Wpis z mikrobloga

@darek-jg: to i odbieranie samochodu za pijaństwo (choć to trochę sp..lili). no to nieźle. warto było wydać te kilkaset miliardów(800+ + całe złodziejstwo i rozdawinctwo na swoich).
  • Odpowiedz
@DzonySiara: to panstwo jest z gunwna polapane trytytka. Zastrzeż pesel i juz kazdy bezpieczny. A tak wystarczy pesel zeby wziac kredyt? Wystarczy przenieść odpowiedzialność na bank, ze jak daja komus kase/kredyt na Twoj pesel, to ich problem a nie wlasciciela peselu! No ale korpo banki takie biedne, juz do tego dokladaja... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Ktoś wie jak to będzie działać z allegro Pay? Do tej pory grzebali w moim BIK za każdym razem jak coś kupiłem. Jak zastrzegę to zahatluje mi te płatności.
  • Odpowiedz
@r5678

dla mnie najgłupsze. Przydatne chyba tylko niedoleznym emerytom którzy nie ogarniają co jest 5.


Też będziesz kiedyś taką osobą.

Zablokowanie peselu to tylko utrudnienie sobie życia

Niczego nie kupisz ani niczego nie załatwisz


Wszystko kupię i wszystko załatwię.
  • Odpowiedz
Ale po co rozpowszechniać takie głupoty?


@PradaMarfa: jakie głupoty? Jest tam jawnie napisane: w przypadku niedostepności systemu, który służy do weryfikacji zablokowanych peseli w przypadku udzielenia kredytu bank może domagać się spłaty, kropka. Pozostałe czynności, które musi wykonać bank to te same czynności, które wykonywał do tej pory, a jednak kredyty czy duplikaty sim na sfałszowany dowód to nie było coś niecodziennego.
  • Odpowiedz
ale muszą wtedy udowodnić że dochowali staranności i że to ty wziąłeś ten kredyt


@darek-jg: mówimy o tych samych bankach, które stosują nielegalne zapisy i oszukiwałly w zapisach kredytów frankowych czy wibor? Jedyny dowód jaki bank może przedłozyć to informację, że ich dział techniczny sprawdził w logach i była wtedy niedostępnośc. A mówić mogą sobie co chcą, to Ty w sądzie będziesz musiał udowodnić, że to nie prawda. Bank powie, że
  • Odpowiedz
to i odbieranie samochodu za pijaństwo


@killuawykop: ale to niczego nie zmieniło. Naiwnym trzeba było być jeżeli ktoś uważał że coś to zmieni w kwestii najebusów za kółkiem

Konfiskata samochodów nie powstrzymała pijanych kierowców. W naszym regionie ich nawet przybyło
https://www.lublin112.pl/konfiskata-samochodow-nie-powstrzymala-pijanych-kierowcow-w-naszym-regionie-ich-nawet-przybylo/

Dziennikarze Rzeczypospolitej ustalili, że przez pierwsze trzy tygodnie po wprowadzeniu nowych przepisów skonfiskowanych zostało 480 aut, a od tamtej pory do 24 maja — kolejne 1091. Obecnie każdego tygodnia policjanci
  • Odpowiedz
@Klepajro oj chyba nie byłeś w Estonii :)

Fakt mamy sprawne płatności gdzie Niemcy by chcieli mieć, mamy internet mobilny czasem w środku lasu gdzie takie USA czy Kanada mogą o tym pomarzyć.

Mamy całkiem topowo rozwiązane dostarczanie paczek ale to dzięki inpostowi.

Natomiast same zabezpieczenia gdzie bank nie bardzo się interesuje komu daje kredyt, tak samo czy jakaś telewizja czy inny abonament dostaje każdy od ręki na kogoś innego i to
  • Odpowiedz
Wykopki #!$%@? elita, która codziennie ma potrzebę brać coś na kredyt albo wypłacać 10tys. z bankomatu. Znaleźli sobie "wolnościowcy" nowe zakrętki żeby bić pianę, że "po co to komu" xD
  • Odpowiedz
@DzonySiara: do tego polecam też zrobić alerty BIK. Co prawda płatne, ale za każdym razem gdy idzie jakiekolwiek zapytanie powiązane z Twoim peselem to dostajesz smsa i maila + raz się spóźniłem z płatnością raty o jeden dzień to od razu info dostałem od nich, zanim z banku dostałem xD
  • Odpowiedz
@pifqo: Było powiadomienie na maila i na stronie, że jak masz założone AllegroPaY przed 1 czerwca to nic się nie zmienia.

A teraz ja mam pytanie, ile trzeba czekać po odblokowaniu żeby wziąć coś na raty np. w MediaExpert? Załóżmy wystawili super ofertę -40% z ograniczoną ilością na raty 0% plus oni płacą dwie pierwsze. Muszę czekać 24h?
  • Odpowiedz
tzn? Jakieś konkrety?


@rzaden_problem: Tam są jakieś blokady chyba przy braniu kredytów i jak chcesz wybrać większą gotówkę, ludzie są bardzo zdziwieni w bankach:D

"Jeśli będzie zastrzeżony wypłata gotówki zgodnie z ustawą będzie wstrzymana na 12 godzin. Po upływie tego czasu klient będzie mógł wypłacić gotówkę" - informuje bank. "Jeżeli numer PESEL klienta jest zastrzeżony w momencie zawierania umowy o ww. produkty – umowa nie będzie zawarta. Klient otrzyma informację o
  • Odpowiedz
wprowadzenie tego rozwiązania tylko udowadnia, że system jest niewydolny i państwo potwierdza


@sonig: dokładnie. Ludzie się cieszą, że takie coś wprowadzono, tylko że gigantyczną patologią jest w ogóle potrzeba istnienia tego. Leczenie objawów zamiast przyczyn. Sam fakt, że to ja muszę udowadniać że nie wziąłem pożyczki, a nie bank że wziąłem, to ośmieszanie całego systemu prawnego.

No ale banksterce w tym kraju nikt nie podskoczy.
  • Odpowiedz