Wpis z mikrobloga

#programista15k #programowanie #javascript #php #wordpress #it
Panowie chcialbym sie dowiedziec czy istnieje szansa zrobic cos takiego. Uzytkownik ląduje na mojej stronie i w chwili załadowania strony chce żeby w nowym tabie przeglądarki otworzyła się inna strona, ale bez zmiany focusu użytkownika na nowy tab tylko zostawienie go na oryginalnej stronie. Krótko mówiąc ktoś wchodzi na moją stronę i w tym momencie albo np po 1 sekundzie otwiera mu się tab z inną stroną , ale w taki sposób że użytkownik cały czas zostaje na oryginalnej stronie bez przenoszenia go na nowy tab w chwili otwarcia. Jest coś takiego w ogóle możliwe? Próbowałem różnych sposobów. I otwiera nowy tab ale do niego również przechodzi użytkownik. Próbowałem np dodać niewidzialny link na mojej stronie prowadzacy do strony która ma się otworzyć w nowym tabie i wykorzystać fakeowe kliknięcie, MouseEven ustawiając nawet altKey na true żeby symulować otwarcie nowego okna po kliknięciu na zasadzie (ctrl + klik), ale bez rezultatów których oczekuje. Biorę pod uwagę, ze jest nawet niedozwolone tak manipulować oknem przeglądarki użytkownika bez jego ingerencji, ale nie mam 100% potwierdzenia i wciąż szukam rozwiązania. Druga sprawa to podejrzewam też, że takie coś jest traktowane jako popup który może być zablokowany przez przeglądarkę. Jakieś pomysły może? Z góry dziękuję
  • 13
  • Odpowiedz
@BigInt Nie mam pomysłu, jak pomóc. Wydaje mi się, że tego typu funkcjonalność jest ograniczona z uwagi na duże pole do nadużyć. Twój opis przypomniał mi działanie przeglądarek 25 lat temu, kiedy strony nagle zaczynały produkować dziesiątki okienek, a użytkownik musiał je błyskawicznie zamykać przez kilkanaście sekund. To se ne vrati, tak jak username:password@hostname w URL.
  • Odpowiedz
  • 2
@BigInt jeśli w tej karcie w tle otwierasz stronę na tej samej domenie, da się. Jeśli otwierasz stronę na innej domenie, nie da się.

Niezależnie od tego
Praktycznie każda przeglądarka, w tym przeglądarki na smartfonach, wykryją take zachowanie jako złośliwy popup i zablokują otwarcie tej nowej karty, więc będzie to działać tylko w przeglądarkach z WYŁĄCZONYM blokowaniem popupow
  • Odpowiedz
  • 1
@WykopX właśnie nowy tab to strona zewnętrzna. Apka Vue. Co do blokowania to też tego się spodziewam tego, że będzie to blokowane. @pa6lo co ciekawe nadal nie ma problemu żeby zrobić okno nowe które automatycznie wyskoczy, ale tego co szukam póki co nie znalazłem i prawdopodobnie nie znajdę ;)
  • Odpowiedz
@BigInt: Ale po co? Czy potrzebujesz interakcji od użytkownika na tej stronie czy nie. Jak nie to wsadź sobie ramke na stronie może być nawet ukryta, jak jednak potrzebujesz to średnio znajdziesz rozwiązanie które będzie dobrze działać i będzie darmowe, to co podałeś to pare lat temu było możliwe i korzystały z tego tylko podejrzane strony były do tego płatne obsuficowane skrypty które robiły magoiczne rzeczy aby to zadziałało (np. jakieś
  • Odpowiedz