Wpis z mikrobloga

@darek-jg: chyba, że akurat jest awaria systemu, wtedy zgodnie z ustawą musisz taki kredyt spłacić. Poza tym ustawa jawnie deklaruje, że nawet z zablokowanym peselem można udzielić kredytu tylko nie można domagać się jego spłaty. (Pytanie kto musi udowodnić, że w momencie udzielania pesel był zablokowany i że akurat wtedy nie było awarii)
  • Odpowiedz
to powinno byc od zawsze a nie jakas patologia z kredytami na telefon. sam padlem ofiara kradziezy danych osobowych, musialem latac po komisariatach
  • Odpowiedz
@Ama-gi jelakby przeczytać przed czym chroni zastrzeżenie, i przeczytać między wierszami przed czym nie chroni. (czego nie wymienili a co może spowodować jakieś zobowiązania) .. ale jakoś wszelkie wyszukiwanie (choćby zastrzeżony pesel a karta kredytowa, albo bank zagraniczny) nie zwraca wyników na wiele pytań (w sensie zwraca, ale belkot, gdzie tylko wychwalają zastrzeganie, odnośniki jak zastrzec itp)
  • Odpowiedz
Chyba najlepsze rozwiązanie jakie mogło zostać wprowadzone...


@DzonySiara: poczekajmy z zachwytami, czy faktycznie to działa.

Czy nadal ludzie będą sie dowiadywali o wszystkim gdy przyjdzie pensja pomniejszona o zajęcie komornicze, gdzie komornik działa na podstawie wyroku, wyrok zapadł na rozprawie o której nie wiedziałeś, a powodem jest parabank od chwilówek.
  • Odpowiedz
(Pytanie kto musi udowodnić, że w momencie udzielania pesel był zablokowany i że akurat wtedy nie było awarii)


@sl0w0rm: bank bo ma dodatkowe obowiązki weryfikacji tożsamości w razie awarii i musi je archiwizować by się obronić

3. Bank krajowy, instytucja kredytowa, oddział instytucji kredytowej oraz oddział banku zagranicznego nie mogą domagać się od konsumenta i jego następców prawnych zaspokojenia roszczenia z tytułu zawarcia umowy określonej w ust. 1 ani zbyć wierzytelności powstałej z tej umowy, jeżeli w chwili zawarcia umowy, z której wynika dochodzone roszczenie, numer PESEL tego konsumenta był zastrzeżony w rejestrze zastrzeżeń numerów
  • Odpowiedz