w mieście wojewódzkim


@mickpl: dziękuję za nazwanie wygrywem - ale to nic wielkiego, wystarczyło nie słuchać @mickpl w 2014, 2018 i 2023 roku i kupować na górce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@franaa Potwierdzam. Raczej bym zauważył trend, że ludzie ze wsi idą do miasta a z miasta na wieś. W mojej wsi, gdzie jakieś 10 lat temu było pełno wolnych działek to teraz 90% jest zabudowana.
  • Odpowiedz