Wpis z mikrobloga

Może to banalne ale chyba do niektórych natali nie dociera.

Czy wiecie że jeżeli zrobicie dziecko i nie jesteście mu w stanie zapewnić utrzymania do końca życia to zmuszacie go do niewolniczej pracy przez większość życia?

Takie gadanie, że przecież będzie mógł zajmować się tym czym chce jest Chu^@^a warte bo to nie on/ona będzie decydował na co będzie zapotrzebowanie na rynku pracy

Czy w waszych genialnych natalistycznych głowach urodziła się może kiedyś myśl że człowiek powołany do życia może nie być zainteresowany odbywaniem edukacji i tyraniem przez 70% swojego czasu życia??

#antynatalizm #neet
  • 94
  • Odpowiedz
@galek: czy każdy z tagu antynatalizm miał #!$%@? dzieciństwo i ma smutne życie czy jak to wygląda? Są jakieś statystyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@galek: masz całkowita rację
Ja się rozmnożyłem dopiero w wieku około 38 lat, jak już jestem pewny (no tak na 99% bo w tym zyciu nigdy nie mozna byc niczego pewnym) że moje dzieci nie będą musiały pracować, jeśli nie będą chciały, szkoda że moi rodzice tak nie myśleli...
  • Odpowiedz
@Mannequeen

@galek: no i co w tym złego? Dostałeś okazję na przeżycie szczęśliwego życia. Jeżeli komuś się natomiast życie nie podoba, to może się po prostu wylogować i nie ma w tym nic złego


I ty to nazywasz rozwiązaniem? XD
Ogarnij się, co się stało to się nie odstanie. Jakim potworem trzeba być aby skazywać i to w dodatku zbędnie, nową istotę na cierpienie, a później sugerować samobójstwo bo przypominam eutanazja
  • Odpowiedz
Czy wiecie że jeżeli zrobicie dziecko i nie jesteście mu w stanie zapewnić utrzymania do końca życia to zmuszacie go do niewolniczej pracy przez większość życia?


@galek: ale wiesz, że niektórzy traktują życie jako dar, nawet jeśli czasami emocjonalnie jest im ciężko albo "tyrają"? Ludzie najmniej tyrają w historii ludzkości, szczególnie w nowoczesnych krajach. To dobrobyt i nierealistyczne oczekiwania sprawyły, że bez miliona na start ludzie czują, że są #!$%@?.
  • Odpowiedz
@galek: ale kto jeszcze dzisiaj dzieci rodzi, raczej w większości już tylko ci którzy serio zarabiają kupę hajsu, albo ci którzy jadą na socjalu, w obu przypadkach ten twój reminder za dużo nie wnosi.
  • Odpowiedz
słuchaj no k#^wa

nie jesteście mu w stanie zapewnić utrzymania do końca życia

tu nie chodzi o utrzymanie tylko o #!$%@? w kosmos poziom standardu życia i oczekiwanie go. Nikt w europie nie umiera z głodu, chyba że samotni emeryci z demencją którym się zapomni że trzeba jeść. byś pomieszkał w ameryce łacińskiej albo w afryce to byś pokochał europę i bardziej szanował swój los i życie

człowiek powołany do życia może
  • Odpowiedz
Czy wiecie że jeżeli zrobicie dziecko i nie jesteście mu w stanie zapewnić utrzymania do końca życia to zmuszacie go do niewolniczej pracy przez większość życia?


@galek: Zarówno człowiek jak i każde inne zwierze, rodzi się bez niczego, posiadając tylko rodzinę. Nie ma wymagań by mu zapewnić wszystko poza tymi społecznymi i ewentualnie z ludzkiej empatii/mitycznej miłości i rodzicielstwa. No więc minimalnie do 18 roku życia, bezpieczeństwo, wyżywienie, wykształcenie, ubrania i
  • Odpowiedz
@Pompejusz: pytam, bo tak licząc na szybko to będąc na etacie wychodzi mi, ze maks 20% czasu poswieca sie na prace, a gdzie emerytura, czasy szkolne itd. Już nie mówiąc o tym, ze praca to niekoniecznie jest tyranie, ja tam lubie to co robie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: czemu na cierpienie skoro jednak większość ludzi chce żyć? Twoją logiką równie dobrze mogę powiedzieć że latanie samolotem na wakacje to bycie potworem, bo nie daj boże będzie katastrofa i wtedy skazujesz swoją rodzinę i bliskich na zbędne cierpienie. A to wszystko z egoistycznych pobudek
  • Odpowiedz