Wpis z mikrobloga

@DzonySiara

@sonig Jak to się mówi lepsze to niż nic.


@DzonySiara niedługo, to będziesz się cieszył, że wchodząc do sklepu podpisujesz dokument, że nic nie ukradniesz, a w razie braku takiego podpisu, będziesz pociągnięty do odpowiedzialności...
Ja pierydole, ludzie się cieszą, że muszą zrobić coś za państwo/bank, żeby bank nie dał czasami oszustowi pożyczki- no powiedz mi, że to nie brzmi absurdalnie. Ewentualnie, jak ktoś napisał: zastrzeżenie PESEL powinno być domyślne. Już
  • Odpowiedz
@DzonySiara: Najgorsze rozwiązanie jakie mamy, jest to łatanie skutków a nie przyczyny
1) Przerzucamy odpowiedzialność na obywatela z wielkich bogatych korporacji
2) Nowe dowody mają PIN i weryfikacje biometryczną, praktycznie nie powinno być możliwości wzięcia kredytu fizycznie na kogoś
3) Mamy ePuap, mobywatel do weryfikacji tożsamości w intytucjach państwowych - można to rozszerzyć na banki i instytucje finansowe
4) Tworzymy system, w którym musisz deklarować, że w najbliższym czasie nie będziesz
  • Odpowiedz
@bartekppp: No ja akurat mam to od początku istnienia, ale właśnie ci co mają po tej dacie są w sytuacji co Ty pytasz o media markt.
Czy wystarczy odblokować - idziesz do stolika i po transakcji blokujesz czy są większe klocki z tego powodu. To samo z allegro Pay
  • Odpowiedz
Chyba najlepsze rozwiązanie jakie mogło zostać wprowadzone...


@DzonySiara: lepsze by było, gdyby PESEL był zastrzeżony domyślnie. A tak to stare babcie i tak tego nie zrobią ¯\(ツ)/¯

Zresztą to łatanie jakichś absurdalnych przepisów. Przy kredytach to bank powinien się upewnić że dają pieniądze prawdziwej osobie, a nie poszkodowany ma udowadniać że jest niewinny.
  • Odpowiedz
@sl0w0rm:

strona jednego z banków

W sytuacji, gdy występuje niedostępność systemu teleinformatycznego, w którym prowadzony jest rejestr zastrzeżeń numerów PESEL, Bank po ponownej nieudanej próbie dokonania weryfikacji odmawia zawarcia w/w umów do czasu przywrócenia dostępności systemu.


strona policji:

To działanie prewencyjne ma uniemożliwić zawarcie umowy, jeżeli PESEL jest zastrzeżony. Jeśli natomiast do zawarcia takiej umowy dojdzie (mimo aktywnego zastrzeżenia), ochroni osobę poszkodowaną przed koniecznością spłaty zadłużenia zaciągniętego przez złodziei.


co by
  • Odpowiedz
@DzonySiara

@hellfirehe Ale teraz to będzie się bujał parabank z komornikiem a nie ty i to jest właśnie najważniejsza zmiana, że to oni muszą udowodnić kto brał kredyt na twoje dane a nie ty, że nie brałeś.


@DzonySiara najważniejsza zmiana, to by była (w sumie tak jest w konstytucji), że to ktoś ma mi udowodnić winę, a nie ja swoją niewinność! A ty się cieszysz, że zamiast bank odpowiednio się zabezpieczyć przed
  • Odpowiedz
@pifqo: Jeśli usługa była aktywowana przed 1 czerwca to będzie działać.
Jeśli nie, to trzeba będzie odblokować.

Bardziej istotne jest to, że odroczone płatności i raty Allegro Pay są traktowane jako chwilówki i obniżają Twoją zdolność kredytową.
  • Odpowiedz
@sonig: W zacofanym USA nie ma problemu. A dlaczego? Bo jak kredyt jest na auta to bank zabiera auto i nie ma już kredytu. Jak na dom to oddajesz do banku klucze do domu i już nie ma kredytu. A w nowoczesnej Polsce oddasz dom i jeszcze masz do spłaty wartość domu w odsetkach :)
  • Odpowiedz
@killuawykop

@sonig: panstwo zrobilo fajny prosty w użytkowaniu system który zapobiegnie 99% tego typu przestępstw ale ty sie przyp..lasz by tak prosta rzecz została zastąpiona przez niepraktyczny latwy do oszukania sposób który już zresztą nieraz wykorzystywano. pis czy konfa?


@killuawykop aha, czyli bank daje kredyt jakiemuś typowi, ja muszę go spłacać i według ciebie bank zrobić wszystko dobrze? Czyli mogę iść na policję i powiedzieć, że dałem hajs kumplowi, a oni
  • Odpowiedz
Bardziej istotne jest to, że odroczone płatności i raty Allegro Pay są traktowane jako chwilówki i obniżają Twoją zdolność kredytową.


@Arteqq: Jako chwilówki nie, bo allegro pay obsługuje między innymi peako i jakiś inne jeszcze bank. Obniżają zdolność, bo każdy zakup jest odnotowywany w BIK, każdy zakup to osobna umowa. Przychodzą te umowy na maila po zakupie z osobnym nr konta itd.
  • Odpowiedz
@Arteqq: Skąd to info, ktoś tu udowadniał, że bierze regularnie AllegroPay i zdolność jest spokojnie 80+ więc to taka legenda chyba... Sam zresztą korzystam z AllegroPay i nigdy nie miałem problemu z kredytem, ratami mniejszymi i większymi, a w kredycie hipotecznym i tak nikogo nie będzie obchodził AllegroPay tylko ile zarabiasz i czy regularnie.
  • Odpowiedz